Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: чип и прочее

  1. #1

    Default

    колега осезаема ли е разликата с чипа щото аз отдавна се каня да е чипосвам а също и спортен филтър да и слагам но се чуда дали да е конус или реплейсмънт.колега krisol при теб как е .с какъв филтър си и има ли разлика между двата.мерси предварително за инфото
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    аз съм с JR риплейсмент + чип от колегите KGB и Alfamaniak от София.

    ами разлика има...сега колата ми с работещ климатик върви така, както преди с изключен...върви по-леко и по-лесно...разхода ми определено падна с 1-2 литра градско каране...а бе доволен съм
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3

    Default

    филтъра от къде го купи.а това за разхода е много добре колегата tinoto беше бисал че е ъ 1литър нагоре неговия.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #4
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    да ама неговата върви ПОВЕЧЕ

    ...филтъра го взех от drive.bg
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  5. #5

    Default

    е от къде идва тази разлика колега нали и неговата е чипосана от същите хора.при следващото им идване смятам и аз да е чипосам
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #6
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    неговата няма катализатор...което си е съществена разлика!
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  7. #7

    Default

    аз също моя съм го махнал и колата вади доста специфичен звук между 3000 и 4000 оборота на негово място има права тръба.звука е доста добър а след поставянето на спортния филтър мисля че ще се отпуши още повече.при теб има ли разлика в звука с новия филтър.знам че има голяма разлика с обикновен и спортен филтър.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Varna
    Posts
    2

    Default

    А можете ли да ми кажете орентировачна цена на този чип, и от каде в варна мога да си намеря в наличност.
    Alfa Romeo 156, 1.8 ts

  9. #9

    Default

    чипа е около 300лв но в варна незнам каде могат да ти сложат.иначе другите колеги от варна са чипосани от колегите от софия KGB.те периодично идват в варна миналата седмица бяхя тук но уви не успях да е чипосам.мисля ще идват пак но незнам кога.пиши лично на KGB той ще ти каже ориентеровачно кога може да са тук.а някои ако знае кой чипосва в варна да свирка
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #10
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    аз също моя съм го махнал и колата вади доста специфичен звук между 3000 и 4000 оборота на негово място има права тръба.звука е доста добър а след поставянето на спортния филтър мисля че ще се отпуши още повече.при теб има ли разлика в звука с новия филтър.знам че има голяма разлика с обикновен и спортен филтър.
    при мен съществена разлика в звука няма...може би съвсем малка.
    истинската разлика идва от конуса
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  11. #11
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    чипа е около 300лв но в варна незнам каде могат да ти сложат.иначе другите колеги от варна са чипосани от колегите от софия KGB.те периодично идват в варна миналата седмица бяхя тук но уви не успях да е чипосам.мисля ще идват пак но незнам кога.пиши лично на KGB той ще ти каже ориентеровачно кога може да са тук.а някои ако знае кой чипосва в варна да свирка
    то малко останаха колите без чип във Варна

    цената е 300 лева и

    ама трябва всичко по колата да ти е наред...за това ако имаш нещо за смяна по-добре преди това го оправи.

    Пишете на Петко (KGB) човека е много точен и ще ви обясни...пък ако го поканите на плаж едва ли ще ви откаже

    простата истина обаче е че при JTD стават чудеса след чипа...особено по-новите мотори
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  12. #12
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Относно чистенето на дроселовата клапа на 2 седмици първо трябва да се види от какво се цапа толкова. Мойта съм я чистил веднъж преди година и още свети. Задължителна адаптация се прави след почистване, най-добре на диагностика при Галин. Обороти могат да играят ако от някъде смуче въздух, който не се отчита от дебитомера. От заминала сонда също играят, както и от развалено моторче за празен ход. При включен климатик пак ли играят?Относно чипосването и аз съм доволен- разхода ми в града падна на 11.5 при спокойно каране и 13.5 при ръчки и с включен клима. До ВТ разхода ми беше 8.2л/100км със скорост 100-170 с клима. На Марто колата наистина върви, разхода му е по-висок щото сондата му е за смяна според него. А и знаем как кара И чипа не оправя проблемите, най- много по-бързо да роди мотора. Първо се оправят проблемите, после филтър, катализатора ако е заминал-аут и накрая чип
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol
    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    аз също моя съм го махнал и колата вади доста специфичен звук между 3000 и 4000 оборота на негово място има права тръба.звука е доста добър а след поставянето на спортния филтър мисля че ще се отпуши още повече.при теб има ли разлика в звука с новия филтър.знам че има голяма разлика с обикновен и спортен филтър.
    при мен съществена разлика в звука няма...може би съвсем малка.
    истинската разлика идва от конуса
    из така мисля колега и смятам да слагам K-N обаче и те отиват към 300лв.иначе тиното беше писал че вече 2 год е с конус но от ментаците по 20лв и върши същата работа.иначе колата ми готова за чип нови клапани повдигачи гарнитура кабели свещи термостат нов радиатор 600лв да го еее ба.ходих на диагностика и ми казват че дебитомер и ламбда сонда са наред но не им вярвам на теа където ходих и смятам да хода при галин в киров разбрах че бил в час на алфите а и с климатици се занимавал пък нещо е слабичак моя.мисла че му трябва фреон и ще му я карам.остава само петко KGB да му се идва отново на плаж и .а относно разхода колега моята в момента с гуми 215/45/17 и климатик ми дава среден разход 8л.но това с спокойно каране и много рядко настъпване при изпреварване.и зареждам само на ЕКО.дано след чипа не вдигне разхода че иначе като е настъпвам си гори поне 10л на 100км.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  14. #14

    Default

    тя темата си стана доста подробна -добре си е преместил колега
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #15
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    [quote=dilian alfa gtv]
    Quote Originally Posted by KirilSol
    Quote Originally Posted by "dilian alfa gtv":h27u9n0l
    аз също моя съм го махнал и колата вади доста специфичен звук между 3000 и 4000 оборота на негово място има права тръба.звука е доста добър а след поставянето на спортния филтър мисля че ще се отпуши още повече.при теб има ли разлика в звука с новия филтър.знам че има голяма разлика с обикновен и спортен филтър.
    при мен съществена разлика в звука няма...може би съвсем малка.
    истинската разлика идва от конуса
    из така мисля колега и смятам да слагам K-N обаче и те отиват към 300лв.иначе тиното беше писал че вече 2 год е с конус но от ментаците по 20лв и върши същата работа.иначе колата ми готова за чип нови клапани повдигачи гарнитура кабели свещи термостат нов радиатор 600лв да го еее ба.ходих на диагностика и ми казват че дебитомер и ламбда сонда са наред но не им вярвам на теа където ходих и смятам да хода при галин в киров разбрах че бил в час на алфите а и с климатици се занимавал пък нещо е слабичак моя.мисла че му трябва фреон и ще му я карам.остава само петко KGB да му се идва отново на плаж и .а относно разхода колега моята в момента с гуми 215/45/17 и климатик ми дава среден разход 8л.но това с спокойно каране и много рядко настъпване при изпреварване.и зареждам само на ЕКО.дано след чипа не вдигне разхода че иначе като е настъпвам си гори поне 10л на 100км.[/quote:h27u9n0l]

    Отиди при Галин, няма да съжаляваш !

    сега се замислих, че май няма нито една 2-литрова във Варна с чип за да добиеш конкретна представа за разликата...ама може и да бъркам

    Както каза Боян, чипа не оправя проблемите...просто трябва да си сигурен че всичко ти е наред предварително....
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •