Results 1 to 9 of 9

Thread: вариатор

  1. #1
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default вариатор

    интерисува ме дали моята печка има вариатор 156 1,9JTD 00г ,защото след като ми смениха ангренажа нещо около разпределителния вал около шайбата му взе да трака -сменях и водна помпа и махаха шайбата на разпределителния вал
    156 1,9JTD 2000

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Вариатор имат само бензините ама дизелите не са застраховане от паразитни потраквания шайбата на коляновия вал има гумен демфер за да не се предават вибрациите може той да се е закъсал някой колеги предпочитат да го сменят съссмяната на консумативите цената му е около 250лв
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Вариатор имат само бензините ама дизелите не са застраховане от паразитни потраквания шайбата на коляновия вал има гумен демфер за да не се предават вибрациите може той да се е закъсал някой колеги предпочитат да го сменят съссмяната на консумативите цената му е около 250лв
    няма да е от там демпферната шайба е добре може би е на 2г най-много като нова е но потракването ясно се чува отгоре някъде около зъбното колело на разпределителния вал друго няма какво да е водна помпа ама тя си е нова смених я с ремъка

    май така ще си я карам потраквайки,защото вече не ми се ходи по калпави майстори,а в Добрич освен такива други няма
    156 1,9JTD 2000

  4. #4
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Има вероятност да не е зацепена правилно.Има ги и такива (кадърни)маистори.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  5. #5
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Колегата е прав наистина може да е от това иди да го провериш най-добре
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  6. #6
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    добре е зацепена то след кадърния майстор аз си я отварях наново да я дооправям гея смотан и паразитната ролка обърнал обратно ко да ви кажа направо ще умра от яд .За това съм сигурен че е правилно зацепена но така и ня успях да разбера какво трака защото те цялатя я бяха разглобили за да свалят картера(наистина си е нужно толкова разглабяне)и добре че има кора под мотора след като се прибрах от сервиза реших да погледна какво трака и слязим си аз в канала и какво да гледам един болт на кората отдолу и добре че участвах при разглобяването и позапомних кои болтове от къде са .Болта на опорния лагер на полуоската паднал."МАЙСТОРИ"
    156 1,9JTD 2000

  7. #7
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Аман от разбирачи братче по тия сервизи нямам думи направо даваш им доверие и пари на вятъра
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  8. #8
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82
    добре е зацепена то след кадърния майстор аз си я отварях наново да я дооправям гея смотан и паразитната ролка обърнал обратно ко да ви кажа направо ще умра от яд .За това съм сигурен че е правилно зацепена но така и ня успях да разбера какво трака защото те цялатя я бяха разглобили за да свалят картера(наистина си е нужно толкова разглабяне)и добре че има кора под мотора след като се прибрах от сервиза реших да погледна какво трака и слязим си аз в канала и какво да гледам един болт на кората отдолу и добре че участвах при разглобяването и позапомних кои болтове от къде са .Болта на опорния лагер на полуоската паднал."МАЙСТОРИ"
    Да,но ти спомена че идва шума от към разпределителния вал.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  9. #9
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrim7
    Quote Originally Posted by borislav82
    добре е зацепена то след кадърния майстор аз си я отварях наново да я дооправям гея смотан и паразитната ролка обърнал обратно ко да ви кажа направо ще умра от яд .За това съм сигурен че е правилно зацепена но така и ня успях да разбера какво трака защото те цялатя я бяха разглобили за да свалят картера(наистина си е нужно толкова разглабяне)и добре че има кора под мотора след като се прибрах от сервиза реших да погледна какво трака и слязим си аз в канала и какво да гледам един болт на кората отдолу и добре че участвах при разглобяването и позапомних кои болтове от къде са .Болта на опорния лагер на полуоската паднал."МАЙСТОРИ"
    Да,но ти спомена че идва шума от към разпределителния вал.
    да шума си е някъде около разпределителния вал а за болта споменах като "минус "за калпавия майстор не че е тракало от него
    156 1,9JTD 2000

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •