Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 279

Thread: Има ли колеги закупили 159 на старо - впечатления?

  1. #46

    Default

    156 с фейслифт е добър вариант според мен

    пък и ми се чини, че би трябвало да са изтискали максимума от двигателя на колата за 6-7 години в производство

  2. #47
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    42
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    156 с фейслифт е добър вариант според мен

    пък и ми се чини, че би трябвало да са изтискали максимума от двигателя на колата за 6-7 години в производство
    Определено с новия фейслифт Алфа Ромео премахват много от негативизма по предницата на Алфа 156.
    Но това са моделите след 2004-та, а те си държат приличната цена от около 7000 евра и нагоре за Германия примерно.
    Last edited by ЗМЕЯ!; 05-01-2009 at 01:05.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Колега сам си се убедил в уникалната мощност, поведение и звук на дизеловите мотори на Алфа, е защо да питам аз да си купува човек кола с бензинов мотор, като имаш предвид, че дизеловия мотор има много по-голям въртяш момент, малко, но все пак по-голямо ускорение от 0 до 100 км/ч от 1.9 литровия бензин и накрая, но в никакъв случей НЕ на последно място е мнооого по-голямата икономичност с повече от 4.1 литра на 100 км. по-малък разход за градско каране на колата бе колега???

    4 литра на 100 км. пробег икономия на гориво колега за 1 резервоар от 70 литра си е чисто и просто точно 28.7 литра гориво икономия бре човече, което пък от своя страна превърнато в пари при сегашната цена да дизела, означава колега повече от 66 лв. спестени парички и мноооого по малко изхвърлени в околната среда вредни емисии драги ми колега!!!

    Това пък от своя страна сам си сметни какво прави в пари примерно за 10 резервоара

    Е Защо питам аз?
    За какъв Девол ти е 159-ка с бензинов мотор, не разбирам?!?

    Желая ти всичко най-добро и дано да съм ти бил полезен върху правилния избор на мотор за 159-ката
    ти откри топлата вода бре че дизела харчел по малко имам предвид . Ама пропускаш че дизеловите коли са :
    1/бая по скъпички от бензиновите
    2/който квото да ми говори бензиновите вървят повече
    3/дизелите са по шумни

    сега разбираш ли защо все пак се продават и се копуват бензинови коли

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    ти откри топлата вода бре че дизела харчел по малко имам предвид . Ама пропускаш че дизеловите коли са :
    1/бая по скъпички от бензиновите
    2/който квото да ми говори бензиновите вървят повече
    3/дизелите са по шумни

    сега разбираш ли защо все пак се продават и се копуват бензинови коли
    прав си за някои неща

    дизелите на някои марки - особено на мерц са мноооогоооо тихи, наистина

    моята също е супер тиха - вътре е много трудно да чуеш двигателя, отвън само при паленето е по-шумна от бензин

    за вървежа - -може много да се спори, не отричам, че за пърформънс бензина му е майката, но дизелите вече са съвсееееем малко по-назад .. особено при стил на шофиране, в който не обичаш да сменяш предавки много много - дизела е по-добрия избор, защото може да изтегли колата от шеста примерно

    за цената си абсолютно прав обаче, а и поддръжката е по-височка

    ако си я пънеш пък , турбината става консуматив..

  5. #50

    Default

    на мерцедес дизела е винаги номер 1
    чувал съм на 159 дизела , хич не е толкова безшумен , на тойотата ми е по тих, ама колкото и тихи да са дизелите пак са поне 2 пъти по шумни от бензинките

    бе откъдето и да го погледнеш единственото предимство на дизелите е чувствително по малкият разход главно в градски условия , което при сегашните цени на горивата се превръща в едно мнооого голямо предимство .
    Last edited by SFINKS; 15-10-2008 at 17:42.

  6. #51

    Default

    абе хич даже не е шумен на 159, некой ден може да ги сравним и на по бира

  7. #52
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    на мерцедес дизела е винаги номер 1
    чувал съм на 159 дизела , хич не е толкова безшумен , на тойотата ми е по тих, ама колкото и тихи да са дизелите пак са поне 2 пъти по шумни от бензинките

    бе откъдето и да го погледнеш единственото предимство на дизелите е чувствително по малкият разход главно в градски условия , което при сегашните цени на горивата се превръща в едно мнооого голямо предимство .
    И ритника в гърба, който получаваш при натискане на газта. Мен лично по-ме кефи от това да разбера, че колата ми върви само след като и изкарам душата.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #53
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    42
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    ти откри топлата вода бре че дизела харчел по малко имам предвид . Ама пропускаш че дизеловите коли са :
    1/бая по скъпички от бензиновите
    2/който квото да ми говори бензиновите вървят повече
    3/дизелите са по шумни

    сега разбираш ли защо все пак се продават и се копуват бензинови коли
    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    на мерцедес дизела е винаги номер 1
    чувал съм на 159 дизела , хич не е толкова безшумен , на тойотата ми е по тих, ама колкото и тихи да са дизелите пак са поне 2 пъти по шумни от бензинките

    бе откъдето и да го погледнеш единственото предимство на дизелите е чувствително по малкият разход главно в градски условия , което при сегашните цени на горивата се превръща в едно мнооого голямо предимство .
    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    прав си за някои неща

    дизелите на някои марки - особено на мерц са мноооогоооо тихи, наистина

    моята също е супер тиха - вътре е много трудно да чуеш двигателя, отвън само при паленето е по-шумна от бензин

    за вървежа - -може много да се спори, не отричам, че за пърформънс бензина му е майката, но дизелите вече са съвсееееем малко по-назад .. особено при стил на шофиране, в който не обичаш да сменяш предавки много много - дизела е по-добрия избор, защото може да изтегли колата от шеста примерно

    за цената си абсолютно прав обаче, а и поддръжката е по-височка

    ако си я пънеш пък , турбината става консуматив..
    Колега Свинкс аз нито откривам топлата вода нито окривам къде зимуват раците колега....
    Аз чисто и просто извадих множеството сериозни предимства на съвременните дизелови двг-та пред бензинките сещаш ли се???

    Колкото до това кой каквото и да ти говорел ти все си знаеш твоята са си несериозни изкавазвания колега!!! Аз колега просто направих пряка съпоставка между 1.9 JTD 1.9 JTS моторите на Алфа и знаеш ли в карайна сметка излезна, че дизела от всекъде му къса шушонките на бензина сещаш ли се колега Свинкс?

    Лековатото ти изказване, че кой каквото и да ти говори бензиновите вървят повече с оглед на фактите, които съм посочил по-горе колега си е изказване 1:1 с това "ЕДНО СИ БАБА ЗНАЕ, ЕДНО СИ БАБА БАЕ" колега Свинкс или ако искаш по-звучното "КАТО ПЕЕШ ПЕНКИЛЕ, КОЙ ЛИ ТЕ СЛУША" та и твойта работа същата....колега

    Може и да се инвестира малко повече пари при покупката на дизелов автомобил, но с оглед на това, че той ще дава между 4 и 5 л./100 км. икономия баце ще ти кажа, че тия първоначално вложени пари дяволски бързо ще си ги избиеш, че даже и много скоро след това ще започнеш сериозно да икономисваш гориво, а от там и финикийски знаци колега.....

    Дизелите стават все по-тихи и това също е факт колега, да не казвам, че на изброените вече предимства това, че ще чуваш лично за мен много приятното тракане на дизела може да е само още един ГОЛЯМ + за дизелите драги ми колега Свинкс

    Точно поради тези причини немога изобщо да разбера защо хората все още си купуват бензинови коли колега, но отговор на твоя въпрос ще даде факта колега, че продажбата на дизели в световен мащаб вече е далеч далеч пред продажбата на бензини!!!

    Да не кажа даже, че всяка 2-ра нова кола, вече е дизел колега и бензинови според мен само нетрезво мислещите хора още си купят колега Свинкс, като изключим разбира се единичните бройки, които могат да си позволят 3.2 литровия шестак с 260 коня примерно колега

    Ако разход с по 4-5 л./100 км. икономия колега си е незначително предимство + по-бързото ускорение от 0 до 100 км.+ значително по-големия въртящ момент за дизеловия мотор..... е тогава незнам кой започва вече да говори бабени деветини колега, но със сигурност знам, че не съм аз колега

    Наистина на Мерцедес и Тойота дизелите са адски тихи, но лично аз не съм чувал по тих дизел от дизела на БМВ колеги.

    Колкото до дизелите на Японците като цяло тихички са, а и икономични, нооооо има още много леб да изядат дръпнатите колеги, докато стигнат вървежа на алфа примерно и по-точно съотношението кубатура/мощност колега

    Айде със здраве
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  9. #54

    Default

    мммм ти явно голям спец се изживяваш и романи зе да пишеш по темата... викаш целият свят е малоумен че кара коли на бензин само твоя милост го е осенил гения на нафтата аз карам дизел така че няма ко да ми разясняваш кое колко горяло пич ,ефективно спестяваш от дизела само при градско(4 литра на 100) при извънградско разликата е наполовина , айде сега сметни колко километра рябва да минеш за да компенсираш разликата в цената от 5000 лв между 159 дизел и 159 бензин ...сметна ли... ,аз ще ти кажа кам 70- 80 000 км , чак тогава реално почва да ти излиза по евтино че караш на дизел . А знаеш ли какво друго става на тия киломерти , пак ще ти кажа да се не мъчиш , свършва гаранцията и тогава разбираш как новите дизели са съвсем некачествени и почваш да ревеш като чуеш колко струва горивната помпа и турбината... цялата ти икономия от гориво може и да не ти стигне само за тия две неща..знаеш ли още колко работи не знаеш а . абе айде че ми писна от разбирачи
    Last edited by SFINKS; 15-10-2008 at 21:27.

  10. #55
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    42
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    мм ти явно на голям спец се изживяваш и романи зе да пишеш по темата... викаш целият свят е малоумен че кара коли на бензин само твоя милост го е осенил гения на нафтата аз карам дизел така че няма ко да ми разясняваш кое колко горяло пич ,ефективно спестяваш от дизела само при градско(3 литра на 100) при извънградско разликата е наполовина , айде сега сметни колко километра рябва да минеш за да компенсираш разликата в цената от 5000 лв между 159 дизел и 159 бензин ...сметна ли... ,аз ще ти кажа кам 80 -90 000 км , чак тогава реално почва да ти излиза по евтино че караш на дизел . А знаеш ли какво друго става на тия киломерти , пак ще ти кажа да се не мъчиш , свършва гаранцията и тогава разбираш как новите дизели са съвсем некачествени и почваш да ревеш като чуеш колко струва горивната помпа и турбината ..знаеш ли още колко работи не знаеш а . абе айде че ми писна от разбирачи
    Това дали ще пиша романи, есета или просто свободни съчинения си е изцяло моя работа разбра ли колегааа?

    Кое колега според теб е целия свят бе драги ми колега кое да питам аз?

    Еми извинявай ама ти колега от МАРС ли падаш да питам аз или още живееш в 19-ти век?!?

    Що не вземеш да си отвориш ушичките и очичките бе колега за да чуеш какво аджеба ти пеят всеки ден медийте или просто не вземеш да влезнеш в чичко GOOGLE и не вземеш да потърсиш какво аджеба пише за съотношението на продажбите м/у дизел/бензиновите мотори в днешно време бе колега и после да ми правиш подобни констатацийки?!

    Или можеби под целия Свят визираш САЩ и за теб те са целия Свят а колега?

    Е аз ще ти кажа, че американците никога не им е пукало за икономията на гориво камоли за опазване на околната среда колега, защото те заедно с Народна Република Китай са най-големите замърсители на атмосферата в Света колега и точно поради тази причина изобщо въпросните американци никога не са си давали сметка 25 на сто ли горят 30 на сто ли горят техните 5-6 000 кубикови танкове , дизел ли гори този танк, киросин ли гори или ракетно гориво колега...

    Но сега вече колега и те запяха съвсем друга песен колега с тази сериозна икономическа рецесия която здраво тресе Щатите виждаш ли колко бързо американците се научиха да търсят малолитражки, да търсят дизелови автомобили, че да карат даже и на БИОДИЗЕЛ колегаааа!

    Факта, че самия ти караш дизел и явно си много доволен от вървенето на Королата и от разхода и не върви много много да се изказваш негативно за дизелите колега!!!

    Казваш, че разликата при градско каране между 1.9JTD и 1.9JTS е 3 л./100 км. а колега?
    Е аз незнам от къде я почерпи тази информация колега след като ясно бях написал, че сравнявам точно 2-та по-горе упоменати двигателя при градски условия и разликата в разхода е точно 4.1 л./100 км. и това е информация от сайта на алфаромео.бг, докато твоята информация от 3 л. си нямам и идея от къде си я измисли колега или може би за Королите говореше неразбрах....

    Да те питам аз ти колко %/км. градско каране правиш и колко %/км. извънградско колега ам?

    Мисля, че повечето от нас, а и не само карат много повече градско от колкото извънградско, така ли е колегИ?

    Така, че много ми е чудно за какво извънградско каране дявол да го вземе НИ говориш изобщо колега???!!!???

    Колкото до бакалските сметчици колега си позволох да сметна, мисля, че много по-реално от теб, че въпросната сума от 5 000 лв. разлика в цената м/у двта мотора при днешните цени от 2.22 лв. за 1л. дизел и разликата от 4.1 л./100 км. градски пробег съответно за дизел/бензин драги ми колега излиза, че не за крайно неточното ти изчиление от 80-90 000 км., а точно за 55 000 км. колега човек ще си избие тези въпросни 5 000 лв. и след още 55 000 км. драги колега, човек вече ще е ЦЕЛИ нови 5 000 лв. на печалба бе колегааа Сфинкс!!!

    Да не говорим колега, че ако вземем предвид факта, че горивата в световен мащаб се качват и ще продължат да се качват сам (надявам се) ще стигнеш до извода, че човек за много по-кратко време и за много по-малко километри ще си избие дизеловия автомобил колега, да не говорим, че този същия човек много по-бързо ще започне да спестява НЕ малко пари от икономия на гориво колега!!!

    Незнам кой в случая се прави на разбирач аз или ТИ колега, но искам да ти кажа само, че както вече споменах по-рано аз от 7 г. карам само дизели и мисля, че много добре съм запознат с техните особености колега!!!

    Така че НИ спести не много смислените ти оценки за другите потребители във форума колега и бъди малко по-очтив и коректен към останалите ако обичаш колега!!!

    Айде със здраве
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  11. #56
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    темата май беше за 159 и впечатленията от колата.

    ок колеги - чудя се дали да взема 159 2.4 жтдм на почти 2 години.

    Интересува ме дали и тая Алфа има дребни дразнещи проблемченца като другите? След 2 години и 60к км може ли да съм спокоен за окачаване, двигател, помпи, турбини, електроника?

    просто не искам да взема поредната пародия на кола и само да се дразня и да си развалям мнението за марката ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  12. #57

    Default

    това, което съм чел е само за проблеми по електрониката, но нищо значително

    ходовата част уж е здрава

  13. #58
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    другото, което се чудя, дали да не е нова с по-ниско ниво на оборудване или 2ра ръка на 2 години с всички екстри...
    Какво мислите колеги?
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  14. #59
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by vladu View Post
    д2ра ръка на 2 години с всички екстри
    ти сам си знаеш
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #60
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    ти сам си знаеш
    ако ще питам себе си, няма да питам в форума.

    а ако ще трябва и отговор да си давам, то той ще е НИКОГА и за НИЩО на света не си купувай алфа. нито нова, нито полунова, нито 2ра ръка.

    за това питам и други хора...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •