Results 1 to 7 of 7

Thread: Тампон - състояние?

  1. #1
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Тампон - състояние?

    Ай тоз тампон според вас редовен ли е!?!?!

    Преди седмица ходих на реглаж в Мотоексперт и помолих да погледнат по предницата дали има нещо за смяна, че почуква чат-пат.
    Ония казаха "Сичко е наред".
    Завчера обаче ходих да изправям джанта пак и докато колата беше вдигната, забелязах тва на снимката. От другата страна тампонът няма никакви луфтове, но пък видях скъсан маншон на вътрешно каре.

    Та за смяна ли е според вас? "Тампон на биалетка"ли му викат?

    п.с. Имаше преди тема с дивотиите по сервизи и магазина, ма не ми се търси, та пускам тук.
    Излизам след реглажа в Мотоексперт, минавам 200 метра и установявам, че воланът ми седи силно надясно (а беше леко вляво след смяна на носач). Връщам се и съобщавам, а чичката вика
    "Е те тоя модел са така..."
    Аз изумявам, след няколко секунди се свестявам и решавам да го ударя на майтап с цел безпроблемна ревизия на положението:
    "Ама мойта е модел след 95-а, на тях воланите им са наляво, не надясно"
    Мълчание и качване на подемника, реглаж.
    Двеста метра по-късно установявам, че човекът ме е взел насериозно. Воланът сега е леко наляво (а колата малко тегли надясно).
    Но да видим дали няма още нещо за смяна преди поредния реглаж.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #2

    Default

    Комплект са цяла биалетка, но са евтини, така че сменяй, на пирели май бяха 15-16лв.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #3
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    В т+н бяха под 10 лева ако ме не лъже паметта
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    44

    Default

    Не съм специалист но за мен този тампон е напълно в ред.

  5. #5
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    А ква е файдата да се сменя цялата?
    Стинките не са проблем, просто не ща да си превръщам колата в афтърмаркет франкенщайн - гледам да е максимално близо до оригинала и напоследък си взимам оригинални части в рамките на разумното. Освен това ми се търкалят едни тампони за биалетки (които купих преди време - както се оказа тогава, без нужда).

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Това "Мотоексперт"...ми се струва доста "експертно" ...сигурен ли си, че там разбират?...ако не..смени сервиза ..при реглаж на предница волана се застопорява в правилното положение...и няма на лево и десно шокиращо е да ти каже, че тоя модел са така говори зле за него! ...а за тампончето на биалетката, ако не тропа като го разклатиш ,когато колата е на крика...тоез няма луфт...според мен не го сменяй.....че новите няма да ти карат дълго...и ще ти остане само труда..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7

    Default тампони

    Колеги, искам само да попитам нещо с риск да стана нахален защото съм пуснал същия въпрос в още една тема за тампони и тн. Оня ден ходих на реглаж, но пича каза преди да минеш на стенд тряя само да смениш двата задни тампона на преден носач. Отивам в магазина и там ми казаха, че имало малки и големи. Аз не знаех кфи тряя да бъдат. Отивам пак при майстора и той ми вика да ги измерели преди да отда да ги сменя и аз се ядосах и си тръгнах. Та исках да питам кфи са тия тампони, цена няква и така това е . модела е долу в подписа
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •