Results 1 to 10 of 10

Thread: Нови магарии с пустия акумулатор

  1. #1
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default Нови магарии с пустия акумулатор

    Тей... Пак проблем!
    Гледам тамън преди да си легна през прозореца към мойта любима и кво да видя - на алармата диодчето не свети. А си беше активирана алармата и заключена колата предния ден. НЕ съм я бутал от три дена.
    Слизам аз, отварям, ръчкам - нямам грам ток... А акумулатора ми е почти нов, необслужваем Варта - от началото на декември, и никога не съм имал проблеми с бего... ДОСЕГА. Габаритите не съм ги оставял пуснати, на радиото панела е прибран, колата не е пищяла през деня ми казаха, вратите си бяха добре затворени и не е било осветлението в колата пуснато. Абе мистерия. Ся се питам възможно ли е да е акумулатора (той си има 2 години гаранция), или тая кола може да си източи тока по друг начин? Някой да му е заминавал тока на 156-цата по подобен начин? Или да ходя да лая по онез дет ми продадоха акумулатора???
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  2. #2
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    не ми се е случвало

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Имаме едно служебно пикапче Форд. Еи така пред 3 месеца му купуваме нов акомулатор. Оказа се, че има утечка и събаря акомулатора много бързо. Помисли и върху тази възможност. И аз съм с Варта на алфата и няма проблеми.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Или колата дърпа или акумулатора ти е прекъснат и е за рекламация. Много вероятно е и да имаш разхлабена клема и/или лош контакт

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Тей... Случки от днес:
    1) слизам и замервам напрежение на изводите на акумулатора - 0,3 волта. Само че клемите бяха сложени, после ме светнаха, че тр да са махнати.
    2) подадоха ми ток, отидох на сервиза, спрях колата, махнахме клемите и мерим - всичко супер, в реда на нещата. Сложих клемите и замерих с мойто евтино мултиметърче - при сложени клеми на изводите ми отчете тоя път 12,3 волта!!!
    3) Връщам се пред нас, ошкурих хубаво клемите и ги намазах с грес.
    4) Замерих тока на утечка при включена аларма - 10 милиампера. По книжката на акумулатора не трябва да надвишава 50, значи - всичко е наред. Ся съм я оставил и ще я държа до утре да видя какво ще стане.

    И в тоя ред на мисли - ако е бил проблема от клемите добре, ама защо тогава сутринта преди да я запаля отчиташе напрежение 0,3? Което ми се струва мноого зле за акумулатор.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  6. #6
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Алармата скоро ли си я слагал?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  7. #7
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Преди 7 месеца. Не съм имал грижи с нея досега.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  8. #8

    Default

    Моята ми го прави същият номер с тоците.Но съм почти сигурен че е от панела на касетофона.Не я заключвам и не свалям панела,на сутринта няма ток.Махна ли панела ток си има.Е не съм на 100% че е от панела или има "течения" на някъде.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Ами той моя си беше махнат, не съм го и слагал. Ама забелязах, че като е изключен шоковия датчик на алармата май издържа повече, може и да си въобразявам вече. Ще я оставя без шок датчик сега 24 часа, за да видя какво ще се получи.
    Иначе тея от Ауто Плюс ме ядосаха - на гаранцията на Варта си пише номера им под графата "сервизи, в които се приема рекламация", а като отидох ми се обясняват "Ама сега то ние не сме сервиз, трябва да си проверите тока на утечка и дали се зарежда добре акумулатора в някой сервиз, дрън-дрън". И като го попитам как така пише "сервиз" оня ми мънка нещо под носа.
    Големи измекяри, оказва се, че един вид за да ти уважат гаранцията трябва да ходиш по сервизи, да наринеш още пари и тогава МОЖЕ БИ ще ти сменят акумулатора. Така че внимавайте като си купувате нещо гаранционно, имайте едно на ум.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  10. #10
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    За съжаление е така, в такива случаи винаги искайте документите /фактури, касови бележки, гаранционни карти/ предварително и пишете жалби до Комисията за защита на потребителите, ако се налага.
    Докато не научиш търговеца на ред, няма оправия.Затова аз лично предпоричатм по големите вериги, работят с по-стабилни сервизи /е късемет и това/.Винаги ги гоня до дупка, като цяло не съм имал проблеми, ако ги натиснеш.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •