Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: Центровка на 33

  1. #31
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Колата запали и работи перфектно.Още малко и я връщам на пътя.Оказа се че проблема е бил в свещите.Бяха сложени Бриск някакви ама с тях не искаше да работи.Днес и взех Денсо и още с първото завъртане на ключа запали.

  2. #32
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Тия Денсо на ква цена ги намери?
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  3. #33
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    8 лв парчето.Триполюсни са.

  4. #34
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Колеги да се оплача пак от колата.Отново взе да върти номера.Паля я аз и си работи на 950-1000 оборота.До тук добре.Подавам съвсем леко газ да започне да зережда динамото(започва само след като съм подал малко газ и посля я пусна да работи пак на празен ход) и после почва да работи на много ниски обороти,да тресе и да се опитва да гасне.Моторчето за празния ход го чистих и пак същата работа.Другото което е е,че отзад мирише много на бензин,явно не го изгаря както трябва и много цапа свещите.Направо вече не знам какво да я правя.

  5. #35
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Виж си вакуумните истории.После почни да откачаш едно след друго ламбдата и датчиците за температура.И на въздуха и на водата.Провери и да не би да ти се е охлабил и потенциометъра.За запалването вече си тренирал
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #36
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Разбрах защо прави тия номера с оборотите.В началото пали на 4 цилиндъра и като дам газ остават само два.Та този проблем го реших по горе-долу лесен начин-с чистене на свещите и сега е перфе.Единственото което ме притеснява е че пак понамирисва на бензин отзад.Едва се усеща ама го има.Иначе я пробвах днес колата.Направо е самолет няма спиране това чудо
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #37
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Разбрах защо прави тия номера с оборотите.В началото пали на 4 цилиндъра и като дам газ остават само два.Та този проблем го реших по горе-долу лесен начин-с чистене на свещите и сега е перфе.Единственото което ме притеснява е че пак понамирисва на бензин отзад.Едва се усеща ама го има.Иначе я пробвах днес колата.Направо е самолет няма спиране това чудо
    Колега, моята кола прави абсолютно същите проблеми. И аз съм с денсо вече 2 години и нямам проблеми с паленето. За цапането на свещите според мен е от кабелите, имам и друга теория за повдигачите, ама неискам да я развивам да няма смях

    Ta... ако оправиш проблема с цапането сподели тук в темата та да си оправим и нашите кочини. Аз скоро ще сменям свещи и кабели и ще кажа има ли разлика !
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  8. #38
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Старата ми 33ка правеше същия проблем .... след подаване на газ работи на 2-3 цилиндъра ... така и не разбрах оправията!
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  9. #39
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    Колега, моята кола прави абсолютно същите проблеми. И аз съм с денсо вече 2 години и нямам проблеми с паленето. За цапането на свещите според мен е от кабелите, имам и друга теория за повдигачите, ама неискам да я развивам да няма смях

    Ta... ако оправиш проблема с цапането сподели тук в темата та да си оправим и нашите кочини. Аз скоро ще сменям свещи и кабели и ще кажа има ли разлика !
    Изобщо няма да станеш за смях!!!!!Повдигачите на нашите кочини са най-слабото им място.От тях и аз си патих.Много са капризни на масло.За това не се слага ,каквото и да е.Само не мога да разбера още,защо същите повдигачи при опела работят сносно,а при нас се ебават.Единственото ми обяснение е,че при опела по-често се сваля главата и по-редовно се чистят.При нас блокират и клапаните са аут
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #40
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Вече повече от година колата я няма,но все пак ще напиша какво се установи. Голяма играчка беше и голямо четене,сменяне на всякакви части,пак четене и накрая се оказа,че дебитомера е прецакан. Беше разбутан отгоре и кой знае какви стойности е подавал към ECU. Та така,това е единия виновник. Ел.инсталацията на колата е била ползвана за някакви странни експерименти тип Франкенщайн от предишния и собственик и Тоци Бегали беше пълновластен господар. Друго е,че не знам какво беше състоянието на двигателя. Уже беше на ремонт при един колега от форума,уж я беше отварял,но честно да си кажа ефекта беше 0 и мисля,че само дадохме една торба пари за празни думи. Та така де,мъчно ми е за колата и че се отказах толкова бързо ама нейсе,нямаше как.

    П.П Пиша това,за да знаят хората какво могат да очакват,нали сме форум,нека си помагаме.
    П.П2 Ама какви глупости съм писал едно време 1 дросел имал съм предвид клапата на дебитомера
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  11. #41
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Браво, Драконе!
    Сега и аз като я чета и ми става смешно, ама знам какво ти е било в душицата!
    И аз ручах бая жабета с новата, щото старата беше перфектна, а Катъра с тъпия Бош.
    Хубаво е, като си признаваме простотиите и не криеме от ближните, какво е станало!
    Темата определено си е класика!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #42
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Понеже темата е за центровки, реших тука да споделя последните експерименти.
    Гледам, драскали сме си на воля простотии, от позицията на собствените коли, а разликата между 1.4 с Марели и бошовите е огромна.
    В числото на драскачите се слагам и аз, щото написаното си седи!
    Уточнявам, че става въпрос за 1.7 8в с Джетроникс.
    Има и газова.
    След ремонта, звяра замърка много прилично, но само на газ.
    Оказаха се дюзи, с жълти капачки, които смених с тия от старата, със сини капачки.
    Положението се подобри значително, но все пак на газ вървеше много по-добре.
    Някой каза и за рейката, та я тя итиде в коша. Поставих от старата, регулируема.
    Кочината, обаче така и не искаше да пали на бензин. Говоря сутрин при минусови температури.
    На газ-от четвърт.
    Започнах с експериментите на газ и се оказа, че когато въртиш делкото от малко към по-голямо предварение, най-добрата работа на мотора се получава в момента, точно преди стартера да започне да забива.
    Понеже се кара предимно на газ, точно тая центровка ме интересуваше.
    Палеше на газ и при минус 12 гр.
    Положението беше много интересно. Паля на газ, после я минавам на бензин да загрее, а после...
    Това трябваше да се оправи!
    Налягането в рейката беше регулирано, но вече бях с дюзи от 1.4. Съвсем логично навих с един оборот винта и чудото стана.
    Сутринта запали на бензин от раз и държи стабилни обороти. Подкарах я и чак сега видях пълната мощ на тоя мотор.
    Накратко: центровката на тоя мотор е на студено, от малко към голямо предварение, точно преди да започне да забива.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #43
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    искаш да кажеш че въртиш делкото ли,мен ме интересува само за газ и моята пали отлично на газ,без начение от температурата отвън.
    Моето делко се опитах да го завъртя малко но то не помръдва

  14. #44
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by morrty View Post
    искаш да кажеш че въртиш делкото ли,мен ме интересува само за газ и моята пали отлично на газ,без начение от температурата отвън.
    Моето делко се опитах да го завъртя малко но то не помръдва
    Понякога така клеясват че няма мърдане-дори и с чук да го удряш!

  15. #45
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе джетроника не е ли с нискоомни инжектори, я тури едни от свинспарк , че тия на марелито и без друго са гадни.
    точка

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •