Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Някой пробвал ли е 2.2 ...

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default Някой пробвал ли е 2.2 ...

    От едно известно време размишлявам, първо мислех за 2.4 ама мисля че дизела не е за мен, няма да оцелее на мойто каране. Та въпроса ми е някой пробвал ли е как е 159-та с 2.2 двигателя. Като спецификация я виждам, даже намерих данни от динамометър, но ми е интересно как е наживо, че все повече се изкушавам за 3.2 ..... ама нещо ми се свидят жълтиците

  2. #2
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Re: Някой пробвал ли е 2.2 ...

    Quote Originally Posted by ToHu
    От едно известно време размишлявам, първо мислех за 2.4 ама мисля че дизела не е за мен, няма да оцелее на мойто каране. Та въпроса ми е някой пробвал ли е как е 159-та с 2.2 двигателя. Като спецификация я виждам, даже намерих данни от динамометър, но ми е интересно как е наживо, че все повече се изкушавам за 3.2 ..... ама нещо ми се свидят жълтиците
    Карал съм я. Не е нищо особено. Върви горе-долу, но усещането е за максимум 140-150 коня, да не кажа и по-малко. Не знам откъде ги измислиха тия 185 к.с.

    Всъщност това си е опелския матор 2.2 DIRECT ECOTEC, който във Вектра/Сигнум е с мощност 155 к.с., само дето при Алфа са му вдигнали степента на сгъстяване от 10 на 11,3.


    1,9 JTDm 16V 150 к.с. върви много по-добре от тая опелска измишльотина, пък с едно чипче става близо 190 к.с., и то много истински.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Е то ако ще е дизел ще е 2.4 .. ама нещо не ме радват дизелите .....май ше прежаля повече жълтици като му дойде времето и ще взема 6-ка ....

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Soifa,Bulgaria
    Age
    36
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by ToHu
    Е то ако ще е дизел ще е 2.4 .. ама нещо не ме радват дизелите .....май ше прежаля повече жълтици като му дойде времето и ще взема 6-ка ....
    После много ще се прежалваш за бензина ,аз имам 2.2 брера и харчи като ламята спаска,представм си това кво прай

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Щом си купувате такива коли, кой го интересува разхода Да гори, да гори най-много 13-14 средно

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    В момента 156-та ми харчи средно 15, тази да харчи 20, все пак едвали тоя двигател ще го натискам колкото 1.8, а и едва ли ще му се налага да го държавинаги над 4000 та да върви колата

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    каква е тая 156 тя ако харчи средно 15 в града трябва да гори над 20!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Ами в града не работи на 5000 ppm, на градско харчи малко по-малко, и масълце яде доста, литър на 1500, и е така от както е купена, двигателя е гледан безброй пъти перфектен е. Но в интерес на истината и лексъса го докарвам до тоя разход на бензин, че и повече, най-вероятно проблема не е в колите а в задкормилното устройство, лично според мен да я караш с под 4000 ппм с тоя двигател си е наказание, затова искам и по-голям двигател за новата.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ToHu
    , лично според мен да я караш с под 4000 ппм с тоя двигател си е наказание, затова искам и по-голям двигател за новата.


    еми 4000 оборота на междуградско ... и аз обичам да изрежа колата ама за постоянно...

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Аз имам в предвид да пада под 4000 rpm e мъка, щото после не се набира, на междуградско обикновенно е около 5500-6000, напоследак поради разни проблеми тя и не може да стигне повече от 6000 от 3-та нагоре . И в грда е горе долу така ...ама да речем че я държа да не пада под 3000, много мразя когато натисна газта да имам 5 секунди за размисъл та тогава да тръгне, то без това на 1500 въртящия момент е като на колелото ми сигурно ...

  11. #11
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Quote Originally Posted by ToHu
    Аз имам в предвид да пада под 4000 rpm e мъка, щото после не се набира, на междуградско обикновенно е около 5500-6000, напоследак поради разни проблеми тя и не може да стигне повече от 6000 от 3-та нагоре . И в грда е горе долу така ...ама да речем че я държа да не пада под 3000, много мразя когато натисна газта да имам 5 секунди за размисъл та тогава да тръгне, то без това на 1500 въртящия момент е като на колелото ми сигурно ...
    Колега, не е истина как си гърчиш колата... И с това 1л. масло на 1500 км. или 7-10 кила масло изгаря до момента в който на "нормалните" коли им идва време за смяна на маслото............дали двигателя е перфектен
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Soifa,Bulgaria
    Age
    36
    Posts
    17

    Default Re: Някой пробвал ли е 2.2 ...

    Quote Originally Posted by pinko
    Quote Originally Posted by ToHu
    От едно известно време размишлявам, първо мислех за 2.4 ама мисля че дизела не е за мен, няма да оцелее на мойто каране. Та въпроса ми е някой пробвал ли е как е 159-та с 2.2 двигателя. Като спецификация я виждам, даже намерих данни от динамометър, но ми е интересно как е наживо, че все повече се изкушавам за 3.2 ..... ама нещо ми се свидят жълтиците
    Карал съм я. Не е нищо особено. Върви горе-долу, но усещането е за максимум 140-150 коня, да не кажа и по-малко. Не знам откъде ги измислиха тия 185 к.с.

    Всъщност това си е опелския матор 2.2 DIRECT ECOTEC, който във Вектра/Сигнум е с мощност 155 к.с., само дето при Алфа са му вдигнали степента на сгъстяване от 10 на 11,3.


    1,9 JTDm 16V 150 к.с. върви много по-добре от тая опелска измишльотина, пък с едно чипче става близо 190 к.с., и то много истински.
    Абе не е баш кат за 140 коня ,доста коли съм наказал ,ако се натисне от 1ва на горе доста добре върви...все пак не е много лека колата

  13. #13
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Вземи си Дизел и ще забравиш за оборотите
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Ами от момент ана покупка гори масло, колата се прави само във Ванто, но от начало заради това масло и на други места съм я водил, всички казват че двигателя е ОК, истина е че глава не е сваляна.
    В момента определено не е добре, със сигурност има сегменти за смяна, предполагам и лагери на вала.
    Иначе в интерес на истината я мъча да, много познати ми го казват, и учудващо за всички колата е още жива и даже върви, не е като когато я купих но ... планирам скоро да и правя ремонт на двигателя, след това ще видим бобо да я чипоса, да видим какво ще се получи.

    За друго не знам, ама малките катализатори много се порят, в моментапак е като трактор, аз си мисля че точо тях удрямкато я катеря по разни тротоари, но последния път си се разпориха без нищо 3 дни след като ги бяха правили ... и там ще се сменя всичко.

  15. #15
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default Душманин на автомобилите:)))

    Някой после ще я купи тая 156-ца и ще пищи наляво-надясно че били трошляци
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •