Results 1 to 4 of 4

Thread: Педалът на съединителя се втвърдява след като загрее мотора?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default Педалът на съединителя се втвърдява след като загрее мотора?

    Колеги случвало ли се е на някой този проблем. След като загрее колата добре, след около 30 мин в задръстване или каране бавно в градско движение, педалът на съединителя се втвърдява и изисква доста повече усили при натискане, като допълнително съединителя става доста непрецизен и колата тръгва доста тромаво и с много газ. Усеща се как трудно се връща в горно положение. Има ли нещо общо със загряването на спирачната течност в помпичката на съединителя? или загряване на самият съединител. При извънградско каране няма проблем, само при силно загрята кола. Моторът не загрява стои на 90 градуса, съдинителят е здрав, това го прави вече с трети съединител и ефектът е същия.

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    И при мене е така,а съединителя е нов(Valeo-истинско),май някоя помпа е тръгнала.Даже при мен след дълго каране чат пат педала на съединителя остава долу(като гася двигателя) и после трябва леко да му помогна за да се върне.Може да има общо и с по-интензивното използване на спирачките(нали течността е обща).Не знам-чудна работа.
    Alfa Romeo 155 2.5TD 11.96

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    а си мислех че съм само аз, моя педал е твърд като... и то постоянно. долната помпа ми просълзя така че може да е от там. сега предстои смяна на помпа или само гумички. споделяйте....
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  4. #4
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    dogggg. dim. monigt
    Спрете течовете от помпата и клапана на съединителя ако ги имате и след това обезвъздушаване му е майката.
    Явно нивото на спирачна течност сте го поизтървали да падне и първо влиза въздух в системата на съединителя.
    Без да ви плаша, но е малко трудно обезвъздушаването - трябва да се помпи с помпа и постоянно да се долива спирачна течност за да не влезе въздух в спирачната помпа, че лошо.....
    Разбира се, че ако помпата на съединителя ви е излезнала от строя горе написаното няма да помогне.
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •