Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Впечатления от различни марки части

  1. #16

    Default

    Преди около 20 дена бях с едно аверче в Турция, той ходи там при някакви джамбази да търси някакви части за форда си - влязохме в някакво голямо хале където сякаш правеха абсолютно всичко - беше някаква поточна линия, имаше щампи и печати на Бирт, Монро, Бош, Мош,(имаше абсолютно същата щампа на Бош, която е на милите ни дебитомери например, както и почти всички други размери на Бош) изобщо всичко каквото се сетите, кашони с опаковки на части досущ като оригиналните, преси, разни автоклави, леярна, печатарски цехчета, изобщо бедна ви е фантазията каква манифактура се върти там......едно турче там шпрехеше малко инглиш и разбрах че всеки ден правели различни неща - примерно същия ден правеха някакви втулти и тампони за нещо си, преди това имаше готови за изнасяне поне 4 големи дървени сандъка с поне 100 радиатора и термостати, всеки от реномирана марка и в "оригинална" опаковка - ако е в магазин в Германия да речем вие бихте си заложили главата че тази част излиза от завода производител на колата.....с две думи на една площ колкото две доста големи села в различни цехчета и гаражчета се сглобяваха 95% от частите който ние караме......а аз бях само в две такива - имаше поне още 30 такива халета и гаражи.....
    Питах двама от тях за къде основно изнасят всичко това, и отговора беше че почти из цяла Европа, като най- трудно им било(горките) да изнасят за страни, производителки на коли, и най - вече Англия......
    Което за мен автоматично значеше че частите за който имам абсолютна сигурност че идват от там, вероятноста да са правени в съседната ни джамахирия са доста малки......Иначе за мен, след като видях това, е абсолютно излишно някой да седне да ме убеждава че повече от 10-15% от частите в БГ са оригинални......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    103

    Default

    Много си прав колега,това ни е най големия проблем,кофти пътища и менте части!
    Моите долни и горни носачи са от Руди-96,а дали са истински,"божа" работа!
    Преди имах Ланчия Дедра комби,30 000 км минах по нашите пътища с оригиналните носачи,после купих уж оригинални TRW,поне цената им беше такава,след 10 000 км за нищо неставаха!
    Вие си правете изводите!
    V&D внасят оригинални части,но те почти не продават за италянски коли,само с поръчка!
    А,както каза един майстор, на които имам доверие,по добре втора употреба оригинални,ще изкарат повече от тия дето се продават тук,доказано в практиката му!Но,при "италянеца" няма за нашите!
    Грях е, да я нямаш!!!АlfaRomeo-156SW/2.4JTD/Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm TI

  3. #18
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay
    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by Kamen666
    Носачи:
    1-во място без коментар - Феби билщайн...
    2. Mogg
    3. Delphi
    мое мнение... преди 9к сменях 4-те носачи на 156-цата,долните са на феби и са бетон,преди два дни я гледах пак,горни за жалост намерих само на делфи тогава и сега втулките им са заминали...
    Нали занеш че има решение на този проблем заоколо 160 лв казвасе PowerFlex издържат над 60к км и не скърцат.
    Аз ще слагам PowerFlex на цялата предница, но се чудя за шарнирите. Вариантите са два - или рециклиране или нови, но евтини. Примерно Фиорела?! Колко изкарват само шарнирите на Фиорела?!
    Има ли смисъл от PowerFlex, ако не е за цялата предница, респ. задница на колата?! Според майстори, няма смисъл, щото другите тампони веднага щели да сдадат багажа.
    И как само шарнирите като са заедно с носача как става само тях не разбирам моя го свалях и тук има 1 в града дето прави такива шарнири които не се смеят отделно ама на алфа неможел да ги прави били излети?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  4. #19
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Имах предвид да взема нови носачи, заради шарнирите, а за тампоните да сложа навсякъде PowerFlex, но ако шарнирите изкарват под 60000 км. е малко безсмислено.

  5. #20
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Ами когато се взима нов носач не е ли заедно с тампоните и втулката?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #21
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Versace
    Ами когато се взима нов носач не е ли заедно с тампоните и втулката?
    Да, разбира се. Носачът е "пълен комплект"

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Gabrovo
    Posts
    53

    Default

    има 2 вида носачи едните са капсоловани ,а другите не са там е уловката

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Преди около 20 дена бях с едно аверче в Турция, той ходи там при някакви джамбази да търси някакви части за форда си - влязохме в някакво голямо хале където сякаш правеха абсолютно всичко - беше някаква поточна линия, имаше щампи и печати на Бирт, Монро, Бош, Мош,(имаше абсолютно същата щампа на Бош, която е на милите ни дебитомери например, както и почти всички други размери на Бош) изобщо всичко каквото се сетите, кашони с опаковки на части досущ като оригиналните, преси, разни автоклави, леярна, печатарски цехчета, изобщо бедна ви е фантазията каква манифактура се върти там......едно турче там шпрехеше малко инглиш и разбрах че всеки ден правели различни неща - примерно същия ден правеха някакви втулти и тампони за нещо си, преди това имаше готови за изнасяне поне 4 големи дървени сандъка с поне 100 радиатора и термостати, всеки от реномирана марка и в "оригинална" опаковка - ако е в магазин в Германия да речем вие бихте си заложили главата че тази част излиза от завода производител на колата.....с две думи на една площ колкото две доста големи села в различни цехчета и гаражчета се сглобяваха 95% от частите който ние караме......а аз бях само в две такива - имаше поне още 30 такива халета и гаражи.....
    Питах двама от тях за къде основно изнасят всичко това, и отговора беше че почти из цяла Европа, като най- трудно им било(горките) да изнасят за страни, производителки на коли, и най - вече Англия......
    Което за мен автоматично значеше че частите за който имам абсолютна сигурност че идват от там, вероятноста да са правени в съседната ни джамахирия са доста малки......Иначе за мен, след като видях това, е абсолютно излишно някой да седне да ме убеждава че повече от 10-15% от частите в БГ са оригинални......

    тука си много прав , освен въпросните откровенно менте работилници (които произвейдат сравнително смешни количества ) лошотo е че от 3-4 години големите производители на авточасти си порачват частите в Китай а после тук само си лепят емблемите и слагат в кашони и ето готово RICAMBI ORIGINALI .(и тия части не отиват в UK примерно а при Българският търговец , щото за толкова пари такива части )

    тва само за информация що с оригиналните части колите изкарват по 150 000 км а с тези които се слагат тук едва изкарват по 15 000 ..

  9. #24
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS
    ... тва само за информация що с оригиналните части колите изкарват по 150 000 км а с тези които се слагат тук едва изкарват по 15 000 ..
    Най-малкото защото 150к км са карани по хубави, европейски пътища - що се отнася до окачването. А колкото до другите части и консумативи: Колата е излязла от завода с "оригинални" части, т.е. производителя е вложил части с възможно най-добро качество! След 150К км, колата идва в БГ, обслужва се (разбирай закърпва) с някакви части, "тънка лайсна", "евтиндж`ос", "тънкан`а" ... и после що изкарвали САМО 15К км...

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist
    Quote Originally Posted by SFINKS
    ... тва само за информация що с оригиналните части колите изкарват по 150 000 км а с тези които се слагат тук едва изкарват по 15 000 ..
    Най-малкото защото 150к км са карани по хубави, европейски пътища - що се отнася до окачването. А колкото до другите части и консумативи: Колата е излязла от завода с "оригинални" части, т.е. производителя е вложил части с възможно най-добро качество! След 150К км, колата идва в БГ, обслужва се (разбирай закърпва) с някакви части, "тънка лайсна", "евтиндж`ос", "тънкан`а" ... и после що изкарвали САМО 15К км...
    Самата истина

  11. #26
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by sitalk
    Моите долни и горни носачи са от Руди-96,а дали са истински,"божа" работа!
    В Руди96 би трябвало да са качествени частите, но там долният преден носач МООГ е 363 лв., а в Аутоиталия, където надценките са космически същият носач струва 397лв.

  12. #27

    Default

    Каква марка ламбда сонда ще ми препоръчате колеги? И от къде да я взема и приблизително колко пари?За колата от подписа!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas
    Каква марка ламбда сонда ще ми препоръчате колеги? И от къде да я взема и приблизително колко пари?За колата от подписа!
    Бош - оригинална за 120 лв. Поне във Варна е толкова в магазина на Бош зад ОМВ-то на гарата.
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000г.

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    21

    Default

    А дебитомера е 130 лв. Направо подарък.
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000г.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas
    Каква марка ламбда сонда ще ми препоръчате колеги? И от къде да я взема и приблизително колко пари?За колата от подписа!
    В магазина на Бош на Цар Симеон мисля че бяха 117 лева.......лично го видях и проверих като минавах един ден.......макар че не съм 100% сигурен дали магазинепчетата там не ги сменят с турски бошчета дето са по 20 - 30 лева......те пак си бачкат, но издържат 3-4-5-6 пъти по малко.....май забравих да спомена че в джамахирията видях и перфектно изглеждаща ламбда Бош, все едно от щаб квартирата на Бош в Германия е излязла......абе чесно казано аз вече на никой в БГ не вярвам......това че са Бош не значи че продавачите им не са българи......можем само да се надяваме че правят шмекерии с продукти чиято цена и разлика е поне 100 - 200 лева, а не с ламбди за по 50 -60......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •