Results 1 to 8 of 8

Thread: Алфа155 и устойчивост

  1. #1
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Алфа155 и устойчивост

    Нямам думи !! Ега ти колата и чудото. Тази вечер не знам как успях да я овладея. На абсолютна тъмнина на крайезерният път и на скорост около 100км в лявото платно на прелеза на сухото пристанище ми излезе каруца отляво без светлини на галоп точно перпендикулярно на моето движение. Сам и не знам как с пълен десен и веднага пълен ляв успях да се размина без колата да занесе, да засвирят гуми и си пое направо сякаш нищо не е станало.
    Направо съм втрещен от устойчивостта и.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Алфа155 и устойчивост

    Quote Originally Posted by kris11
    Нямам думи !! Ега ти колата и чудото. Тази вечер не знам как успях да я овладея. На абсолютна тъмнина на крайезерният път и на скорост около 100км в лявото платно на прелеза на сухото пристанище ми излезе каруца отляво без светлини на галоп точно перпендикулярно на моето движение. Сам и не знам как с пълен десен и веднага пълен ляв успях да се размина без колата да занесе, да засвирят гуми и си пое направо сякаш нищо не е станало.
    Направо съм втрещен от устойчивостта и.
    викай "пази Боже" ...
    добре че си се разминал ....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    еее споко бат Вальо с тая скорост прави успоредно паркиране в метър и половина канафка
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Аналогичен случай, и аз се изумих (за щастие с изумлението си останах) от поведението на колата в такава ситуация

    Движа се по Симеоновско шосе към центъра (с около 70+ км/ч). На прелеза на гара "Пионер" едно камионче дава ляв мигач, аз решавам, че просто заобикаля спрените вдясно товарни коли. Обаче Изненада! Диването тръгва да прави обратен завой на релсите (!!!) и ми застава напреки! Рязко ляв, после веднага рязко десен (щото отсреща идат на талази други коли), получи се почти 90-градусов завой - нито гума свирна, нито воланът натежа - нищо, пълно спокойствие!!! Чак на светофара на семинарията сърцето ми изведнъж се разтупа яко
    (За колегите извън София тва описание няма да е много съдържателно, ма карай :P )

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  5. #5
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Аналогичен случай, и аз се изумих (за щастие с изумлението си останах) от поведението на колата в такава ситуация

    Движа се по Симеоновско шосе към центъра (с около 70+ км/ч). На прелеза на гара "Пионер" едно камионче дава ляв мигач, аз решавам, че просто заобикаля спрените вдясно товарни коли. Обаче Изненада! Диването тръгва да прави обратен завой на релсите (!!!) и ми застава напреки! Рязко ляв, после веднага рязко десен (щото отсреща идат на талази други коли), получи се почти 90-градусов завой - нито гума свирна, нито воланът натежа - нищо, пълно спокойствие!!! Чак на светофара на семинарията сърцето ми изведнъж се разтупа яко
    (За колегите извън София тва описание няма да е много съдържателно, ма карай :P )
    за сметка на това, на мен много ми светна какво имаш предвид
    абе. .. стабилната кола си е 30% по малко ПТПта
    дори с такива изумени шофьори като нас
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #6
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Е то точно за 155 каквото и да пишат, наред с глупостите за недостатъците, винаги казват, че това е колата която се движи като по релси или казват - "чудесна управляемост" "залепена за пътя" "захапва асфалта" и т.н.т Вие сте го пробвали и си е така
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #7
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Е то точно за 155 каквото и да пишат, наред с глупостите за недостатъците, винаги казват, че това е колата която се движи като по релси или казват - "чудесна управляемост" "залепена за пътя" "захапва асфалта" и т.н.т Вие сте го пробвали и си е така
    Напълно си е истина за "релсите"
    А с Голф 2 съм се претъркалвал по таван
    Карал съм и други коли но като белисимата не съм карал
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Бях писал в предишни постове, че алфите стават и за летене!


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •