Results 1 to 14 of 14

Thread: сЪвети за датчик на разпределителния вал

  1. #1
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default сЪвети за датчик на разпределителния вал

    здравейте колеги,през почивните дни бях на екскурзия из страната и на магистралата ми светна лампата с дюзичката.казах си аз "проблем" сега ще спрем на сред пътя но уви колата си продължи със същото ускорение и скорост.после изгасна и след половин час пак светна и остана да свети за по-дълго.и така през целия път за събота и неделя 990км.но втория ден почти постоянно светеше,разход перфектен 9.2/100 км гас.днес следобяд я закарах при джими в пловдив и той ми каза че е този сензор(Camshaft sensor).та някой който го е смянял да сподели дали е той.без да има осезаема промяна в поведението на колата.като свети лампата малко почва да придърпва при по рязко ускорение.Благодаря Ви предварително.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  2. #2
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    за това се чюдя да ли е той за това питам да ли има някой който го е сменял,и да ли е бил със същите отклонения от нормалното вървене на колата.много малко по-мудна и придърпжа при по-рязко ускорение.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  3. #3
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    грешката е моя че не обесних.горният датчик на разпределителния вал.извинете.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    хасково-димитровград
    Posts
    66

    Default

    колега аз сменях датчик на разпределителния вал, но симптомите не бяха точно същите , лампата за дюзите ми светваше при опит да запаля колата, никога в движение писал съм доста по темата
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD `99 ex, new GTV 2.0 '97

  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    На мен ми свети лампата заради този датчик, но нямам никакви оплаквания относно вървежа, в момента ми го сменят, ще кажа дали има промяна. Лично аз не мога да си обясня как колата работи нормално без датчика да е в ред.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    мерси колега ще чакам да пишеш да ли има промяна и да ли тие изганала лампата.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  7. #7
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by t0ny
    колега аз сменях датчик на разпределителния вал, но симптомите не бяха точно същите , лампата за дюзите ми светваше при опит да запаля колата, никога в движение писал съм доста по темата
    И при мене е така, но гледам в друга тема си писал за смяна на датчика на колянивят вал!Как е колата сега палили и в действителност от датчика на коляновия вал ли беше?Моята също така не пали и светва инжектора, в движение не е гаснела нямам такива проблеми поне за сега. Преди месец два започна да го прави тоя проблем а сега много често взе да става за последните 2-3 дни вече около 4-5 пъти се случва.На диагностика при 1 мой приятел излиза грешка в тачика на коляновия вал.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    хасково-димитровград
    Posts
    66

    Default

    Quote Originally Posted by Versace
    Quote Originally Posted by t0ny
    колега аз сменях датчик на разпределителния вал, но симптомите не бяха точно същите , лампата за дюзите ми светваше при опит да запаля колата, никога в движение писал съм доста по темата
    И при мене е така, но гледам в друга тема си писал за смяна на датчика на колянивят вал!Как е колата сега палили и в действителност от датчика на коляновия вал ли беше?Моята също така не пали и светва инжектора, в движение не е гаснела нямам такива проблеми поне за сега. Преди месец два започна да го прави тоя проблем а сега много често взе да става за последните 2-3 дни вече около 4-5 пъти се случва.На диагностика при 1 мой приятел излиза грешка в тачика на коляновия вал.
    оправи се след смяната не е правила повече така, сменяй защото не се знае къде ще те остави и няма да запали повече, мен 2 ме дърпаха до сервиза в хасково срам голям
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD `99 ex, new GTV 2.0 '97

  9. #9
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by t0ny
    Quote Originally Posted by Versace
    Quote Originally Posted by t0ny
    колега аз сменях датчик на разпределителния вал, но симптомите не бяха точно същите , лампата за дюзите ми светваше при опит да запаля колата, никога в движение писал съм доста по темата
    И при мене е така, но гледам в друга тема си писал за смяна на датчика на колянивят вал!Как е колата сега палили и в действителност от датчика на коляновия вал ли беше?Моята също така не пали и светва инжектора, в движение не е гаснела нямам такива проблеми поне за сега. Преди месец два започна да го прави тоя проблем а сега много често взе да става за последните 2-3 дни вече около 4-5 пъти се случва.На диагностика при 1 мой приятел излиза грешка в тачика на коляновия вал.
    оправи се след смяната не е правила повече така, сменяй защото не се знае къде ще те остави и няма да запали повече, мен 2 ме дърпаха до сервиза в хасково срам голям
    В крайна сметка ти кой датчик смени и каква е цената му, този на колянов вал, който в axm-auto.com го водят датчик на запалване или този на разпределителния вал(фазов сензор)?
    Някакви подобрения във вървенето след смяната?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    хасково-димитровград
    Posts
    66

    Default

    бе кви подобрения след смяна на датчик , тва да не ти е дебитомер
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD `99 ex, new GTV 2.0 '97

  11. #11
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by t0ny
    бе кви подобрения след смяна на датчик , тва да не ти е дебитомер
    ОК по-спокойно не е нужно да ми нервничиш.Тва за което те питам и е по-важно не отговаряш а се пънЕш тука за тЪпотии!


    колеги а по кротко с тона, че да не се налага да трием
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София кара Алфа 156 2.4JTD
    Posts
    16

    Red face

    Quote Originally Posted by versace View Post
    ок по-спокойно не е нужно да ми нервничиш.тва за което те питам и е по-важно не отговаряш а се пънеш тука за тъпотии!


    колеги а по кротко с тона, че да не се налага да трием
    ами да ти кажа и на мен ми се случи същото на няколко пъти ми светва лампата на дюзата но иначе си вървеше без проблем колата и преди 2 дни почна като я оставя на место като е топла и не пали а като истине си пали няма проблем и се оказа датчик на хол срещу 80 кинта в ауто италия за нов и сега е пушка колицата който е на коляновиа вал

  13. #13
    Запален алфист buldan's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    London
    Age
    48
    Posts
    107

    Default

    Аз също мога да споделя за датчика на коляновия вал (датчик на Хол). С проблема си карах близо месец преди да го сменя и инжектора на таблото никога не ми е светил по време на движение, а само когато правя опит да запаля и съответно не се получава. Първите ми проблеми започнаха, така че когато е топла колата неиска да запали. Охлаждаше се до 60 градуса и после пали без проблем. В началото този проблем се появяваше много рядко, след това взе да увеличава честотата на случаите, в които неискаше да запали, докато един светъл ден колата неугасна и по време на движение и аз вдигнах капака и отново я изчаках да се охлади, следкоето проблема се отстраняваше до вдигане отново на температурата на двигателя! Поболях се в Казанлък, защото никой майстор в града не ми даваше категоричен отговор какъв е проблема. Отидох в Ст.Загора, там ми смениха датчика (струваше ми 120лв на BOSH с една година гаранция и работата).
    Мога да се похваля че вече три месеца карам без проблеми алфата си
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v Lusso 2007

  14. #14
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    здравейте,датчика го смених и всичко се оправи......лампата изгасна.наистина светеше от него но само като я карам на ръчка.и то защато ми беше крива пластината на вала и като карам по-бързо от триенето датчика прегрява и дава грешка и то от кадърни майстори кадето са законтряли вала през шайбата.изправихме пластината нов датчик........щото този се разпадна от прегряването и всичко е ок.сега чакам да ми доставят лапи за да си презацепя мотора както трябва.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •