Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 122

Thread: Защо Selenia ?

  1. #76
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Абе една дума не чух обаче за Тутелата, освен това във Ванто от нея само предлагат и аз съм с такова и да чукам на дърво съм доволен, пак си е талянска, друг не е ли пробвал?
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #77
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by fred
    Абе една дума не чух обаче за Тутелата, освен това във Ванто от нея само предлагат и аз съм с такова и да чукам на дърво съм доволен, пак си е талянска, друг не е ли пробвал?

    Аз, но за сега на сервото само. Ще сменям на скоростната кутия скоро, и мисля такова да сложа.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  3. #78
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by ssveto
    Аз, но за сега на сервото само. Ще сменям на скоростната кутия скоро, и мисля такова да сложа.
    Е ще кажеш, аз и на скоростната и двигателното съм с него, успех
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #79
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    селения, щото така пише под капака. просто фиат груп има договор със селения и им лепят лепенките. иначе не е кой знае какво масло... примерно пежо слагат ессо, а ситроен тотал - защо е така, след като моторите са абсолютн еднакви - ми маркетингови стртегии на производителите на масла. мотул-а май е най-добро в момента, макар че аз си карам с 20к. от кастрола има много ментета според мен, пъ не знам...
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  5. #80
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Сметай за кво става въпрос па тя Пристата е по-скъпа бре икономиата е майка на мизерията,не мисклете че щом колите ви харчат масло,проблема е в маслото
    Братийка,един колега от форума е хвърлил селенията при тракащ вариатор на ФИАТ Туинспарк 1,6 16в и след като е налял Приста 10/40,вариатора е спрял да трака.Така,че съвсем спокойно може ти да си наливаш селениика и да си скапваш моторчето,а нашия приятел няма да има грижи!В случая не правя никаква реклама и антиреклама,а излагам факти!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #81
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Братийка,един колега от форума е хвърлил селенията при тракащ вариатор на ФИАТ Туинспарк 1,6 16в и след като е налял Приста 10/40,вариатора е спрял да трака.Така,че съвсем спокойно може ти да си наливаш селениика и да си скапваш моторчето,а нашия приятел няма да има грижи!В случая не правя никаква реклама и антиреклама,а излагам факти!
    Потвъджавам казаното на 200%, вече 1400км съм с Приста 10/40 и вариатора потраква само секунди и млъква дори и при студена. А го бях набедил за смяна! Никога повече Селения НИКОГА няма да налея И Селенията си я гореше стабилно...
    Last edited by ssveto; 30-07-2008 at 23:26.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  7. #82
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    И аз да кажа моите си патила за Selenia

    Selenia 20K - за бога защо не чета под капака че пише AGIP 2000 SINT .Разтракаха се клапаните .
    AGIP 2000 SINT - никога повече Selenia . Мотора се чувства доста по комфортно не се чуват цъкания на клапаните , няма и течове .
    ESSO Performance 15W40 - Това е нужното ми масло . Мотора се чувства още по добре отвсякога .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  8. #83

    Default

    Минах 11000 с Якоо, сега пак ще сипвам такова, никакво доливане не съм правил, и може да се каже че съм много доволен....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #84
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Минах 11000 с Якоо, сега пак ще сипвам такова, никакво доливане не съм правил, и може да се каже че съм много доволен....
    С какво ?
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  10. #85
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by ssveto View Post
    Аз, но за сега на сервото само. Ще сменям на скоростната кутия скоро, и мисля такова да сложа.
    Mога да ти намеря Приста 10/60,но си е пари-над 20лв/литъра
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  11. #86
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Mога да ти намеря Приста 10/60,но си е пари-над 20лв/литъра
    Тук един сервиз са дилър на Приста и поръчват по 10л месечно заради един човек.Ти не можеш да го намериш това масло много лесно
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  12. #87
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Thumbs up

    Вече съм карал с кажи-речи всякакви масла. Само това е начина да имаш някакво по-сериозно мнение по въпроса.
    Last edited by code; 19-07-2013 at 09:20. Reason: настъпиха някои промени за 5г

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #88
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Колеги може да не му е мястото но да попитам за смяната на маслото понеже ми предстои тия дни, че намаля а нямам за доливане и се чудя какво да сложа. В сервиза ми препоръчаха Селения Голд мисля в метална жълта кутия 10В40 за около 27 лв/2л, а гледам че повече са доволни от 20k - 10w40, но гледам че е и доста по скъпо около 37 лв/ 2 л, а и колата досега е карана само с такова 20k - 10w40,. Колата ми е 156 2.0 (от подписа) на 96 000 км някъде+-. Маслото е на около 6-7000 км. Колата я карам главно спокойно, че съм си патил вече за превишена скорост. Проблем ли ще е да му сложа Голд-а. Да не стане така че да вземе да трака знам ли че да сменям после пак масло.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  14. #89

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    В сервиза ми препоръчаха Селения Голд
    Смени сервиза.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #90
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Аре бе, аз съм с голд и проблеми нямам ... за сега
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •