Results 1 to 11 of 11

Thread: Airbag централа?Ел стъкла?Уиндшийлд за 146?

  1. #1
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default Airbag централа?Ел стъкла?Уиндшийлд за 146?

    Малко като Ники Кънчев се чувствам...

    Та...
    Въпрос N1
    Къде се намира airbag централата на 146ците след 99г.?Мисля, че е кутийчето, което се намира под касетофона?

    Втори въпрос...какво трябва да направя, за да е автоматичен и десния преден прозорец?Машинка и копче от ляв?

    И третия въпрос...от къде мога да си купя Уиндшийлдчета за страничните прозорци за 146ца и колко парички горе-долу струват?
    Става дума за това, естествено прозрачно и пластмасово:



    Благодаря предварително
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Въпрос1
    Да.

    Въпрос2
    Не!!!!

    Въпрос3
    Очаквам помощ от публиката



    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Колега няма как да си направиш и десния прозорец да се дига/сваля с едно цъкане само. Левия го може, защото копчето му не комутира целия ток на мотора з апрозореца, а само изпраща сигнали до модула и той върши останалата работа, т.е. следи тока към мотора и изключва при дигнат/свален прозорец. Уви този модул е от стария тип ползван още от времето на Фиат Типо, а не е като на 156-ците. Нямя как да сложиш още един модул като за лявото стъкло само, че за дясното понеже тези модули имат само един чифт входове от едни копчета. А за десния прозорец имаш копчета и лявата врата и в дясната. При 156 пък модула е комбиниран с доста други неща и е значително по-модерен. На някой Бравота има модул за две ел.стъкла, но не на всички. Няма особен смисъл да ти обяснявам как и дали може да се пригоди. Не смятам, че е чак супер необходимо, иначе щях да си го направя при мен.

    На илиенци в София съм чувал, че има такива ветробрани за предните врати на много коли. Отделно съм чувал за някаква фирма около Плиска, която само такива неща продава и ако намеря координатите и ще ги напиша тук.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  4. #4
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Хм..тея от илиянци...малко са ми съмнителни да ви кажа...да не стане да се счупят докато ги сложа?

    Честно казано искам оригиналдъ...ама сигурно са цифромания

    Както и да е, поне да са от фирма, която с това се занимава, а не от някой циганин....

    БТВ..утре ако я сваля тая централа да не изцъфтят възглавничките?!
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Няма как да се отворят без централката, не се притеснявай. За да се отворят трябва да получат от нея и + и -. Ако имаш някаква нужда от диагностика за централката свиркай. Тоест подозирам, че ще сложиш друга и се надявам да не ти светне лампата, но ако стане така може да се погледне.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  6. #6
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    ми..аз имам пролбем с тая всъщност..
    Свети ми лампата, а с централата връзка няма...та мислех да я вадя да я ремонтират евентуално...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism
    ми..аз имам пролбем с тая всъщност..
    Свети ми лампата, а с централата връзка няма...та мислех да я вадя да я ремонтират евентуално...
    Ти да не си с мойта централа? Сподели ако намериш някакво решение.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default За ветробраните

    За ветробрани провери тукhttp://www.kalocom.com/category.php?category_id=10.Цената е около 50лв.За алфа 33 са 42лв
    Качеството е добро(доста се огъват при монтажа)
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  9. #9
    Запален алфист didkoldihno's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    114

    Default

    аз искам да попитам може да не е тук мястото но бих се радвал ако някой ми даде инфо.Та въпроса ми е от моята страна на вратата копчето за дясната врата за стъклото не работи вчера ей така реших пак да го натисна ии потрагна измачено нямаше и половината и спря и така и не проработи,пък е не у добно като караш да се пресягаш чак до другата врата за да отвориш джамека ако ми кажете каде мога да е закарам да отстранят проблема ще ви бъда благодарен колеги.

    P.S Аз съм от ВАРНА
    Alfa Romeo 159

  10. #10
    Запален алфист didkoldihno's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    114

    Default

    Alfa Romeo 159

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by didkoldihno
    аз искам да попитам може да не е тук мястото но бих се радвал ако някой ми даде инфо.Та въпроса ми е от моята страна на вратата копчето за дясната врата за стъклото не работи вчера ей така реших пак да го натисна ии потрагна измачено нямаше и половината и спря и така и не проработи,пък е не у добно като караш да се пресягаш чак до другата врата за да отвориш джамека ако ми кажете каде мога да е закарам да отстранят проблема ще ви бъда благодарен колеги.

    P.S Аз съм от ВАРНА
    Можеш и сам да го оправиш при добро желание. Свали копчето, разглоби го и почисти контактните пластини.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •