Results 1 to 3 of 3

Thread: Резонатор филтърна кутия при 1.9 JTD

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    9

    Default Резонатор филтърна кутия при 1.9 JTD

    Здравейте,

    Съвсем случайно открих, че мястото в което влиза един от маркучите(снимка 1) на турбината в филтърната кутия е счупено (снимка 2) и маркуча дърпа въздух съвсем спокойно извън кутията. След посещение в сервиз ми казаха, че този маркуч и последващата пластмасова част от филтърната кутя, представляват резонатор на въздух, който отстранявал някакви шумове възникаващи при смесообразуването. След въпроса ми какво може да се направи по случя ми бе отговорено, че нова филтърна кутя ще е безумно скъпа, а здрава втора употреба е почти невъзможно да се намери. Моите опасения са, че освен лесното проникване на вода в двигателя тази неизправност води и до неточна работа на дебитомера, защото доколкото видях тази траба се явява един вид байпас на основния въздуховод. Според диагностика въпросната тръба можело спокойно да се затапи и безпроблемно да се кара така .
    Питането ми е дали някой от вас се сблъсквал с подобен проблем и дали предложението за затапване на тръбата е удачно?

    Предварително благодаря за коментарите Ви!
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    52
    Posts
    23

    Default Ре

    Колега аз има 146 JTD . Мойта резонаторна кутия е по-различна от твоята. Беше лепена и смучеше въздух от доста места. Търсих втора употреба, но нямаше никъде. Първо я махнах, като затапих тръбата и покарах така известно време. Разлика в работата на мотора нямаше, но шума беше значително повече - като че си със спортен филтър че по-шумно.
    След дълго чудене реших да залепя моята кутия. Два дена работа- с газова горелчица разтапях и мазах и накрая с епоксидна смола и бинт отгоре. Всички дупчици се запушиха и си я монтирах. Звука утихна като преди.
    При теб работата ще е доста по-малко, така че си я залепи и си свиркай...
    ALFA ROMEO 146 1,9 JTD '00

  3. #3

    Default re

    Здравейте колеги.Аз имам същия проблем,само че моята кутия направо я строших .Не мога да намеря друга такава кутия никъде.Искам да ви попитам ако я затапя тръбата и продължавам да карам така има ли някаква опасност нещо да се случи,и този шум на двигателя постоянен ли ще е или само като работи на място? Благодаря предварително ако получа отговор

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •