Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Ламбда сонда

  1. #1
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default Ламбда сонда

    Абе колеги от доста време се каня да ви питам - От около 2-3 месеца си карам без ламбда сонда. Просто съм я изключил от буксата тъй като я включа не работи двигателя( играят обороти и прекъсва). Та има ли някакви последствия . Разхода си е ОК 7-8 извънградско.

  2. #2
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ми колата е в сервизен режим.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #3
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    И какво може да стане

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    явно караш колата по който аварийният режим е добър. нищо не може да стане но не можеш да използваш пълноценно мотора.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Кажи какво изключи и аз да опитам.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  6. #6
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    Ми ламбда сондата. Буксата се намира като отвориш капака и задната част на двигателя.

  7. #7

    Default

    Здравейте, колеги, да не отварям нова тема ще пиша тук за проблема.

    Днеска минах през една горе-долу голяма локва по-бързичко и след 10-15 секунди ми светна лампата на двигателя. Отидох на диагностика и се оказа това което и аз мислех - Ламбда сонда. Възможно ли е да се повреди от водата? В смисъл да даде нещо накъсо или няма такава опасност?

    Колата е от подписа. Благодаря ви!

  8. #8

    Default

    Да възможно е при мен светна чек лампата която прилича на дюзичка.Диагностиката каза намокрен куплонк на ламбда сондата,но сам не можеш да си изтриеш грешката дори и с изключване на акумулатора.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  9. #9

    Default

    А след това какво стана? Трябваше ли да се смени или нищо й нямаше след намокрянето? Смисъл като изсъхне оправя ли се или иска смяна с нова.?

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сондата се е охладила от водата и е дала навъзможна стойност най-вероятно. Буксата и е чак горе. Няма как да се намокри. При твоя компютър МЕ7.3.1 когато възникне грешка в ламбда сондата светва и чека на таблото за разлика примерно с М1.5.5 при 156 примерно или като цяло при ЦФ2 моторите. Не би следвало обаче сондата да се повреди, но знае ли се. Трябва да се види на диагностика какво се случва. Не бързай със изводите за смяна.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11

    Default

    Моята е с три сонди нямам представа кой куплонк е бил намокрен или влажен,но механика е мой човек и преди около 6 месеца бях сменил третата сонда при него и няма как просто да ми каже за смяна ламбда сонда просто изсушава и трие грешката,но тези твой диагностици може да те натоварат с кинти.Може наистина да е за смяна нямам представа просто казвам какво е станало при мен,а при теб може да е друго.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  12. #12

    Default

    Благодаря за отговорите, колеги. Най-вероятно е станало както казва колегата "оем".

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Само може да се предполага. Диагностиката ще си каже най-добре

    ---------- Post added at 23:17 ---------- Previous post was at 23:16 ----------

    Quote Originally Posted by napoli View Post
    Моята е с три сонди нямам представа кой куплонк е бил намокрен или влажен,но механика е мой човек и преди около 6 месеца бях сменил третата сонда при него и няма как просто да ми каже за смяна ламбда сонда просто изсушава и трие грешката,но тези твой диагностици може да те натоварат с кинти.Може наистина да е за смяна нямам представа просто казвам какво е станало при мен,а при теб може да е друго.
    Да, става въпрос за диагностичната сонда.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14

    Default

    моята сонда я смених наскоро с втора употреба, купена от форума. След смяната разхода ми падна с около 2 литра на 100км но и колата набира много по бавно до 3000об/мин... замислям се дали това има нещо общо макар след каот работи нормално сондата би трябвало колата да си върви като за 140 коня а не като 90...

  15. #15

    Default

    2 на 100????
    И колко стана?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •