Results 1 to 2 of 2

Thread: Чистене на радиатор и други неща

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default Чистене на радиатор и други неща

    Колеги, вчера закарах колата да си сменя маслото и филтрите и оставих колата, защото имаше друга преди моята и не ми се чакаше, а и собственика на сервиза ми е комшия и така казах ми да ми смени маслото и филтрите (маслен, въздужен и горивен) и се прибрах в къщи.
    Решихми с баща ми да погледнем неговота кола, че имаше за доливане на течност за чистачки и т.н. и да се проверят масла, антифризи и така. След като отворих капака първото нещо което ми направи впечатление, че радиатора на климатика изглеждаше като НОВ В това враме ми се обадиха от сервиза, че колата ми е готова и отиавме там и решавам да попитам дали не може да ми измият радиаторите, тъй като като видях как изглеждат на баща ми и моя (гледах го в Събота преди да сменя маслото) и за мое щастие ми каза че няма проблем, че ще се изчести малко с пароструйката. като започна да мие питите на радиатора направо се шокирах втори път течеше черно, набито прекалено много мърсотия и след 5 минутно почистване стана огромно черно петно от мърстията събрала се в радиаторите.
    И така днес сутринта тръгвам за работа и какво да видя колата преди като че ли се охлаждаше по бавно, но сега доста по добре (може е да си внушавам де), а и другия проблем (придърването което имах) изчезна, явно със смяната на горивния филтър, които ми казаха че е бил много зле (това за 9000 км).
    И така стигнах до извода че малките детайли променят доста вървенето на колата, а това с горивния филтър направо ме изненада. Преди карах доста повече на ГАС, но Декември ми се спкапа нещо по газовата и я карах 4-5 месеца само на бензин (7-8к км) и явно горивата са ни просто чудни за 9000 км горивен филтър да скапва така колата, а аз сипвах и добавка последния път защото ми се стори че колата има запушени инжектори, но явно не е бил там проблема.
    А забравих, цялата процедура струваше само 20лв за смяната на мослото и т.н. и измиването на радиаторите, като източването на маслото стана чрез изсмукване, защото идиотите от АлександърАуто ми скапаха миналата година картера и е за нова резба, но не ми са занимаваше сега.
    П.С. Сипвам само на Еко-то на Околовръстен път и на Лукойл-а на суходол.
    Е това е от мене малко опит на обикновения водач.

    Хайде да ни радват повече нашите "Красавици"
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Миенето е хубаво нещо ама като двата радиатора са един до друг мръсотията си остава в пространството между тях и не излиза. А разделянето им си е пипкава история
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •