Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: 1.6 boxer vs 1.3 boxer

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Тя 316-ката е 13 секундна кола сток
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    sofiq
    Posts
    131

    Default

    1во .. както казва колегата 316ка не е сверка... аз съм късал 320ка ако става на въпрос ... а иначе мн странно това ако наистина е била 1.3 другата ако искаш няма проблем да ги замериме
    ALFA ROMEO 145. 1,6 Boxer. 96

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by Jororacing
    1во .. както казва колегата 316ка не е сверка... аз съм късал 320ка ако става на въпрос ... а иначе мн странно това ако наистина е била 1.3 другата ако искаш няма проблем да ги замериме
    Адаш, а 320ката знаеше ли че се бягате, защото съм карал 320 и върви доста повече от моята, а с боксера сме едни коне
    Или другите два варианта са калота да не е в час или шофера да се качва за първи път в нея, просто 320-ката е 50 к.с. повече
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  4. #19
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Кви локуми разтегате тука.... Един се дърпал с няква кола, дето е 2 пъти по-слаба от неговата, ама паднал, ма предния ден па бил победил 316-ка, па друг с 1.6 боксер къса 320-ки. Все едно слушам учениците по кафетата.
    Въобще не е ясно коя кола в какво състояние е била, може ли да кара, този който я е "карал" и как точно са се "дърпали". От тука до другата пешеходна пътека или както си трябва на писта.

    Та по темата: Ако 1.3 боксер бие 1.6 боксер, значи нещо са се обърнали магнитните полюси на земята и вече нищо не е същото.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #20
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    не вярвам да е бил някой боксер с по- голения двигател - с мойта съм оставял 1.6 на 4-5 коли разлика - като се има предвид , че тогава колата не беше в изобщо добро техническо състояние , ама не вярвам да е била и 1.3 - най вероятното е да се е базикал с тебе че е 1.3 , а тя да е 1.6 и ако е бил малко по- лек от тебе ето ти я разликата
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    sofiq
    Posts
    131

    Default

    за 320ката не е с 50 коня повече а със 30 .... а на късо растояние с тва задно и с тая тежест повярвай ми може да се бие
    ALFA ROMEO 145. 1,6 Boxer. 96

  7. #22
    щар по щар gaidata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    сливен
    Age
    24
    Posts
    393

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov
    не вярвам да е бил някой боксер с по- голения двигател - с мойта съм оставял 1.6 на 4-5 коли разлика - като се има предвид , че тогава колата не беше в изобщо добро техническо състояние , ама не вярвам да е била и 1.3 - най вероятното е да се е базикал с тебе че е 1.3 , а тя да е 1.6 и ако е бил малко по- лек от тебе ето ти я разликата
    хахах серго само 4-5 коли ли му направихме на ония боксер ххахаха на мене ми се струваше чче бяха дпта повече и че момчето се отказа изръмжа като разпран анус и си замина

  8. #23
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by Jororacing
    1во .. както казва колегата 316ка не е сверка... аз съм късал 320ка ако става на въпрос ... а иначе мн странно това ако наистина е била 1.3 другата ако искаш няма проблем да ги замериме
    Ти от кой квартал си ???
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by Jororacing
    за 320ката не е с 50 коня повече а със 30 .... а на късо растояние с тва задно и с тая тежест повярвай ми може да се бие
    320-ката (24V) е 150 к.с., а твоята е 103 Точно задното помага на бегачките при тръгването, но няма да споря. Просто Алфата е тромва много на 1-ва е 2-ра след това тръгва и точно на късо разстояние ще те отнесе. Не се занасяй има оляма разлика в конете, но не и в теглото.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  10. #25
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Човека сигурно има предвид е30 320i, което е 129 коня и на късо разстояние не е невъзможно да падне от 1.6 боксер.
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  11. #26
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Вие взехте да се шегувате и модератора писа че не е за тука темата , а аз съм я пуснал тука ( и мисля че е за тука ) Защото бих искал да разбера евентуално на какво може да се дължи това , при положение че на пръв поглед колата работи добре . Всмисъл ако са свещи , кабели бубина или клапани , то би трябвало колата да харчи повече нали???
    Значи ето какви леки забележки има: Този месец 2 - пъти ми се е случвало като засиля колата и махна от скорост ми гасне (имам предвид прави го много рядко), като я изфорсирам и пусна рязко газта се получават леки припуквания в гърнето ...... Само да кажа че бобина свещи и кабели са сменяни скоро. Единствения проблем е 4-ти цилиндър с по малка компресия . Мислите ли че е от това Звучи наистина смешно но пък с голфчета и подобни не съм имал проблем до сега . Тя си работи така от както я купих.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  12. #27
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Най-добре я замерете с друг боксер 1.6 и после ги разменете и още един път.

    С онова 1.3... наистина може доста неща да са били в негова полза.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  13. #28
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by J_I_V_K_O
    1.3 е много по куца от 1.6 боксер. Ам той и моят не е като хората ходи много гори малко мисля че имам проблем...


    Quote Originally Posted by kirilsk
    колата просто заспива по кривините, по угорницата оде како зайак нямам зборове!
    Уникален коментар.... един от любимите ми
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  14. #29
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by gaidata
    Quote Originally Posted by Sergey_gigov
    не вярвам да е бил някой боксер с по- голения двигател - с мойта съм оставял 1.6 на 4-5 коли разлика - като се има предвид , че тогава колата не беше в изобщо добро техническо състояние , ама не вярвам да е била и 1.3 - най вероятното е да се е базикал с тебе че е 1.3 , а тя да е 1.6 и ако е бил малко по- лек от тебе ето ти я разликата
    хахах серго само 4-5 коли ли му направихме на ония боксер ххахаха на мене ми се струваше чче бяха дпта повече и че момчето се отказа изръмжа като разпран анус и си замина
    е то това момче си помисли че колата му е най силната - аз тогава не исках да се пускам изобщо ма нямаше как
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  15. #30
    щар по щар gaidata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    сливен
    Age
    24
    Posts
    393

    Default

    [quote=Sergey_gigov]
    Quote Originally Posted by gaidata
    Quote Originally Posted by "Sergey_gigov":25b04d7x
    не вярвам да е бил някой боксер с по- голения двигател - с мойта съм оставял 1.6 на 4-5 коли разлика - като се има предвид , че тогава колата не беше в изобщо добро техническо състояние , ама не вярвам да е била и 1.3 - най вероятното е да се е базикал с тебе че е 1.3 , а тя да е 1.6 и ако е бил малко по- лек от тебе ето ти я разликата
    хахах серго само 4-5 коли ли му направихме на ония боксер ххахаха на мене ми се струваше чче бяха дпта повече и че момчето се отказа изръмжа като разпран анус и си замина
    е то това момче си помисли че колата му е най силната - аз тогава не исках да се пускам изобщо ма нямаше как[/quote:25b04d7x]

    аз с него се засичам до 1-во там на закусите и ми вика едн път трбва да си взема едни джанти. викам ми за каква кола и тои ми вика за оная алфа и почна да ми обяснява колко е бърза как гърмяла и работила като врц и какви коли биел как се подигравал и ми вика трябва и с тебе дасе пробвам вика ми може да имаш някакви шансове поне да сме на равно че ти е по лека апак то какво стана гледаше ей тъй

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •