Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Цапа свещи!

  1. #1
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default Цапа свещи!

    Колеги може ли някой да ми каже какви са причините да цапа свещ колата , а пък аз да си преценя кое може да ми прави проблем!!!
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #2
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Дебитомер, ламбда, гумички, сегменти..
    Дими ли?
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  3. #3
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    да не я караш само в градки условия до 4000 оборота ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако не е на всички цилиндри,а само на някой, може да е пикаещ /запушен/ инжектор. ако е на всички- преобогатена горивна смес или гори масло
    точка

  5. #5
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 09-02-2019 at 14:16.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #6
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Да ви кажа отговора на въпроса .... Оказа се че изобщо не цапа свещи ами ГОЛЕМИТЕЕ ЛЕВАЦИ от дунев си бяха оставили ръцете .... Купих си свещи БОШ някакви с платитено покритие самопочистващи се абе били много яки , кабели ЕSP и като тръгнах да ги сменям , гледам бобината ми се държи на едно винтче полузавито второто винтче изобщо не беще завито а си се ламбуркаше в гнездото третото изобщо го няма , а и болтчето на стойката където се стяга самата бобина и то хлабаво, абе държеше се на плюнка цялата работа .... Та така смених си нови кабели и нови свещи с още по нови кабели и свещи....... Недейте да ходите в Дунев , това е просто престъпление , бяха ми правили ремонти за 800 лв и почти всичко съм доуправял след тях.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  7. #7
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 09-02-2019 at 14:16.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Orm
    Да ви кажа отговора на въпроса .... Оказа се че изобщо не цапа свещи ами ГОЛЕМИТЕЕ ЛЕВАЦИ от дунев си бяха оставили ръцете .... Купих си свещи БОШ някакви с платитено покритие самопочистващи се абе били много яки , кабели ЕSP и като тръгнах да ги сменям , гледам бобината ми се държи на едно винтче полузавито второто винтче изобщо не беще завито а си се ламбуркаше в гнездото третото изобщо го няма , а и болтчето на стойката където се стяга самата бобина и то хлабаво, абе държеше се на плюнка цялата работа .... Та така смених си нови кабели и нови свещи с още по нови кабели и свещи....... Недейте да ходите в Дунев , това е просто престъпление , бяха ми правили ремонти за 800 лв и почти всичко съм доуправял след тях.

    Аз отдавна съм го казал,че в тоя сеервиз се ходи само за чистене на дюзи,и то си ги сваляш предваритвлно шо се излагате бе хора,вече има толкова сервизи за Алфи а Сф,Бобо,Сашо,Ванто и т.н.а ходите при некадърници
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    с рекламации не става. "майсторите" са доста особенни хора взимат го навътре и много се сърдят само леко ако им намекнеш че си вършат работата некадърно. те са велики хора, знаеш ли на колко коли не е завил бобините. ти ще му разправяш че точно за това не ти работела колата.щом не ги е завил,така е трябвало, а колата не работи щото италианска
    два кабела на кръст като видят и ги избива на студена пот
    точка

  10. #10
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Абе това ми беше първото и последно ходене до Дунев . А за Сашо и Бобо знам ама , те просто първо са ми далече второ като се преебе нещо не мога да чакам щото си върша работата с колата. Иначе много бих искал някой от тях да ми я види.....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а то се указа че чистенето на инжектори в домашни условия не е никак трудно и излиза под 5 лева общо .
    точка

  12. #12
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    ти пратим и мойте тогава а ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kolev
    а то се указа че чистенето на инжектори в домашни условия не е никак трудно и излиза под 5 лева общо .
    Сподели де
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    мога да споделя как се прави за боксер 1,6 рочестер, съжелявам че не правих снимки но се занимавах сам с това. то и за другите инжектори е по този начин но свалянето сигурно е по-различно.
    значи трябват парцали,някакви парчета маркучи,една голяма спринцовка без игла, стегички за маркучета, литър кореселин или ацетон /аз ползвах кореселин/, един адаптер /трансформатор/ който изкарва 12 волта 1 ампер право напрежение и свободно време
    пушим няколко цигари щото по време на цялата операция никакъв огън в близост до колата
    след това сваляме в лявата част на двигателя рез. кутията и въздуховода да се открие място щото после в дясната част е малко по лош достъпа и вече да се има представа какво трябва да се направи.
    отваря се капачката на резервоара да се освободи налягането и с цигарите до тук. откачат се буксите които са закрепени на горивната рейка и буксите на самите инжектори. тя е метална с квадратен профил над свещите. държи се на планка с два винта десетки под нея към блока. винтовете се отвиват и се махат двете П-образни пластинки подсигуряващи инжекторите към рейката като се издърпат с отверка. подлага се парцал на блока до лулите на свещите щото от рейката ще изтече малко бензин. с две ръце се хваща рейката максимално близко до инжекторите и почваме леко и равномерно да дърпаме навън докато я откачим от инжекторите и изчакваме да се изтече бензина. след това се издърпват инжекторите от блока пак леко и внимателно. проверяваме дали уплътняващите гумички са на инжекторите. на всеки инжектор има по две гумички /пръстена/ една горе и една долу. при мен на всички инжектори горните гумички останаха в горивните рейки.
    по същия начин се свалят и другите 2 инжектора и внимавате да не падат боклуци в дупките, също и да не забравите напоените с бензин парцали- тях ги разкарайте някъде надалеч че са чисти факли
    сега почва чистенето на самите инжектори. трябва да се махнат двете гумички от инжектора,също и пластмасовия пръстен и маншона от страната която влиза в блока. по принцип трябва да се продават ремонтни комплекти защото в инжектора от страната на рейката има мрежичка-филтър.нея не се пробвайте да я вадите.може да смените гумичките само че аз обиколих търново и само в един магазин имаше,искаха по 4 лева!!!! на бройка и на всичкото отгоре имаше само една бройка, така че върнах старите.
    след като разкостите инжекторите като внимавате да не ги изтървете ,че работата става дебела, ги слагате в един съд и пълните с кореселин докато се покрият и ги оставяте за около час. за адаптера ще ви трябва или помощ или да му сложите ключе. около кореселина също не се пуши че ще си играем на водни пистолети
    на едно шише от безалкохолно му отрязваме гърлото- там ще отива използвания кореселин. пълним спринцовката с кореселин и и закрепяме един маркуч със стегичка. другия му край забождаме на инжекциона от страната която влиза в горивната рейка, като закрепяме стабилно и така че да не избие като почнем да натискаме спринцовката. подава се захранване на двата пина на инжектора от адаптера. трябва да се чуе изщракване което означава че инжектора е електрически изправен и е отворен. ако не стане, разменяме полюсите. натиска се спринцовката и дюзата се насочва към изрязаната бутилка. пазете си адаптора да не го укъсите. изпръскайте по 2-3 спринцовки на инжектор и след това потопете инжекторите пак в чист кореселин за час-два. после пак по две три процедури със спринцовката на инжектор като преценявате на око как пръска дюзата и ако имате някакви съмниния продължавайте със спринцовката. като приключите е хубаво да се продухат с въздух пак със спринцовката за да не остава кореселин в тях.
    слагането е лесно, след като сме сложили на инжекторите всичките гумички, ги набиваме леко и внимателно в блока докато влязат колкото трябва. след това набиваме горивната рейка в инжекторите внимателно и равномерно от двете страни. слагат се П-образните скобички и се стяга планката на рейката към блока.проверявайте по няколко пъти щото там върви всичкия бензин. събираме всичко,закачаме буксите на инжекторите и сме готови за палене. понеже рейките са празни ще се наложи да повъртите повече докато се напърнят с бензин.
    ако някой тръгне да го прави така, не е лошо да щракне някоя и друга снимка.
    аз прекарах през инжекторите около 700мл кореселин. като тръгнах да ги слагам единия не искаше да влезе в блока и се наложи да намажа гумичката с малко масло.
    точка

  15. #15
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Батка къде в търново да те намеря да ми обясниш нагледно как става,щото информацията е много и нещо неразбрах.Инъче като идея ми изглежда достоверно добра...
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •