Results 1 to 12 of 12

Thread: Тези цени за свещи NGK нормални ли са?

  1. #1

    Default Тези цени за свещи NGK нормални ли са?

    Здравеите колеги, поразтърсих свещи NGK за моята Алфа и намерих един магазин в които предлагат малките (Ауто 1)и
    друг в които предлагат големите (Ауто Хелп) .
    Като цените бяха:
    39лв- малките от Ауто1
    8.90лв - големите От АутоХелп
    Нормално ли е да е такава разликата в цената на малките и големите?


    Също така в Ауто 1 миказаха че имат и Бошови свещи по 9лв малките и 4.90лв големите. Добри ли са свещите на Бош ? Мога ли да сложа от тях?
    Или пък мога ли да направя някаква комбинация между големи NGK и малки Бош? И Удачна ли ще е тя?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колега напълно нормално си е... за NGK, аз също толкова някъде ги плащах...видях и бош-а ма нещо не ми го препоръчаха много нз мисля че около 70лв излизаше 8бр свещи комплект бошовски...на Ломско шосе в магазина на Бош..
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3

    Default

    Значи е нормално да има такава разлика в цената на малките и големите?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ДА даже пак евтини си ги намерил...проверих в други магазини по 47лв искаха за малката и 10лв за голяма...

    Аз мойте си ги взех с отстъпка от познат 150лв ми излезе всичко....много съм доволен от поведението на колата след смяната
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Мисял не е нормално цената за големите е много ниска дали са със същия номер като по каталог или ги избират по техни каталози и дали са платиениеви или са някакви други. Преди година и половина големите бяха около 40лв а малките към 50 лв.
    Търсил съм свещи за голф 4 итам цените за големите свещи не бяха много по различни.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    за неоригинални свещи е абсолютно нормално. Оригиналното НГК за алфа ромео е 53 на 54 големи- малки.(справка ТиН от днес) всичко друго е някаква измислица. Компромисния вариант- Денсо Иридиум е около 260 лв комплекта. За голямата свещ съм сигурен че е долнопробно копие за цена 9 лв. малките може и да са истински .
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Ами зависи кво значи оригинални! И аз мойте NGK ги взех някаде по 8-9лв големите, същите са като другите същият номер без PA накрая защото електрода не е от платина!Разликата между 2те е че едните искарват към 20000км, другите 100000, но и цената им е 4-5 пъти по-голяма, а и гаранция за свещи никой не дава повече от 20000км, а че с оригинални се минават 100000 е при положение че колата е нова и абсолютно всичко работи на 6!
    Така че много нема смисъл да се дават по 350лв за уж оригинални свещи като може се даде кам 120-150лв и да се кара около 20-30к км и да се сменят ако се наложи!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  8. #8

    Default

    Тук в немско НКГ платинум от сервиза успяха да ми ги уредят за 17, 18 евро инак в магазин за простолюдието и двете свещи 22 евра!
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  9. #9
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Цените варират много и НЯМА никаква гаранция, че ако платиш повече ще получиш по-качествената стока. Днес си купих долен носач за 156-цата МООГ за 265лв. Същият носач се продава почти навсякъде на една и съща цена - 363лв. (Аутоиталия - 397 лв.) Отстъпката ми е 100 кинта, смятайте на колко се внася носача.
    Компресорът за климатика ми е Санден еди къв си номер. В първия магазин, където питах е 1088 лв. с ДДС, в Аутоиталия е 2828лв.!!! Сигурен съм, че с отстъпка ще мога да взема същия компресор за 7-800 лв. макс. Същото е и с дебитомерите. Май не са успели да се картелират там

  10. #10
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Versace
    Ами зависи кво значи оригинални! И аз мойте NGK ги взех някаде по 8-9лв големите, същите са като другите същият номер без PA накрая защото електрода не е от платина!Разликата между 2те е че едните искарват към 20000км, другите 100000, но и цената им е 4-5 пъти по-голяма, а и гаранция за свещи никой не дава повече от 20000км, а че с оригинални се минават 100000 е при положение че колата е нова и абсолютно всичко работи на 6!
    Така че много нема смисъл да се дават по 350лв за уж оригинални свещи като може се даде кам 120-150лв и да се кара около 20-30к км и да се сменят ако се наложи!
    щом така смяташ! не т убеждавам да си купуваш качествени свещи, само споделям моето мнение.Ако се поразровите малко из теми за разхода на гориво ще видите какъв разход ми дава двулитровия мотор с оригинални части-дебитомер, свещи, сонда. Всеки сам си прави извода. За 15 години каране само на тази марка съм се убедил че Алфа Ромео не е автомобил за американци от щата невада. Иска си качествени консумативи. Иначе си проявява капризите на красива италианка)) Не казвам че високата цена е гаранция за качество, но много ниската винаги е гаранция за менте(колкото и да те убеждават как е оригинално обаче те понеже са пичове не си слагат надценка и ти го продават под доставна цена)
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #11
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by fiore
    Quote Originally Posted by Versace
    Ами зависи кво значи оригинални! И аз мойте NGK ги взех някаде по 8-9лв големите, същите са като другите същият номер без PA накрая защото електрода не е от платина!Разликата между 2те е че едните искарват към 20000км, другите 100000, но и цената им е 4-5 пъти по-голяма, а и гаранция за свещи никой не дава повече от 20000км, а че с оригинални се минават 100000 е при положение че колата е нова и абсолютно всичко работи на 6!
    Така че много нема смисъл да се дават по 350лв за уж оригинални свещи като може се даде кам 120-150лв и да се кара около 20-30к км и да се сменят ако се наложи!
    щом така смяташ! не т убеждавам да си купуваш качествени свещи, само споделям моето мнение.Ако се поразровите малко из теми за разхода на гориво ще видите какъв разход ми дава двулитровия мотор с оригинални части-дебитомер, свещи, сонда. Всеки сам си прави извода. За 15 години каране само на тази марка съм се убедил че Алфа Ромео не е автомобил за американци от щата невада. Иска си качествени консумативи. Иначе си проявява капризите на красива италианка))
    Ако искаш да ми кажеш че не ми се дават пари а съм си взел Алфа не е така като имам ше ги извадя и ще ги дам, но проблема е че това оригинално вече е само на думи всичко е от Южна Италия(Турция)и щото ако ти покажа две едни и същи части и ти кажа за едното 100лв, а за другото 300лв ще кажеш а тва от 300 е оригинално
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  12. #12
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Versace
    Quote Originally Posted by fiore
    Quote Originally Posted by Versace
    Ами зависи кво значи оригинални! И аз мойте NGK ги взех някаде по 8-9лв големите, същите са като другите същият номер без PA накрая защото електрода не е от платина!Разликата между 2те е че едните искарват към 20000км, другите 100000, но и цената им е 4-5 пъти по-голяма, а и гаранция за свещи никой не дава повече от 20000км, а че с оригинални се минават 100000 е при положение че колата е нова и абсолютно всичко работи на 6!
    Така че много нема смисъл да се дават по 350лв за уж оригинални свещи като може се даде кам 120-150лв и да се кара около 20-30к км и да се сменят ако се наложи!
    щом така смяташ! не т убеждавам да си купуваш качествени свещи, само споделям моето мнение.Ако се поразровите малко из теми за разхода на гориво ще видите какъв разход ми дава двулитровия мотор с оригинални части-дебитомер, свещи, сонда. Всеки сам си прави извода. За 15 години каране само на тази марка съм се убедил че Алфа Ромео не е автомобил за американци от щата невада. Иска си качествени консумативи. Иначе си проявява капризите на красива италианка))
    Ако искаш да ми кажеш че не ми се дават пари а съм си взел Алфа не е така като имам ше ги извадя и ще ги дам, но проблема е че това оригинално вече е само на думи всичко е от Южна Италия(Турция)и щото ако ти покажа две едни и същи части и ти кажа за едното 100лв, а за другото 300лв ще rtdкажеш а тва от 300 е оригинално
    май не четеш какво пиша. Цената не е гаранция за оригиналност, но всяка част си има стойност под която няма как да се продаде. и тази стойност в зависимост от това къде е произведена е различна. . по някой стечения на обстоятелствата имам представа от къде влизат авточасти и как се внасят. как ще ми обясниш обмитяване на "оригинални" части бош ако са произвдени в страна от европейския съюз. или на гуми "Michelin". а има такива случаи...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •