Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: JTD на бензин.......

  1. #1

    Default JTD на бензин.......

    ..........не , не си пиян.Въпросът е че една шматка сипа на 156 JTD , 95 и сега се чудим как ще се отрази.Веднага след като сипал 6 литра 95 сипал и 20 нафта , но все пак да питам дали някой друг е правил подобна глупост и какъв е бил ефекта.
    мене ме нема, в целата схема........

  2. #2

    Default

    Просто ще блокира двигателят.
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  3. #3
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Въх бе думай. И ша роди ?

    Негърче со бяла кожа заради бензинот ?
    А може и да почне да фърга кувейтски динари през ауспуха?

    Ако можете точете, трудно е може би.
    Ако не - сипете колкото може повече нафта.
    И не я ръчкайте колата.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  4. #4
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    ако напълниш догоре да се разреди хубаво дали няма да мине номера?
    или да източиш сичко,ако вече не е погълнала!?

  5. #5
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Абе , това не е първият случай , няма и да е последният. Имало е и обратният вариант.
    Пропорцията е доста добра - оригинално гориво - спрямо "гости"
    Имаше преди няколко месеца тема по въпроса на колегата "JJJ" - е той като пише не си търка клавиатурата само !!!!
    Потърсете.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    6 л. на 63л. резервоар - никви грижи, сп. мен.

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    до 1:10 бензин:нафта е се едно си сложил добавка за дюзи (то така или иначе тия добавки са си бензин)
    карай и се не бой
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8

    Default

    аха.......е той и човека вика "са все едно съм сипал добавка па и спря да трака като дизел.Все едно минах на бензинка баси".Както и да е.Мерси момчета.Не бях видял че и други (JJJ) са правили този номер.
    мене ме нема, в целата схема........

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    6 / 20 бензин / нафта е малко Както ти казаха по-горе, сипете до горе! Търтеят е прав (ес олуейс ) - 1:10 и нямаш грижи
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Пълниш до горе с нафта, покарваш малко, пак пълниш - и така. Другият вариянт - тубата пада на земята, ако миене и после чиста нафта.

    Пък какво му е лошото на малко бензин - ще бега като туин спарк

  11. #11
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Няма страшно пълни до горе с нафта и се не бой. Виж ако сипеш нафта на бензинов малииииии това е все едно да караш руснак вместо водка да пие бира. Ужас.................
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  12. #12

    Default

    е не ги сипвам аз иначе.............са му казах на човека да се сипе още и той ми каза , че е бил сипал още тогава 30 не 20 литра нафта.Абе мисля , че ще я бъде колата.Щом на JJJ случея е 4 бен. към 18 дизел и е оживяла ехееее...то моя случай е нищо
    мене ме нема, в целата схема........

  13. #13
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    JJJ не е сипвал глупости в резервоара си - просто беше обяснил някои неща много подробно.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  14. #14
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa
    Няма страшно пълни до горе с нафта и се не бой. Виж ако сипеш нафта на бензинов малииииии това е все едно да караш руснак вместо водка да пие бира. Ужас.................
    що бе един познат докато работеше в дизел сервиз редовно си караше бензиновия опел с смес от дизел+бензин, защото доста често му се налагаше да точи резерворите на разни хора които по грешкла са сипали бензин в дизелови коруби. И нямаше грижи. Една вечер обаче някои му източи резервоара........ сигурно е видял дявол на магаре с тия бълвочи дето му бяха в резервоара.....

    а по въпроса - доливаш нафта и туй то.
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f
    JJJ не е сипвал глупости в резервоара си - просто беше обяснил някои неща много подробно.
    да така е.Просто не обрънах внимание , че не той е автора на въпросната тема , а е просто дал изчерпателен отговор , от който честно да си кажа не разбрах някой неща , но няма значение.
    мене ме нема, в целата схема........

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •