Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: няколко въпроса

  1. #1

    Default няколко въпроса

    1. имам някви тръби под седалките , в едната има топка за голф напъхана, за кво са те ?
    2. като сваля пластмасата на плафона централния има едно отворче и малко по навътре една перчица, за кво служи то ?
    3. като ми правиха колата от тогава не ми бачка климатроника, не духа ваобще а преди си духаше, от какво може да е ?
    4. имам някакъв кабел под бронята който трябва явно да в включен някаде ама не са знае каде, накрайника му е същия като на жълтия кабел под жабката за прикачване на компютър, за какво може да е ?
    5. имам затъмняване на вътрешното огледало с някви копчета за минимум максимум и офф ! на която и позиция да е едно и също се вижда, нито затъмнява нито осветлява, от каде може да е проблема ?
    6. изведнъж спряха да ми светят копчетата на климатроника, само дисплея свети и то оранжево, то там ясно че къшките сигурно са обикновенни а не зелени ама въпроса ми е вътре в самия климатроник какви и колко крушки има ? и дали може от тях да е проблема шото ме съмнява изведнъж сичките да изгаснат и да не светят ! това е !
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  2. #2
    Старши алфист Член на клуба Gligan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    569

    Default

    1. - тръбите трябва да за парното за задните седалки (от там духа когато го пуснеш да вее в краката)
    Alfa Romeo 164 2.0 TS/M1; V1 Medium `92; Matra Murena `83;
    Mercedes S 430 4 matic `02; Opel Corsa C XE 2.0 16V `05
    Peugeot Traveller `17 2.0 HDI 180 h.p.; Mitsubishi Pajero `94 2.5 TDI
    Iveco S 59 2.5 TDI; Peugeot Boxer 1.9 `95

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Значи: тръбите най- вероятно са тези за парното- да духа в краката на пътниците отзад; Това с вентилаторчето е сензора за вътрешна температура на климатроника- на контакт трябва да почне да се върти; Вътре самия пулт на климатроника е с диоди, не с крушки- имаш по- централен проблем, а не изгоряла крушка. Възможно е затова да не духа. Виж си бушоните евентуално или откачени букси примерно. За другите неща не знам, честно казано.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4

    Default

    бушоните са проверени, пък букси имам от всякаде да стърчат, ама от кае да знам кое за каде е , ше отида при некой майсторче да го види...
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  5. #5

    Default

    а и да питам за какво служи копчето DEF на климатроника ?
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    DEF- defrost- функция за размразяване или поне за изчистване от изпотяване на стъклата. Включва се компресора, духа силно само на стъклата, включва се и отоплението на задното стъкло. Май това правеше при мен
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Крушките за осветлението на дисплея на климатроника са 3бр. зелени. До тях можеш да достигнеш след свалянето на целият управляващ блок на климатроника и отзад ще им видиш фасунгите. Също така след свалянето на блока ще можеш да замериш дали има напрежение на двата куплунга. Ако проблема е в блока , мога да ти помогна с един на който му е счупен дисплея само и е за части.
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by manolito
    Крушките за осветлението на дисплея на климатроника са 3бр. зелени. До тях можеш да достигнеш след свалянето на целият управляващ блок на климатроника и отзад ще им видиш фасунгите. Също така след свалянето на блока ще можеш да замериш дали има напрежение на двата куплунга. Ако проблема е в блока , мога да ти помогна с един на който му е счупен дисплея само и е за части.

    ми вече поне 10 пъти съм го свалял, и крушките ми са обикновенни и свети жълто дисплея(което по ме радва) и 2 от тях май изгоряха , пък за самия блок има много гадни болчета и не знам от кае да намеря такава шибана отверка, аз имам само че е дебела и не може да флезне пваво в главата и се изкривява... то и аз имам друг климатроник работещ ама го пробвах през деня и не знам дали свети нещо или не, ше проверим тая вечер ! мерси !
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by didod
    DEF- defrost- функция за размразяване или поне за изчистване от изпотяване на стъклата. Включва се компресора, духа силно само на стъклата, включва се и отоплението на задното стъкло. Май това правеше при мен
    аха, ше го пробвам, само да си го опваря че в момента абсолютно нищо не свети иначе компресора се вкючва ама не духа , няма да ти кажа като вали дъжд ко е, задължително отворени стъклата и с кърпа в ръката хаха
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  10. #10

    Default

    как мога да разбера дали имам бордови компютър , какво трябва да имам и какво не, и ваобще има ли такова нещо при 164-ките ? дайте снимки ако може
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  11. #11

    Default

    за последния въпрос все още чакам отговор ?
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  12. #12
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Нямаш бордови компютър , имаш само ЕКУ. Надникни в някоя 166-ца и ще видиш какво е бордови компютър.
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by manolito
    Нямаш бордови компютър , имаш само ЕКУ. Надникни в някоя 166-ца и ще видиш какво е бордови компютър.
    надниквал съм , ама ф някой обяви в мобилето пише че имат такъф пък не съм виждал досега и ми беше чудно, начи не се слага в 164 борд.комп. така ли ?
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  14. #14

    Default

    и още 1 последен въпрос (надявам се) начи тази лампичка за ABS или за тракшън контрол, шото някой казват че е за тракшъна други за ABS-a , пък мисля че по европийси стандарт на лампата тряя да пише АБС , ама деазнам, тряя да ми кажете за какво е ?
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  15. #15
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Лампичката е за ABS-а , щом ти свети значи не работи. Не съм чувал в нашите стари шлепове да има тракшън контрол
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •