Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Шило в торба не седи...

  1. #1
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default Шило в торба не седи...

    Или другото заглавие може да е - "Как се сдобих с поредния трансаксъл".

    Първо искам да приветствам всички колеги - приятели от раздела. За новопишештите - Илчо, карах преди време алфета. Новата придобивка е Алфа 90.
    Повечето знаят, че имам навика да си купувам абсолютно тотализирани коли-щети и с малко мерак да ги върна отново на пътя. В тази ще вложа много повече обаче.

    Та, колата е алфа 90 с 2.0 мотор МОТРОНИК 136 конски сили. Проблема е, че не пали. Още не съм я разчарковал да видя какво и е. Това е за сега. Скоро - снимки и надявам се успех. Пишете още 1 в сектата на задното предаване
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #2

    Default

    честито и да си я стегнеш с кеф

  3. #3
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    ПОЗДРАВЛЕНИЯ за новата придобивка , а това за шилото е вярно ако веднъж си имал хубава старичка ИСТИНСКА алфа ,споменът остава завинаги и нещо те човърка да си вземеш още една и още една от някоя друга версия или модел
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  4. #4

    Default ссс

    Аи дано запали и да те видим в деиствие

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  5. #5
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    да ти е честита и даваи снимки да гледаме :P и милиои безаварйни
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  6. #6
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by alfonso_90
    да ти е честита и даваи снимки да гледаме :P и милиои безаварйни
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  7. #7
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ш ш ш, алио ! Сектанта! Днес като ми се обади по телефона, не каза че вече си я взел със сигурност . Хайде честито! Радвам се, че се връщаш в сектата. Добре дошъл обратно! Давай бързо снимки, че на следващата сбирка на сектата по-другата седмица да не ти се изтърсим пред вас вечерта. Вместо до Своге - до Враца .
    П.С. Без да се сърдиш, ама хайде за тази кола ме слушай повече и няма да съжаляваш изобщо. Не е проблем да се довлека при теб още утре заран (толко ми е акъла завои ми дай на мене) .
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #8
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    МММ дааа,Илчо слушай човека той е способен но всичко , на ПЕШКАТА го извади в 4 00 часа за инсталацията ,и ако искаш да нямаш проблеми -слушай кво ти говори ВЕНЦИ и в тоя случай ще имаме още една перфектна 90 -ка в отбора .Всеки помага с каквото може -упиянени от ИДЕЯТА за УНИКАЛНОСТ и ИДЕНТИЧНОСТ .А по принцип ВРАЦА е БЛИЗКО !!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  9. #9
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Ш ш ш, алио ! Сектанта! Днес като ми се обади по телефона, не каза че вече си я взел със сигурност . Хайде честито! Радвам се, че се връщаш в сектата. Добре дошъл обратно! Давай бързо снимки, че на следващата сбирка на сектата по-другата седмица да не ти се изтърсим пред вас вечерта. Вместо до Своге - до Враца .
    П.С. Без да се сърдиш, ама хайде за тази кола ме слушай повече и няма да съжаляваш изобщо. Не е проблем да се довлека при теб още утре заран (толко ми е акъла завои ми дай на мене) .


    Хахахаха, това заплахи ли бяха? Ам колата е капарирана принципно. Винена е на цвят. Била е с газ, но е свалена. Ще видя събота или неделя да ида до нея и да се опитам да я запаля. Ако не успея - стария похват с въжето и пред блока.
    Ще имам нужда от мигачи, решетка... и незнам още какво. Това е на първо четене. До ден - два - снимки обещавам.


    Quote Originally Posted by madboy
    МММ дааа,Илчо слушай човека той е способен но всичко , на ПЕШКАТА го извади в 4 00 часа за инсталацията ,и ако искаш да нямаш проблеми -слушай кво ти говори ВЕНЦИ и в тоя случай ще имаме още една перфектна 90 -ка в отбора .Всеки помага с каквото може -упиянени от ИДЕЯТА за УНИКАЛНОСТ и ИДЕНТИЧНОСТ .А по принцип ВРАЦА е БЛИЗКО !!!
    Краси, във вас вообще не се и съмнявам
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    К`о направи бе? Какво стана?
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    К`о направи бе? Какво стана?
    Още нищо. Скоро ще се чуе... Има драми с документи. Сефте... Пу да го е*а
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  12. #12
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Е така е - документацията еб..ва мамата на всеки кеф Стискам палци да се оправите, и да започнеш да работиш по колата - успех!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  13. #13
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Проблема е, че собственика по талон е в болница в критично състояние. Наследника е зад граница и трябва да се прибере. Колата без договор не я вземам. Брах така ядове с ФИАТ-а и неискам втори път. Предпочитам да позачакам. Иначе кофтито е, че помпата се чува, ама бензин не иде. Не тече от магистралите.

    Нек`фи идеи?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  14. #14
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ако, помпата се чува - значи работи ( ). Сигурен, ли си че има бензин? Ако има бензин, откачи късото маркучле между помпата и филтъра (предполагам е излишно да ти казвам къде се намират така че няма да го направя ) С откачено маркуче подай захранване и виж дали ще почне да "хвърля бензин". Най-добре е да сте двама човека, защото аз го правих това упражнение сам и се наложи да ползвам 3 метра маркуч, който да седи до мен в едно шише и да виждам какво става. Ако помпата изтласква бензин, закачи маркучето към филтъра и направи същата операция след филтъра. Така продължаваш напред по бензинопровода. Провери и преди рейката дали стига бензин.
    Да не би да си гледал обратния бензин? АКО ти достига бензин под налягане до горивната рейка и откачиш маркуча за обратния бензин от клапана и няма бензин, който да циркулира и да се връща към резервоара значи имаш проблем с клапана за налягането на бензина.
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #15
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Ако, помпата се чува - значи работи ( ). Сигурен, ли си че има бензин? Ако има бензин, откачи късото маркучле между помпата и филтъра (предполагам е излишно да ти казвам къде се намират така че няма да го направя ) С откачено маркуче подай захранване и виж дали ще почне да "хвърля бензин". Най-добре е да сте двама човека, защото аз го правих това упражнение сам и се наложи да ползвам 3 метра маркуч, който да седи до мен в едно шише и да виждам какво става. Ако помпата изтласква бензин, закачи маркучето към филтъра и направи същата операция след филтъра. Така продължаваш напред по бензинопровода. Провери и преди рейката дали стига бензин.
    Да не би да си гледал обратния бензин? АКО ти достига бензин под налягане до горивната рейка и откачиш маркуча за обратния бензин от клапана и няма бензин, който да циркулира и да се връща към резервоара значи имаш проблем с клапана за налягането на бензина.
    А ти вместо да ми даваш акъл във форума, защо не помислиш кога можете да дойдете до Враца с Краси? М ? Че май в понеделник ще се оправят документите на колата?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •