Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Няколко въпроса

  1. #1
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default Няколко въпроса

    Искам да задам няколко въпроса приятели!!!!
    1 Какво е това нещо , което се намира под моторчето за празния ход ( автоматичния смукач доколкото разбирам ) и много прилича на него ама е малко по малко като размер ?
    2 Свещите ми са денсо , някой знае ли дали са добри?

    3 Какво се прави при пълна диагностика на колата , защото 2 пъти съм ходил закачат само кабели на свещите и край това е , мисля че и друго трябва да правят ....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    1.Поясни за кой мотор става въпрос,но по-принцип самото моторче за празен ход,зимата играе ролята на смукач
    2.Добри са но не се знае на колко км. са
    3.Със сигурност не това което казваш,звънни на 0888 232 484 Бобо,за качествена диагностика
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    1. Мисля , че ти следи позицията на дроселовата клапа.
    2. И аз съм с денсо и за сега работи колата, и разхода е приличен
    3. Според мен пълна диагностика няма да е с компютър По-скоро да се провери работата на основните агрегати. Ако някой ти казва, че ти прави пълна диагностика с компютър смях
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  4. #4
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Колата е 1.6 BOXER. А каква е функцията на дроселовата клапа и каде се намира .... Задавам тези въпроси защото колата на ниски обороти ми тресе , като вкарам 2-ра и пусна газта ми придърпва (но върви) , преди няколко дена ме дръпна една алфа 145 1.3 Boxer , на магистралата за Варна на излизане от София има нанагорнище та там и на 4-та колата не ще да набира повече от 110- 120 не й стигат силиците (при положение че бях сам в колата) , иначе на обратния път на същото това място само че вече нанадолнище дигнах 180.... и все си мисля че нещо не й е наред иначе расхода на гориво е нормален освен потрисването нямам проблеми не знам направо какво й е .... свещи, кабели, делко са сменяни скоро ( преди 1 месец )
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    3. Според мен пълна диагностика няма да е с компютър Wink По-скоро да се провери работата на основните агрегати. Ако някой ти казва, че ти прави пълна диагностика с компютър pfbbt смях
    Това което казваш не е баш така модерните диагностични уреди могат да правят тест на почти всики агрегати,например-тестват дюзи,бубини,вариатори и т.н.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    3. Според мен пълна диагностика няма да е с компютър Wink По-скоро да се провери работата на основните агрегати. Ако някой ти казва, че ти прави пълна диагностика с компютър pfbbt смях
    Това което казваш не е баш така модерните диагностични уреди могат да правят тест на почти всики агрегати,например-тестват дюзи,бубини,вариатори и т.н.
    Това е така, но визирах боксера. Повечето нямат , въздушни възглавници, АБС и ти остава инжекциона и даже не знам дали може да се хване ламбдата.

    А и тука е мястото да питам, защо като закачих алфата на един стар елкон и показваше два пъти повече обороти?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #7
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Orm
    Колата е 1.6 BOXER. А каква е функцията на дроселовата клапа и каде се намира .... Задавам тези въпроси защото колата на ниски обороти ми тресе , като вкарам 2-ра и пусна газта ми придърпва (но върви) , преди няколко дена ме дръпна една алфа 145 1.3 Boxer , на магистралата за Варна на излизане от София има нанагорнище та там и на 4-та колата не ще да набира повече от 110- 120 не й стигат силиците (при положение че бях сам в колата) , иначе на обратния път на същото това място само че вече нанадолнище дигнах 180.... и все си мисля че нещо не й е наред иначе расхода на гориво е нормален освен потрисването нямам проблеми не знам направо какво й е .... свещи, кабели, делко са сменяни скоро ( преди 1 месец )
    Дроселовата клапа ти е на всмукателния тракт , преди алуминиевите колектори. Жилото на газта ти е закачено на клапата и управлява притока на въздух в двигателя. Като даваш газ се отваря повече и обратно.
    Щом е 1.6 трябва да си върви бодро колицата. Макар и над 3000 оборота Да те мине 1.3 боксер значи ти има нещо невредно.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  8. #8
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder
    Quote Originally Posted by Orm
    Колата е 1.6 BOXER. А каква е функцията на дроселовата клапа и каде се намира .... Задавам тези въпроси защото колата на ниски обороти ми тресе , като вкарам 2-ра и пусна газта ми придърпва (но върви) , преди няколко дена ме дръпна една алфа 145 1.3 Boxer , на магистралата за Варна на излизане от София има нанагорнище та там и на 4-та колата не ще да набира повече от 110- 120 не й стигат силиците (при положение че бях сам в колата) , иначе на обратния път на същото това място само че вече нанадолнище дигнах 180.... и все си мисля че нещо не й е наред иначе расхода на гориво е нормален освен потрисването нямам проблеми не знам направо какво й е .... свещи, кабели, делко са сменяни скоро ( преди 1 месец )
    Дроселовата клапа ти е на всмукателния тракт , преди алуминиевите колектори. Жилото на газта ти е закачено на клапата и управлява притока на въздух в двигателя. Като даваш газ се отваря повече и обратно.
    Щом е 1.6 трябва да си върви бодро колицата. Макар и над 3000 оборота Да те мине 1.3 боксер значи ти има нещо невредно.
    И аз така мисля , странното е че нито ми харчи повече , нито има пушеци отзад....... Явно ще трябва да отида при клегата Бобо както ме посъветвахте... Проблема е че той е много далеч и трябва да намеря време за да отида....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  9. #9
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by Orm
    И аз така мисля , странното е че нито ми харчи повече , нито има пушеци отзад....... Явно ще трябва да отида при клегата Бобо както ме посъветвахте... Проблема е че той е много далеч и трябва да намеря време за да отида....
    Обади се на Lisan! Той ще ти реши проблемите на боксера 100%!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  10. #10
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 09-02-2019 at 11:29.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov
    Не забравяйте че разликата в мощността мужду 1.3 и 1.6 боксерите не е голяма,ако едната кола е 146(1.6) а другата 145(1.3) то не е много чудно това което се е случило.Освен това и от маниерът на шофиране може да се получи.За придърпването и тресенето причини много.Слагате ли присадка за почистване на инжекциона в горивото?Колата не би трябвало да има делко - как така е сменяно .
    Не е голяма разликата в конете, но във вървенето е голяма. Карал съм и двете. А и разликата в теглото на 145 и 146 с еднакви мотори е към 20-30кг (по спомени)
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 09-02-2019 at 11:30.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #13
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Извинявам се бобина не делко . Колите и двете бяха 145 . Но неговата по негови думи беше и с някъкъв проблем , защото на следващия светофар го питах дали колата му е 1.6 или 1.3 както пишеше на нея. Нещо определено й има на моята . Не е нормално 103 коня да не може на лек баир ( магистрала хемус на излизане от София ) да не може да набира повече от 110 -120 на четвърта , при положение че съм сам в колата без багаж даже.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  14. #14
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 09-02-2019 at 11:30.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #15
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Orm
    Извинявам се бобина не делко . Колите и двете бяха 145 . Но неговата по негови думи беше и с някъкъв проблем , защото на следващия светофар го питах дали колата му е 1.6 или 1.3 както пишеше на нея. Нещо определено й има на моята . Не е нормално 103 коня да не може на лек баир ( магистрала хемус на излизане от София ) да не може да набира повече от 110 -120 на четвърта , при положение че съм сам в колата без багаж даже.
    Аз с мойта (боксера) там съм излизал със 150... И то на пета (май на 4-а не може да вдигне толкова). Газ до дупка естествено
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •