Results 1 to 10 of 10

Thread: бензинова помпа

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default бензинова помпа

    умря ми бензиновата помпа и ми дават некви цени за 2-ра употреба дето са смешни направо а искам да махам пропан- бутана
    145 1.6 boxer
    146ti

  2. #2
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    колега моята сащо беше отказала,алфата ми е само 4е 1.6 т.спарк. подлежи за ремонт,не е капсолована отваря се. един маистор на такива помпи ми я оправи за 70 лв. и сам ок
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    проблема е че и мойта я пипна един майстор и си остави ръцете тя не става за нищо вече от горната страна я е нацепил като консерва и сега не може да се затвори а иначе моторчето проработи но не вдига налягане (до колкото знам трябва да е около 5bar) та за това търся друга а 2-ра употреба са 40- 80 лв и май от пунто стават но не съм сигурен
    145 1.6 boxer
    146ti

  4. #4
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    купи си алфова, 4е от пунтото ако стане то дебита може да е по малък''така си мисля'' успех
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    е аз за това не я взех, а беше 40 лв и на вид беше същата пък знам че доста части са взаимозаменяеми, но все пак предпочитам да е от ALFA
    145 1.6 boxer
    146ti

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    176

    Default

    купи си алфова нова!
    Alfa 146 T.Spark 16v 120hp (МЕТАН)

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    абе нямам дребни иначе не е проблем (за нова) аз направо си мисля вече за 147 или по- голяма няква та не ми се дават толкова пари. тази ще остане за жената тя сега взе книжка да се учи та да не чупи другата
    145 1.6 boxer
    146ti

  8. #8
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    A може ли придърпването на боксера да идва от бензиновата помпа? Аз като си я купих имаше проблем с нея разглобих я изчистих и от тогава не ми правеше проблем (поне така си мисля) Да , тогава счупих една тръбичка на помпата . Залепих я , като сложих тръбичка с малко по малък диаметър колкото да държи .... Та може ли помпата да не подава достатъчно гориво на низки обороти и да ми тресе и да придърпва ???? След 2500 оборота вече няма проблем , няма придърпване.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Нема логика на ниски обороти да не стига гориво а на високи да е достатъчно. Даже е точно обратно. Тая помпа е електрическа и има постоянен дебит.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Нема логика на ниски обороти да не стига гориво а на високи да е достатъчно. Даже е точно обратно. Тая помпа е електрическа и има постоянен дебит.
    ако не е в ред помпата въобщв няма да работи на никви обороти няма и да запали даже може би има нещо недоклатено в боксерите щото не помня някой с TS или TWINSPARK да се оплаква и мойта си е капризна на ниски обороти ма като мине 1500 и става САМОУЕТ а ако се сетя да сложа и масло на двг-то ще стане и ракета
    145 1.6 boxer
    146ti

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •