Results 1 to 15 of 15

Thread: Тръбичката за конденза от климатика?

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Тръбичката за конденза от климатика?

    Някой знае ли къде се намира тръбичката която отвежда конденза от климатика извън купето?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    9

    Default

    И аз имах същото питане няколко теми по надолу, но няма еднозначен отговор досега .
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD

  3. #3
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    и аз вчера забелязах че няма капало под колата позагледах се и не можах да видя тръбичка.Никой ли незнае къде точно се намира
    156 1,9JTD 2000

  4. #4

    Default

    точно зад предните въздуховоди се падат некъде.Бтв и аз треа да го видя тва оти като пускам климата в началото влага духа.
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  5. #5
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    И мен ми се случи да духа влажно, после ме светнаха, че не е хубаво да работи климата докрай, докато загася колата. В смисъл да спра климата заедно с колата. Понеже радиатора на изпарителя остава студен в горещото време, се образува конденз, от който идва повечето влага, а ако го оставяш така за по-дълго може да се стигне и до неприятни миризми от климатика. Затова вече минутка преди да спра колата го обръщам на най-силната степен на вентилатора и изключвам климатика, докато започне да духа топлото от отвън. Оттогава не съм забелязал повече да духа по-влажно.
    А може би и моите дренажни тръбички са се запушили, но както виждате използвам "хак"
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На мен ми изпуска фреон и не можем да го разберем от къде е. И в срвиза ми казаха да намеря къде е тази тръбичка и да видя какво капе от нея. Ако е вода с примес на масло и мирише на специфичната миризма на стар хладилник значи, че изпрителя в таблото ми е пробит, което не ми се иска чак най-лошото да ми се случи. Явно дупката е малка обаче защото климата работи 3, 4 месеца и тогава чак за зажелязва как започва да духа по слабо.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Това е най-честия проблем при по-старите автомобили, че не знаеш откъде изпуска климата. А дали не може с оборудване чрез обезвъздушаване, или под налягане пък (гадая как става ) да се тестват компонентите на климата поотделно, докато се намери слабото звено? Понеже на един колега също му изтича фреона отнякъде бавно-бавно.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сега има едни спрейчета в който има 3 съставки. Фреон, масло и лепило. Източва се фреона от колата и се вкарва този от спрея. Имам познати които вече нямат проблеми с изтичане на фреон. Като ми падне налягането ще го заредим така и ше видим.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    dobrich-varna
    Posts
    97

    Default

    Системата първо се тества с азот Надува се до 10 бара ниско и високо налягане Може дасе затвори ниското и високото да се надуе до към 18-20 бара понеже високото отива до към 18 бара и се включва втората степен на перката,която охлажда фреона ...После с водичка с веро се проверява Ако всичко е наред се пуска на вакуум да се провери фибъра Зарежда се после ,слага се масло с оцветител ,ако има проблем занапред да се открие бързо с UV лампа
    156 1.8 T.S 144 hp '99
    Mazda 626 1.8 105 hp '92(bqga po4ti kolkoto alfata )

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    9

    Default

    И все пак, някой разбра ли къде се намира тръбичката за конденз?
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Хайде никой ли не знае къде е?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ми на мене ми тече конденза под шофьорския долен носач. Иначе за улавяне на теч на фреон има специален апарат с датчик- не се ползва оцветител или УВ.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  13. #13
    Младши алфист Alfa_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Понеже преди повече от месец катастрофирах и смених двигателя,миналата седмица сглобявах климата към двигателя и се загледах във всичките тръбички и не открих такава която да води навън от колата.И да ви отговоря на другия въпрос: има апарат който открива изтичането на газове и се използва най вече при климатиците и хладилниците
    Alfa Romeo 156 1.9JTD '00

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Да се включа и аз.... Вчера видях в един сервиз на наш местен състезател алфа - фен един апарат за зареждане на климатици.Та този апарат е нов новеничък и ми се струва че е доста модерна техника.Пълниха клима на един Мерцедес.Този апарат има софтуер за всички автомобили и замерва необходимото количество фреон , масло , течове и т.н. . Честно да ви кажа доста ме впечатли тази техника
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз като ходих на канал ми капе от самото купе под шоферкста аседалка. Има едн дупка и от там капе. Ама тогава не се загледах дали това е конденза иил не. Сега се сетих като каза пича по горе, до носача капе.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •