Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Механичен дебитомер - поглед отвътре

  1. #16
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ламбдата е обратната връзка на инжекционната система. тя следи какво става на изхода и компенсира "грешката" от останалите датчици. ако тя е изправна разликата ще е съвсем минимална, само ще ти гори като ламя докато е студена. това може да се види на газ анализатор. за да променяш така съотношението на горивната смес можеби ще стане с ламбда емулатор.
    е то и дебитомер-а е ОВ пак към компютъра - той и двете ги следи и смесообразува по тях! иначе да , може да се пробва с ламбда емулатор нещичко


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #17
    Бургаското явление Illusion's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    17

    Default

    Не изчетах всичко, но общо взето центроването на дебитомера става като се рзхлаби застопоряващия винт на палеца, който контактува с платката. Обратно на часовниковата срелка обогатява, а по посока - обеднява. На място, ако е богата сместа, започва да пуши като форсираш. Като я докараш на място пробваш в движение. Ако не върви, завърташ малко обратно на часовниковата и т.н. Ако е разпипана и пружината (спиралата) под палеца, става по-голяма играчка. При натягане на пружината се обеднява сместа и обратно. Пружината се държи от кръглия диск под нея с многото нарези по края - прилича на зъбно колело, с телта която се вижда отстрани се законтря с двете крачета. Като ги надигнеш можеш да натягашпружината по часовниковата стрелка и обратно.Всичко се повтаря докато ти хареса. Ако механично е добре дебитомера, можеш в някакви граници да регулираш малките със стандартния шестограм отстрани в дупката на дебитомера.
    Имам и разни схеми и такива неща. Ще се поразровя.

    Ам това е поне при моя дебитомер де. Ако при алфата ти е друг, съжалявам, но все пак би трябвало да са на един принцип.

  3. #18
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Illusion View Post
    Не изчетах всичко, но общо взето центроването на дебитомера става като се рзхлаби застопоряващия винт на палеца, който контактува с платката. Обратно на часовниковата срелка обогатява, а по посока - обеднява. На място, ако е богата сместа, започва да пуши като форсираш. Като я докараш на място пробваш в движение. Ако не върви, завърташ малко обратно на часовниковата и т.н. Ако е разпипана и пружината (спиралата) под палеца, става по-голяма играчка. При натягане на пружината се обеднява сместа и обратно. Пружината се държи от кръглия диск под нея с многото нарези по края - прилича на зъбно колело, с телта която се вижда отстрани се законтря с двете крачета. Като ги надигнеш можеш да натягаш пружината по часовниковата стрелка и обратно.Всичко се повтаря докато ти хареса. Ако механично е добре дебитомера, можеш в някакви граници да регулираш малките със стандартния шестограм отстрани в дупката на дебитомера.
    Имам и разни схеми и такива неща. Ще се поразровя.

    Ам това е поне при моя дебитомер де. Ако при алфата ти е друг, съжалявам, но все пак би трябвало да са на един принцип.
    изцяло потвърждавам информацията! така е и този дебитомер - все пак Бош е замесен и при наще и при ваще коли Аз заложих на местене на пружината - по-добре ми се стори от местене на палеца дето контактува, че него ен мога да го върна в първоначалното състояние, а пружината има за отправна система зъбното колело и е доста по-лесно!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #19
    Бургаското явление Illusion's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    17

    Default

    Аз, ако не се лъжа, някой беше споменал, че на алфата има сложен дебитомер от М20Б25 (двигател на БМВ). Не се сещам кой беше, но си е работило доста време така доколкото помня.
    Като цяло съм привържаничка на по-старите дебитомери с клапата. От там нататък с тези сензори, нито можеш да си нагласиш нещо, нито, ако му стане нещо, можеш да си го оправиш.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •