Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Проблеми с оборотите по инерция

  1. #16
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    Ами вземи си БМВ там "нищо" не се сменя.
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  2. #17
    BMW forever Alfa never
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by muchev View Post
    Ами вземи си БМВ там "нищо" не се сменя.
    коментара ти е излишен има нужда някой да даде съвет а не тъпи изцепки

  3. #18
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Mus1cDJ View Post
    коментара ти е излишен има нужда някой да даде съвет а не тъпи изцепки
    Много ми е интересно какъв точно дебитомер си си сложил....
    Иначе forever е една дума и в общи линии като си в Алфа форума може би не е добра идея да си пишеш такива неща, защото ще събираш само негативни коментари?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #19
    BMW forever Alfa never
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Много ми е интересно какъв точно дебитомер си си сложил....
    Иначе forever е една дума и в общи линии като си в Алфа форума може би не е добра идея да си пишеш такива неща, защото ще събираш само негативни коментари?
    мен слабо ме вълнуват коментарите колега аз си казвам самата изстина апак и тука до сега никой с нищо неми е помогнал се някви философи

    ---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

    неможах да разбера какво точно искаше да кажиш за дебитомера

  5. #20
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    исках да кажа каквото казах, какъв дебитомер си си сложил?Бош, менте, оригинален, китайски, корейски, европейски, турски, швейцарски?
    И тоя, дето ти е правил основния ремонт, после как точно ти е зацепил колата?Използвал ли е пети или с моливчето?Щото на алфата може нищо да и няма, ама калпавите майстори така правят, че такива като тебе после да ходят и да ръсят лошо за Алфите...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Mus1cDJ View Post
    на мен започна да ми прави същия проблем но секи път в различни обороти веднаж като тръгна да я цедя до 4,500 забива премигва инжекцията замисля се и се оправя , или на светофара като тръгвам направо огася също като смъквам от високи кам ниски предавки пак пада мн рязко стрелката на обортомера понякога угася в движение

    Вече изключително много съжелявам че си взех алфа неможах да я карам 2000км а вече и правих основен ремонт сменях вариатори дебитомери, клапан за налягането на горивото направо са ужас тези коли и най лошото което е, че немога да взема това което сам вложил в нея
    И аз правих основен на едната. И какво от това, немската електроника я прецаква понякога, но се оправя, ако знаеш къде и как. Очакваш чудеса от кола на 12-15 години ли ? Колегата по-горе ти е казал, взимай си баварецо... Мнение полезно по темата от теб не съм видял, ако имаш с какво да помогнеш - моля, заповядай ! И грамотното писане помага, понякога дори хората решават да те посъветват.

    п.с. Към Satanism - провери дали дебиломера е ок. Изключ на буксата и в авариен дали ще играят обороти. Изчисти малко стъпковият мотор, може да е леко запушен...или умрял - случва се на стара кочина.
    Arena Coast Customs

  7. #22
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    аз тая кола я продадох преди бая време и новият собственик дори не го забелязва според мен, тъй като се случваше много рядко, а темата е от 2008ма годна
    Иначе стъпковото моторче май не е съвсем в час...дебитомера беше нов, оригинален
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    аз тая кола я продадох преди бая време и новият собственик дори не го забелязва според мен, тъй като се случваше много рядко, а темата е от 2008ма годна
    Иначе стъпковото моторче май не е съвсем в час...дебитомера беше нов, оригинален
    Верно си е, а аз съм кьорав
    Arena Coast Customs

  9. #24
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Mus1cDJ View Post
    на мен започна да ми прави същия проблем но секи път в различни обороти веднаж като тръгна да я цедя до 4,500 забива премигва инжекцията замисля се и се оправя , или на светофара като тръгвам направо огася също като смъквам от високи кам ниски предавки пак пада мн рязко стрелката на обортомера понякога угася в движение

    Вече изключително много съжелявам че си взех алфа неможах да я карам 2000км а вече и правих основен ремонт сменях вариатори дебитомери, клапан за налягането на горивото направо са ужас тези коли и най лошото което е, че немога да взема това което сам вложил в нея
    Толкова и си гледал като си я избирал тая кола Гений... А сега по темата - имам същия проблем, никаква закономерност относно момента, в който го прави, освен когато направя няколко "старта" След това поне няколко минути трябва да я кротя за да се оправи - мисля че сатаната е прав в случая и става въпрос точно за това нещо.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •