Results 1 to 13 of 13

Thread: Понеже не отбирам по окачването...

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Понеже не отбирам по окачването...

    Понеже не отбирам по окачването, а колата тропа и от пред и от зад и от 4-те колела като мина дори през закърпеното по асфалта ми е нужно някой да ме насочи къд да проверя и как. Гледах от долу едното магаре е сменяно и долните носачи и те приличат на нови. Колата също по легналите полицаи започва да се люлее на страни, предимно задницата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2

    Default

    Биалетки???
    Потропване леко ли се чува, или яко лопане????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Така нищо не може да се разбере. Може да е от всичко, най вероятно тампони на шенкелите отзад и тампони на горни или долни носачи отпред. Също така може и тампони на предната стаб. щанга. Трябва си хидравличен крик и добър оглед. Люлеенето ти е от скапани амортисъори комбинирано със скапаните вече тампони

  4. #4
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Нагласи хилядарка и тичай на сервиз ако те хване по-малко може да почерпиш с рестото

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  5. #5
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    мойта тропа отпред на дупките.ходих на сервиз и ми смениха някви фтулки на горни носачи,гледа ми амортисиори,тампони...и вика,че сичко е ОК,ама пак тропа?! начи,най-простия пример:завивам на едно кръстовище и един ми се натиска отзаде,дай първата,мощно жега и завивам в същия момент,колата не мое да влезе в пътя от въртежи,и се чува "ТУП<ТУП<ТУП" отпреде,доста силно.от тогава не правя такива изпълнения.някакви предположение от какво може да е тва.същото тропане се чува и на дупки.нещо от рода на хрупане е.

  6. #6
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Quote Originally Posted by zimin
    мойта тропа отпред на дупките.ходих на сервиз и ми смениха някви фтулки на горни носачи,гледа ми амортисиори,тампони...и вика,че сичко е ОК,ама пак тропа?! начи,най-простия пример:завивам на едно кръстовище и един ми се натиска отзаде,дай първата,мощно жега и завивам в същия момент,колата не мое да влезе в пътя от въртежи,и се чува "ТУП<ТУП<ТУП" отпреде,доста силно.от тогава не правя такива изпълнения.някакви предположение от какво може да е тва.същото тропане се чува и на дупки.нещо от рода на хрупане е.
    Може да ти е отишло карето на полуоската, като се преебат лагерите, след като вече се е преебал маншона на карето и е изтекло маслото има хоп-троп и луп-луп.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  7. #7
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    колега направо сиси за ново каре ако ме питаш мен.точно такива са признаците
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  8. #8
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Или носачи
    0888515205

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Айде няма нужда. Тропането било от апаратите на задните врати. Преместих ги малко на вътре и вече няма и помен от потропване.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    ами гледаха ми носачите както казах вече и са ОК

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    sofia
    Posts
    30

    Default Re: Понеже не отбирам по окачването...

    Quote Originally Posted by oem
    Понеже не отбирам по окачването, а колата тропа и от пред и от зад и от 4-те колела като мина дори през закърпеното по асфалта ми е нужно някой да ме насочи къд да проверя и как. Гледах от долу едното магаре е сменяно и долните носачи и те приличат на нови. Колата също по легналите полицаи започва да се люлее на страни, предимно задницата.
    Историята при мен беше следната.При преглед на ходовата част всичко уж изглеждаше ok,но имаше страхотно тропане.Започна се с смяна на долни носачи-никакъв резултат,накрайници-никакъв резултат,стабилизираща щанга-никакъв резултат,горни носачи-колата заспа, но за по малко от месец и пак се появи почти същото тропане.Накрая смених двете биалетки на стабилизиращата щанга и повече от месец по полигоните в града няма проблем.Сега колата е като гумена топка.
    Ти прецени как да постъпиш.Моя съвет е да почнеш от проклетите биалетки.Те са по 20,00лв за брой,не е фатално и да сгрешиш.Мисълта ми е да тръгнеш от по малките разходи и ако имаш късмет да изчезне ще е добре.Успех.
    Alfa Romeo 156 2.5 V6

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не тропа вече. Виж по-нагоре!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    sofia
    Posts
    30

    Default

    мислех че се шегуваш.Sorry
    Alfa Romeo 156 2.5 V6

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •