Results 1 to 7 of 7

Thread: Датчик на Хол + ЕКУ???

  1. #1
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default Датчик на Хол + ЕКУ???

    След доста премеждия остана да попитам тук. Тръгнах да сменям датчика на хол(датчик на разпределителния вал) и от там се вкарах във филм. Само да уточня, че въпреки грешката, че датчика не работи, колата си вървеше прекрасно, но ....

    1.Смених датчика с нов. Колата се пали и регистрира грешка. ДАТЧИК ВАЛ!!! Започва разправия по връщането на датчика и т.н., защото явно е дефектен.

    2.Слагаме работещ датчик втора ръка, колата пали и работи ОК, минавам 5 км и баааам лампата светва, газта не функционира, колата не върви, само пали и поддържа странни обороти и се самофорсира и загасва и т.н. Понеже постоянно стърже моторчето на празен ход решаваме, че е от него. Така и така имаше и нестабилни обороти на прзен ход и се знаеше, че нещо не е наред това моторче.

    3.След много чудене се установява, че проблема не е в моторчето, а пак в датчика! При откачане на буксата за тъпия датчик, мотора заработва като нов. Оборотите са стабилни, върви чудно, никакви ядове. В момента в който се закачи датчика, всичко умира?!

    Та имам два въпроса:

    1. Защо се получава така при положение, че карах 2 месеца без грижи с неработещ датчик? Може ли ЕКУ-то да се е преебало и от него да идва проблема с датчика?

    2. Каква функция изпълнява тоя датчик, след като колата върви чудесно и без него?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Колега сам ли си се чудил за датмика или с някой друг? Как го мерихте оригиналния като реши, че не е в ред. Само по грешката която виждате или го премерихте и с мултицета? Ако искаш ми пиши на icq.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  3. #3
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    не,колегата беше при нас,и датчика е мерен не само с мултицет,ами и на диагностиката изписва(ДАТЧИК РАЗПРЕДЕЛИТЕЛЕН ВАЛ,ПЪЛНО КЪСО КЪМ Б-)от там с осцилоскопа,напрежение в нормите,сигнал от датчика йок,права черта,умрел

    а м-у другото този датчик е за да подава инфо на компа кой ред бубини да пуска,а като го нема влиза в авариен режим и работи по зададена таблица

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by drigata
    не,колегата беше при нас,и датчика е мерен не само с мултицет,ами и на диагностиката изписва(ДАТЧИК РАЗПРЕДЕЛИТЕЛЕН ВАЛ,ПЪЛНО КЪСО КЪМ Б-)от там с осцилоскопа,напрежение в нормите,сигнал от датчика йок,права черта,умрел
    А колега, сегашния датчик пак ли дава такава грешка и права черта, че забравих да ви питам? Първия, който сложихме беше така, но втория пак ли така дава?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    а м-у другото този датчик е за да подава инфо на компа кой ред бубини да пуска,а като го нема влиза в авариен режим и работи по зададена таблица
    В грешка сте двамата. Сигнала за искрообразуването се взима от датчика на коляновия вал, а този има по-друг смисъл.

    Последния датчик, който е работил и е откаал и сега е на колата, но откачен дава ли грешка и мерен ли е накрая.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  6. #6
    откачен алфаджия n.ianev's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    БУРГАС
    Age
    41
    Posts
    184

    Default

    когато настъпеш ряско колата забива ли на около 2500 оборота.моята правише така и деня вав коъто рвших да го сменям колата се оправи съма.този датчик има ли влияние на това колко гори колата,че от тогава ми се дигна расхода бая.

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by n.ianev
    когато настъпеш ряско колата забива ли на около 2500 оборота.моята правише така и деня вав коъто рвших да го сменям колата се оправи съма.този датчик има ли влияние на това колко гори колата,че от тогава ми се дигна расхода бая.
    Не ми забива, ускорява си нормално от 900 до 7000 оборота . Разхода също мисля, че е нормален.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •