Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Дибитомер-почистване

  1. #1
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default Дибитомер-почистване

    Искам да питам, верно ли дебитомера се сваля и се мие с топла-гореща вода на чешмата. Усещам, че колата има спад между 1000 и 2000 оборота и незнам дали е от вариатора щото той е за смяна или от дибитомера казаха, ми че бил замръсен и да го измия на чешмата. да не му стане нещо ми е въпроса и с миенето ще тръгне ли колата
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Не става приятел.
    За съжаление ще трябва да си купиш нов. Оргиналните излизат солено, но китайските са по 130-140лв.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Стига ле дебитомера ми е хубав ти знаеш ли че колата върви като откачена съботата ходихме на писта Калояново и по пътя дигнахме 190 км и колата ревеше за още, а аз знам че ако проблема е в дебитомера колата неще да върви изобщо. Само тея 1000-2000 оборота са малко мудни не е ли възможно да е от вариатор, щото и след 2000 оборота спира да трака.
    А дебитомера ако го промия с вода ще се приебе ли
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  4. #4
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ако дебитомера е брецакан, колата ти ще гори много, но и ще върви много. Повече, отколкото с нормален дебитомер. Видях го с очите си още като си взех моята кола. Затова може да ти се стори че ще върви малко по-спъната, като го смениш. А и 190 не е проблем за тази кола.

    Относно миенето с вода - немога да те посъветвам, за да не преебеш нещо заради мен.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  5. #5
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Виж тва не го знаех аз си мислих, че колата неще да вървиако е преебан тея дни трябва да си засича расхода да видим
    А това да го промия с гореща вода ми го каза това момче което бачка в Александър ауто, вика сигорно ти е зацапан промий го и всичко щяло да е Ок И да не е чи намокри го и после дибитометарче да си купувам от него, знам ли го къв е
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  6. #6
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Тано, промий го с бензин, не с вода.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  7. #7
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by DanewRomeo
    Тано, промий го с бензин, не с вода.
    И после го остави в саламура за 1 нощ....и после го забърши с вълнен парцал.И после ако са ти останали сили от глупости отиди и си купи нов за 350лв.
    PS:Колата като и е прецакан дебитомера не върви повече...гори повече,количеството бензин/въздух не е заложеното,комютъра се бърка от грешно изпратената информация и става една боза.Нищо повече
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  8. #8
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    утре ще ти пратя номера на заменяем BOSH за ГТВ 2.0-350лв.Аз карам с такъв и нямам проблеми.Оригиналният за модела е 630лв.За твоята не знам.Слагаш,пробваш и това е...
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  9. #9

    Default

    Тва за саламурата ми хареса... И аз ша пробвам, че и моита се дави нещо...
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS 16V 150 CV
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 150 CV
    Fiat Bravo 1.6 GT 100 CV
    _________________
    Skype: glavnia

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by glavnia
    Тва за саламурата ми хареса... И аз ша пробвам, че и моита се дави нещо...
    Ако не стане със саламура, пробвай с марината ... после сол на вкус, куриандър, две щипки джинджифил .... и ако не е вкусно - го изхвърли в коша

    Пробвай се на диагностика, най-вероятно е заминал д..ра, по принцип изкарват около 150К км. Твоя на колко е ?

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Re: Дибитомер-почистване

    Quote Originally Posted by TaNo
    Искам да питам, верно ли дебитомера се сваля и се мие с топла-гореща вода на чешмата. Усещам, че колата има спад между 1000 и 2000 оборота и незнам дали е от вариатора щото той е за смяна или от дибитомера казаха, ми че бил замръсен и да го измия на чешмата. да не му стане нещо ми е въпроса и с миенето ще тръгне ли колата
    Никаква вода пробвай с търсачката има няколко теми по този въпрос. Почистването става с помоща на спрей който след напръскване се изпарява без остатък, ако го миеш с бензин няма да стане след изпаряване бензина оставя мазна следа.
    Но по хубаво от нов дебитомер няма
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    Quote Originally Posted by DanewRomeo
    Тано, промий го с бензин, не с вода.
    И после го остави в саламура за 1 нощ....и после го забърши с вълнен парцал.И после ако са ти останали сили от глупости отиди и си купи нов за 350лв.
    PS:Колата като и е прецакан дебитомера не върви повече...гори повече,количеството бензин/въздух не е заложеното,комютъра се бърка от грешно изпратената информация и става една боза.Нищо повече
    Скокльо, ако обичаш не ме иронизирай, не аз съм тръгнал да си съживявам карантиите.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  13. #13

    Default

    Дебитомер може да се развали и да свали разхода......моя случай!!!
    Още ми е в багажника стария, с който разхода изведнъж стана на 11.5 градско и много бедна смес..... и не вървеше хич...

    Нео ме изплаши (заедно с Гиги ), че Алфа се плаши от малък разход(бедна смес) не от голям и че ще роди двигателя (ако я "юркам")......и го смених моментално

    С новия 14 с ръчкане и си върви яко.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  14. #14
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    утре ще ти пратя номера на заменяем BOSH за ГТВ 2.0-350лв.Аз карам с такъв и нямам проблеми.Оригиналният за модела е 630лв.За твоята не знам.Слагаш,пробваш и това е...
    А този за ГТВто става ли за 147 м/у 2000 и 2003 щото таз седмица ще отивам да си купувам и ако става от кой или от къде мога да го купя.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    утре ще ти пратя номера на заменяем BOSH за ГТВ 2.0-350лв.Аз карам с такъв и нямам проблеми.Оригиналният за модела е 630лв.За твоята не знам.Слагаш,пробваш и това е...
    Колега нали знаеш, че за мойта и твойта Бош 19-ката дебитомера е вече 131лв и някакви стотинки!!!!! Това е за Фаза 2 след 98 година

    За другите не съм сигурен обаче....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •