Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: неще да пали

  1. #1
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default неще да пали

    здравейте на всички!!имам един странен проблем с мойта колица!!значи като я оставя да истине или не я паля около 7-8ч при парвото запалване колата се изфоррсирва и веднага след това двигателят заглъхва и почва да се тресе оборотите падад наи вероятно на около 400-500!!тва ми се получи след като отремонтирах вариатора!!според мен е нещо сбързано с налягането но ако има някой запознат нека да спомене!!забравих да кажа че след като я угася и при второто запалване всичко си е наред!!ма не кефи така омразна ми да ми задават тъпи въпроси що било така!!предварително благодаря
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  2. #2
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    и при мен някой път е тъка,пали някво нестабилно,тресе се,гася и като запаля после сичко си е Ок

  3. #3
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    температурен датчик ми се чини
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  4. #4
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    сменен е с термустата преди 2-3 месеца
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  5. #5
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Датчик колянов вал може да е, а като смени термОстата, тем. датчик смени ли?
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сигурен ли си, че е от как ремонтираха вариатора? Той няма общо със запалването. Може да не са ти зацепени валовете както трябва, но тогава ще имаш проблеми и при загрял мотор.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    ми първона4ално не бяха зацепени както тр и след това пак ходи на доктур!!!от тогава тва ми е дерта ина4е да температурния датчик е сменен и мен ми се мисли за датчик на колянов вал но маи да утида на една свчстна диагностика,че след отремонтирването на вариатора не е ходила
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Знаеш ли какво? Това може да е от ТПС потенциометъра. Виж си жилото на газта да не е много опънато. Когато на ТПС му е указано за 0 да е в дадена поцизия, но жилото не му дава да отиде до там мотора гасне мометално. Или пък просто да е повреден. Провай да идеш на компютър първо и да ти занулят настройките на ЕКУ-то. При мен така гаснеше след адаптацията понеже ми играеха оборотите. И аз преди това бях опъвал жилото, че имаше много празен ход на газта и потенциометъра не се връщаше до нула.

    Не се хвърляй да сменяш. Ако е датчик на коляновия вал ще въртиш много докато запалиш. Ако пали от раз, но просто не държи обороти или глъхне като подадеш газ причината е другаде.

    На компютъра даже ще ти кажат дали е добре датчика за запалването, както и датчика за позицията на разпределителния вал.

    Принципно обороти могат да падат, както и мощността от големи детонации в цилиндрите. Чрез детонационния датчик се намаля предварението за да намали детонациите в този случай.

    Ако имаш големи детонации като тръгнеш да караш при студен мотор, колата започва да набира много мудно, да няма мощност, даже има случай в които подаваш газ а тя не качва обороти. При теб така ли е?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    не при студен двигател си е добре работата!!!е аз никога не трагвам веднага след като завъртя клуча и мотора запали!!!закон божи си я чакам около 4-5 мин на място да си поработи но не тогава си е добре!а за паленето да пали от раз само когато не съм я палил пове4е от 10 часа го прави тва!!иначе малко в4ера забелязах при изкачване на едно врах4е като я изцейдах на 3-та има едно като леко зачудване все едно не и стига нещо и го прави периодично няколко пати до края на оборотомера в смисъл до 7000!!ми най добре в на диагностика 4е не съм и занулявал адапционните стоиности и тогава ще видим за какво иде реч
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  10. #10
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    не при студен двигател си е добре работата!!!е аз никога не трагвам веднага след като завъртя клуча и мотора запали!!!закон божи си я чакам около 4-5 мин на място да си поработи но не тогава си е добре!а за паленето да пали от раз само когато не съм я палил пове4е от 10 часа го прави тва!!иначе малко в4ера забелязах при изкачване на едно врах4е като я изцейдах на 3-та има едно като леко зачудване все едно не и стига нещо и го прави периодично няколко пати до края на оборотомера в смисъл до 7000!!ми най добре в на диагностика 4е не съм и занулявал адапционните стоиности и тогава ще видим за какво иде реч
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Па може и дебитомера да не е добре. Щом не ускорява развномерно. Виж и свещите как са.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    и аз мисля за свещи не съм ги сменял тях тай си карам от как сам я купил вече 10000 съм и навил!!!последният път като бях на диагностика някъде преди около 1-2 дебитомера беше ок даже пичовете са ми познати го почистиха там но вси4ко си работи както тр!!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ам смени свещите. И без това е време да ги смениш. И аз моите не съм ги сменял от как съм купил колата. И мисля другия месец да и купя нови, защото и моята ги прави чалъмите сутрин.

    От тяхната работа зависи много доброто изгаряне. Ако не работят добре може и детонации да имаш. Може да не доизгаря горивото.

    Абеее сменяй ги... кво да ти говоря. Те не случайно са ги сложили по 2.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Ами да, моя проблем, или част от него щто при мен имаше и друго ефекти, резултат дебитомер. Намери да го смениш от някоя друга за проба, или просто изскубни кабела, без него тя си кара по изчислени стойности и пролема изчезва, естествено и мощността изчезва

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Проблема ти е кофти бензин като направи така колата следващия път като запали и започне да тресе просто я угаси и я запали наново. Проблема не е ясно от къде идва еднаот причините може да е налагане на горивото друга може да е кофти бензин. Един от начините за да избегне сутрин като палиш чакаш да изгасне лампата на инжекциона и след това още 4-5 секунди и тогава палиш.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •