Results 1 to 12 of 12

Thread: Надраха ми колата - малко хелп

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default Надраха ми колата - малко хелп

    Здравейте колеги . Сутринта усъмнах с надрана (с пирон най-вероятно) дясна страна на колата Интересува ме има ли друг вариянт освен цялосно пребоядисване на дясната страна ? Деругата си е доста стабилна и е дълбока . Ако някой има опит моля да сподели
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

  2. #2
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Колега, не искам да те разочаровам, ама щом не е само върху лака - няма друг начин.
    Ако е нарушен само горния слой на лака, тогава има някакви фокуси дето ги изкарват драскотините с полиране (сваля се най-горния слой на лака) ама ако е дълбоко, това не върши работа за съжаление ...
    Най-добре отиди при бояджия да я погледне и той ще прецени.
    Съчувствам ти, мойта вчера влезе в бокса да и оправят всички драскотини от врати, който получих за краткото време отак я имам.
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Абсолютно същото ми се случи преди няколко месеца - някой си беше "рисувал" по дясната страна. Много се изнервих, защото изглеждаше дълбоко на пръв поглед, но се оправи с паста слава богу . Така че ако имаш някой познат майстор питай, за да не те "изпишат" направо за боядисване
    166, 2.4 JTD'00

  4. #4
    Запален алфист BlueStorm's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    330

    Default

    Аз още като си я взех моята, един комшия, който има магазин до гаража ми, ми я "поздрави" с връзка ключове в ръка. Точно на следващия ден се бях уговорил да правя каското
    Да не говорим, че в двора на фирмата един тъпан от време на време си спира шофьорската врата като излиза в моята!
    И аз се чудя тези по-дълбоките драскотини как може да се оправят и скоро ще пробвам един начин, пък ще видим. Ако има добър резултат ще пиша тук.
    Fiat Tipo - Series 6000 <<149C2.046>> + momo pack
    Alfa145 16V TS <<AR67601>> + momo pack, RossoCorsa

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Пиши какъв номер ти е боята. Номера е трицифрен и го пише на 5тата /3тата/ врата отвътре. Ако някой колега с такава боя има коректор да ти даде да си мацнеш малко, колкото да не те дразни много. Ако ти е като мойта на драго сърце, ще ти услужа с коректора си да покриеш деругата. Даже имам и лак за върху него.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  6. #6
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Quote Originally Posted by Viktor_
    Пиши какъв номер ти е боята. Номера е трицифрен и го пише на 5тата /3тата/ врата отвътре. Ако някой колега с такава боя има коректор да ти даде да си мацнеш малко, колкото да не те дразни много. Ако ти е като мойта на драго сърце, ще ти услужа с коректора си да покриеш деругата. Даже имам и лак за върху него.
    Колега от къде го имаш тоя коректор ,че търся от доста време и не мога да намеря
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Ами в София ги има на места където продават автобои, но трябва да е магазин, в който ги тонират боите на място. Казваш им номера на боята и те го въвеждат в компютъра и им излиза от кои цветове по колко грама боя да ти сложат в опаковка от лак за нокти с такава четчица. Слагат и едно топче оловно да се разджурква боята. В Сф. са между 3 и 5лв. коректора и 2лв лака пак в такава опаковка. Аз съм си взимал от магазините в Горубляне, единия е точно до Tonex-а, а другия до Мотоексперт.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  8. #8
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Благодаря колега.Ще обиколя да питам
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    боя друже боя

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    от това си патя и аз най редовно.Алфи ми е с гръцки номера и ми ги погаждат такива родни фенове.Та какво представлйават тия коректори?Обясни като на туземец.Аз съм,по правило електричар.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    започва да се пристрастява nikkysix's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Age
    50
    Posts
    84

    Default

    за съжаление темата е супер актуална.имам да покривам някои дребни деруги,но най-грозното е при едната ключалка-при опит да я разбиват са подбили вратата около самия патрон та само коректор няма да свърши работа.моля дайте съвет за точен майстор за целта/все пак никой не иска петна от различна боя/!благодаря!
    155 2,0ts 8v '93 ex;Crosswagon '05

  12. #12

    Default

    днес и аз усъмнах с надрасквания по предния капак и страничните врати ..ужас явно ще я карам на бояджия аман от тия надрусани лапета

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •