Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Проблем с двигателя ПОМОЩ!!!

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да не забравиш да смениш ролките? Водната помпа също се сменя заедно с ангренажния комплект. Маслото в скоростите ти е Tutela ZS 75 Synth. При свещите щом си имал масло ще имаш пак. Вземи махни капака на клапаните и оправи гарнитурата ако се е сбръчкала или си купи нова. И не знам къде ще ти зацепват ангренажа, но само на белези не става. Трябва петите за цепване на разпределителните валове.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    да мерси за тая водна помпа не занех но гарнитурката ще я сменя даже съм я поръчал вече, а що се отнася до маистора каза че е сменял на 3 такива коли ролки и ремаци.Има още една такава колица в града пича каза че е ходил при него и нямал проблеми.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    .Не ти трябва Seleniq Racing...To e 10W60-по тънко е и после ще се чудиш що намаля
    Тук грешиш рейсинга е по гъст на топло и с него разхода на масло намалява. И е скъп наистина но си заслужава всеки лев.
    А по спомен скоростната кутия събира по малко от 2 л някъде към 1,6
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1
    да мерси за тая водна помпа не занех но гарнитурката ще я сменя даже съм я поръчал вече, а що се отнася до маистора каза че е сменял на 3 такива коли ролки и ремаци.Има още една такава колица в града пича каза че е ходил при него и нямал проблеми.
    То кви проблеми да има? Тя по белези пак може да върви колата, но да прави чалъми. Примерно като връщаш газта да придръпва в ниските обороти или да се чуди когато подадеш. Питай го как ше ти я зацепва. Без петите няма начин да се зацепи правилно колкото и добър майстор да е.

    Имал съм случай с приятелски коли. Правят ги и вървят колите. едното беше 145 1.6 ТС другото Фиат Барчета 1.8. И двамата се оплакваха от някаъкви леки смущения в мотора. Фиата придъпваше в ниските, а Алфаа гърмеше като и се подаде рязго газ. И двамата презацепваха по 2, 3 пъти по безели и накрая като сложихме петите и на двете коли имаше разлика с по 1 , 2 градуса на вал.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    А па маслото на скоростите си го смени , не се занимавай с доливане.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #21
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Wink

    Ехх най-накрая успях да сменя всичко което се сетих и ми казах (благодаря на хората които помогнаха с мненията си ) и колицата варви просто прекрасно и не мога да и се наситя . Общо взето смених свещи Denso Iridium - 270лв, 3 ремъка и 5 ролки + комплект гарнитура на капака на главата общо - 410лв от www.axm-auto.com и водна помпа 63лв за труд 70лв и маслото Selenia 20K alfa romeo 20лв/литър и ми предстои смяна на маслото на скоростната кутия и преглед на вариатора но не знам каде да отида може и да не е тази година щото ще отсъствам доста време от BG.
    Абе не са малко париците дето ги наринах, но си заслужава удоволствието...
    Моля някои да ми каже какви са последиците ако си карам колата с прецакан вариатор освен дразнещото боботене на двигателя?
    Ако може също така няои да ме насочи от каде мога да си намеря уплатнения за вратите, липсват ми външните уплътнения които се захващат за задните калници?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails malka.jpg  
    Last edited by mochko1; 25-07-2008 at 11:39.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  7. #22

    Default

    с поръчка от италия ще стане, но аз ще проверя дали в една ударена кола има такова да го земем. ако има ще ти кажа!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  8. #23
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    оо благодаря ти много че ще свършиш тая работа за мен дано да ги има тея уплатнения, не, че и без тях не става ама е дразнещо като знам, че трябва да има нещо там.
    междо другото тва е единствената кола която знам с двоини уплатнения ама и те за нищо не служат освен да не ти се цапа надписа alfa romeo на праговете
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  9. #24
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    този преглед на вариатора,както ти му казваш се прави при смяната на ремаците и ролките. сега трябва да плащаш за същото още веднъж.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  10. #25
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by lisan View Post
    този преглед на вариатора,както ти му казваш се прави при смяната на ремаците и ролките. сега трябва да плащаш за същото още веднъж.
    най-вероятно си прав но аз не съм от много разбиращите (за съжаление) и работата е там, че тук в малкия и 'прекрасен' разград няма майстор които да знае що е то вариатор тъжно но факт. другият проблем е че нямам никакво време да ходя до софия или варна, защото работя в чужбина и си заминавам след седмица и малко, и оставям колата на баща ми да се газари с нея :d . а аз ще и се радвам зимата ( в което силно се съмнявам) или чак другото лято, но все пак това е кола за удоволствие, а не да работя с нея
    ще се радвам да ми кажеш какви могат да бъдат последствията от карането и така?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  11. #26
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Question

    Quote Originally Posted by ivo skoklev View Post
    масло на скоростите не се сменя,само се долива.не ти трябва seleniq racing...to e 10w60-по тънко е и после ще се чудиш що намаля
    абе как ги пишеш тия работи?? иво! недей така, омота човека с "предположения". относно човека с gtv-то - всичко го има дискутирано, преди тебе поне 10човека са си блъскали главите със същото.
    Абе защо няма главни букви? Хах като едитваш има . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #27
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Нека и аз да кажа няколко думи. Придърпването и неравномерната работа на двигателя според мен от тръгнала или заминала дюза. Това и сам можеш да си го провериш. Сложи си ръката на отгоре на цилиндрите, задръж я последователно на всеки и ако имаш прекъсваща или тотално заминала дюза ще усетиш неравномерна работа на буталото. Освен това като подадеш рязко газ, ако е дюза ще излиза бял дим и пушилик. Ско е свещ ако не се лъжа излизаше черен пушилик, но честно, съмнявам се да е свещ в следствие от миене на двгателя, поради простата причина че са много добре защитени, но и това не е изключено. Новичките във форума и темата GTV да не бързат да задават въпроси на които има вече има писано мноооооого На всички нови собственици на GTV пожелавам само безаварийни километри с най-доброто (поне за мен) изпълнение на Alfa Romeo - GTV!!!

    P.S
    Що се отнася до маслото за 43К не съм долял и 100 м/л. Слагал съм само Selenia 10W40. Когато взех колата преди 2 години, по километраж беше на 82К.
    Last edited by leshoiad; 28-07-2008 at 21:21.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  13. #28
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    това с ръката го ползват ексрасенсите,при монтьорите не става!! за да се реши проблема трябва сервиз.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  14. #29
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    ако не ти работи вариатора както трябва колата ти освен че трака не е това което трябва да е има увеличенразход на гориво и намалена мощност казано по просто по близко е до волга от колкото до алфа има едни ремонтни комплекти но те не изкарват дълго - идеални са ако ще продаваш колата и искаш да минеш по тънко иначе нестават по добрия вариант е нов вариатор който ще кара с години.
    Alfa 155 2.0 16v

  15. #30
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    ако не ти работи вариатора както трябва колата ти освен че трака не е това което трябва да е има увеличенразход на гориво и намалена мощност казано по просто по близко е до волга от колкото до алфа има едни ремонтни комплекти но те не изкарват дълго - идеални са ако ще продаваш колата и искаш да минеш по тънко иначе нестават по добрия вариант е нов вариатор който ще кара с години.
    Аха разбирам значи да си приготвя около 4 стотака за нов
    Ама няма как ще ги прежаля щото си обичам вече много колицата , обаче сега идва и другият ми въпрос каде във Варна примерно (че ми е по близко) могат да ми го сменят, че тука едни майсориии... даже и не са чували за вариатор
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •