Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: 145 1,9jtd - ново попълнение

  1. #1
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default 145 1,9jtd - ново попълнение

    От много време съм им хвърлил поглед на Алфите.... но все не стигах до Алфа. Сега си търсих кола с добър външен вид и сравнително малко години за добри пари, за да си я ползвам като служебна, да и сложа малко надписи. Избрах си 145 защото е с 2 врати, компкатна и има по стъклата място за реклама... Сигурно ще съм с единствената Алфа с надписи ....
    Пазарувах вчера от Горубляне. Имаше доста 145-ци, но все дали своето на света и излязли в заслужена пенсия..... Тая която си харесах беше доста по-скъпа (5850 на табела, значи около 5500 ги смятах).... Но нямаше и нищо общо с тези които гледах преди това. 2000 г., перфектен салон, с изключение на малка вдлъбнатина в калника - без драскотина по купето. Пепелника - чист, никога не е пушено. Тапицерията - здрава. Педалите - гумата седи като нова, Волана - излъскан на мястото където обикновено седят ръцете, но според мен не е оригинален - някаква шита кожа..... Без драскотини по пластмасовите капачки по вратите и по пода. Въобще - грабна ме веднага. Покарахме я - няма шумове, няма хл;опане отдолу, стегната.... Единстената забележка - като запали притриса силно, като загасва - също. След малко пазарлък паднахме на 5400 и си тръгнах за Варна с нея. По пътя мърка приятно, не усеща климатроника като се включи. Пъргава.... даже много пъргава за дизел... Аз досега съм карал дизел само на джипката (Нисан Патрол), но е ясно че няма как да има сравнение между двигателите. Разхода извънградско с постоянна скорост около 90-100 и включен климатроник - към 7.00/100 . Не знам дали е много или малко.... Забелязах че на включен климатик температурата се доближава много до 90 C и седи там, а при изключен - седи доста по-надолу. Освен това тази сутрин забелязах че много бавно загрява. За сега толкова. Ще и направя малко снимки, и без това ще ми трябват за да мислим с дизайнера как да я облепим да стане хубава, че с тоя сив металик....... Поздрави за чудесния форум.
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  2. #2
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Честито , и със здраве да си я караш
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Честито, колега!
    7/100 е адски много са тази кола, за извънградско и тези скорости. Нормално е дае около 5/100, даже може и леко под 5 да се падне След като не ти държи температура и харчи толкова, 100% си за смяна на термостат. Нормалното положение на стрелката е една залепена на 90 градуса, но една идея по-долу.
    Иначе за притрисането при палене/гасене не се притеснявай! Нормално е
    Заповядай на някоя от Варненските сбирки, да я видим
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Първи ден из Варна - първи впечатления......
    Това чудо върви много... Или аз не съм карал скоро пъргави коли или наистина това много бяга......
    Много ниска.... Обира всичко по-високо, от легнал полисман до нисък бордюр.....

    Първи проблеми: Задната се вкарва трудно. Не чак трудно, но твърдо, доста твърдо и шумно за моя вкус.....
    При отпускане на газта нещо щрака... Както си карам, ако отнема от газта и се чува някъде отпред едно тъпо щракване неприятно. Дали мога да покарам така или си е за бокса направо ?

    Термостат BEHR намерих за 150 лева и някакъв измислен италиански за 115 лева. Според мен това са доста надути цени. Тук във форума някъде четох за термостати на BEHR за по 60-70 лева.
    Някакви съвети къде във Варна мога да пазаря нормални части на нормални цени?? Или някой добър човек да помогне с адрес и телефон на нормален софийски магазин, откъдето могат да ми пращат чаркулаци.

    Колата кефи. Убий ме, ако разбера защо толкоз ми хареса..... От ИталЯнките съм карал Ланча Дедра 1.6 mi, която докато не попадна на български майстори беше желязна.... И я продадох че нямаше климатик.... Но това отдавна. Последно време само немци и японци, като личната ми кола е 124 купе. Но това мъничкото, след като ме разтовари с някой лев за профилактика мисля ще върши чудесна работа...

    КОлкото за сбирките във Варна - разбира се, за сбирки и снимки винаги готов... Само дето днес нямах време да направя фотосесия на колата, но ще се постарая ако не утре вдругиден непременно да се отчета....
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi
    ...Термостат BEHR намерих за 150 лева и някакъв измислен италиански за 115 лева. Според мен това са доста надути цени. Тук във форума някъде четох за термостати на BEHR за по 60-70 лева. ...
    Не си мисли, че с 60-70 лв ще се разминеш Проверявал съм. За нашите двигатели термостатите са около 120 лв Били с датчика комплект или нещо подобно, но цените са такива
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Айде честито и всичко най най....дано само не се рзочароваш от разходите по косумативите инaк колата е пушка! Все пак е АЛФА

    Cuore Sportivo....
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  7. #7
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    ахам.... ами ще си го поръчвам тогава този който намерих.....

    И за щракането отпред при отпускане на газта, ако има някой идея, ще съм мн благодарен да сподели, да не се шашкам или обратното - да пускам стотинки в касичката за ремонт на нещо важно.....
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  8. #8
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi
    ахам.... ами ще си го поръчвам тогава този който намерих.....

    И за щракането отпред при отпускане на газта, ако има някой идея, ще съм мн благодарен да сподели, да не се шашкам или обратното - да пускам стотинки в касичката за ремонт на нещо важно.....
    колега мисля че това може да се появи при по-големи луфтове в Диференциала-така като го описваш!
    146 Turbo

  9. #9
    ОнаЗи лУдатЪъ Pebles's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Милано
    Age
    37
    Posts
    253

    Default

    Честито колега.....И не се притеснявай с трудното включване на задната....И при мен е така-мисля че не сме им свикнали.....


    ALFA 145 1.6 ТS `97
    & ALFA 156 1.8 TS '99

  10. #10
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Каретата щракат, като им дойде времето(аз наскоро сменях едно) ама може и нещо друго да е. Докарай я колата на някоя от сбирките, колегите са много услужливи и ще те посъветват какво да направиш.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  11. #11

    Default

    докарай я..... за съвети пари невзимаме

    пък и да видим, дали има причина да върви толкова, или просто си попаднал на читав двигател

    Успех!
    Тая неделя на паркинга на Психарията(терапията)
    http://luchi.bg/ Парапети

  12. #12
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    2 ден - вече сме в бокса...... Както си карах изхърка и спрЕ...... Включвам на скорост, отпускам съединителя и започва да стърже, пък не тръгва. Гася, изключвам, включвам всичко е ОК. Паля, натискам съединителя, включвам на всички скорости - ОК, отпускам съединителя - пак започва да хърка и не тръгва. Това е, пристигнахме. Звъня на жената да идва с голфа да ме прибира....... Моля който е от Варна да помага с информация къде да купувам чаркулаци, че вече ми е спешно.
    На първо време - масло за двигателя, за скоростната кутия и диференциала. Ремъци, ролки, филтри. Термостат. И ... надявам се каре.... Дано не е нещо по едро.....

    Имам и един фундаментален въпрос. Къде седи този болт, който се навива в бронята за да се закачи буксирното въже. Че го търсих 15 минути и не можах да го открия. Или италианеца си го е оставил за спомен, или все пак са се постарали да го скрият много добре.....
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  13. #13
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    250

    Default

    Ами ако не го намираш, явно някой си го е прибрал... Виж там, където ти е резервната гума и другите неща, които си вървят с колата...
    А за консумативите - дум нямам... Как не отиде да ти ги сменят веднага... Тест, компютър... Все пак не ти е първа кола, пък и не е толкова дуракоустойчива, като старите голфчета, опелчена и ауди 80 /колегите да не се засягат... извинявам се/....
    Дано не е голям проблема... Звънни на колегите от Варна за съвет, както и казаха няколко поста нагоре...
    Успех
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  14. #14
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi
    2 ден - вече сме в бокса...... Както си карах изхърка и спрЕ...... Включвам на скорост, отпускам съединителя и започва да стърже, пък не тръгва. Гася, изключвам, включвам всичко е ОК. Паля, натискам съединителя, включвам на всички скорости - ОК, отпускам съединителя - пак започва да хърка и не тръгва. Това е, пристигнахме. Звъня на жената да идва с голфа да ме прибира....... Моля който е от Варна да помага с информация къде да купувам чаркулаци, че вече ми е спешно.
    На първо време - масло за двигателя, за скоростната кутия и диференциала. Ремъци, ролки, филтри. Термостат. И ... надявам се каре.... Дано не е нещо по едро.....

    Имам и един фундаментален въпрос. Къде седи този болт, който се навива в бронята за да се закачи буксирното въже. Че го търсих 15 минути и не можах да го открия. Или италианеца си го е оставил за спомен, или все пак са се постарали да го скрият много добре.....
    Може би ти се е счупил притискателния диск на съединителя, за тая кола незнам колко струва...
    А гледам по-горе беше писал, че волана не ти е оригинален, напроитив точно такъв е с шита кожа с червени конци, истински е и моя е много запазен, просто си е хубава кожата.
    Успех с проблема!
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  15. #15
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi
    Имам и един фундаментален въпрос. Къде седи този болт, който се навива в бронята за да се закачи буксирното въже. Че го търсих 15 минути и не можах да го открия. Или италианеца си го е оставил за спомен, или все пак са се постарали да го скрият много добре.....
    Отзад при резервната гума трябва да е. Аз като спуках гума и го видях при крика, но гледах тъпо и не вденах какво е. Даже след като препсувах всичкото италианци, задето крика се вдига с ключа за болтовете и не може да направи цял оборот и си вдигах колата 10 минути, почнах да се чуда да не би тва нещо да е някаква оферта за крика. Ама после си огледах предната броня и се сетих за какво е.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •