Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Тресене боксер

  1. #1
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default Тресене боксер

    Колеги някой има ли представа от какво можеда тресе колата на място на празен ход ? Значи свещи , кабели , бобина , тампон на двигателя съм ги сменил неотдавна . Бях на диагностика и ми казаха че компресията в 4-ти цилиндър е по слаба ( може ли да е от това? ) клапани не ми тропат ... абе общо взето някаква мистика ... иначе колата няма проблеми лети си ама ми омръзна да се друсам под сфетофара ... някой имал ли е такъв проблем?
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #2
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    точно от компресията е. Малко разлика да има и веднага се забелязва.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  3. #3

    Default

    на диагностиката , ламбдата погледнаха ли? аз минах по този път само тампони на двг не съм сменял , но след смяна ламбдата тресенето намаля наполовина
    ----------
    145 / 1.6 Boxer / 103hp--- ex
    156 1.8 ts -- momo салон , 99
    ___________

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 21:18.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Ламбдата ми казаха че е наред , с колко точно не знам не са измервали компресия просто на диагностиката една чертичка на 4-ти цилиндър беше по на високо и майстора каза че е компресията . Иначе тресенето си е равномерно , на низки обороти ( стрелката на оборотомера играе между 800 - 900 ) лекичко като подам газ и няма проблеми.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    176

    Default

    от компресията е
    Alfa 146 T.Spark 16v 120hp (МЕТАН)

  7. #7
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by jjkale
    от компресията е
    И кво сега ??? Шлайфане на блок и ремонтен комплект сегменти??? Как не ми се прави това упражнение ако знаете....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 21:19.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    и при мен има нещо подобно, но само като е студена...
    и аз много се чудя какво може да е... ако разбереш - пиши, колега!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  10. #10
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov
    Преди това упражнение би трябвало да измерите компресията все пак.А не се знае ако е по-ниска от къде идва това.Може да е от клапан.
    Искаш да кажеш че измерването на компресията ще ми кажат дали са клапани или сегменти ???? Само да кажа че си правих двигателяя миналото лято шлайфал съм главите , смених сегменти (не са ремонтен комплект) , биелни лагери ...... не съм сменял повдигачи и клапани и не съм шлайфал блока.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default

    аз пък знам , че за боксерите това е нормално да полюшва леко и мойта прай така
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

  12. #12
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Да ама мен се ме човърка нещо отвътре когато знам че нещо не е наред по колата......
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  13. #13
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---.
    Last edited by ivan dimitrov; 08-02-2019 at 23:54.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #14
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov
    Казвате че не е измервана компресия и в същото време говорите за шлайф на блок.Първо щом не е измервана то може и да си е наред.Второ - и да е по-ниска то не е задължително да е от сегменти или износен блок.Изпускащ клапан,"спукано" бутало,"издухана" гарнитура на главата,шупличка в главата - все неща които водят до загуба на компресия - това исках да кажа.Това че нещо е ремонтирано миналото лято не значи че пак не е за ремонт.Моторът прегряван ли е та се е наложило да се шлайфат глави!?Ако е така можете да очаквате всякакви изненади.Става дума - по принцип.
    Редно е първо да се установи даден дефект,после да се открие причината за него и чак тогава да се ремонтира.Вие направо тръгнахте да шлайфате блокът - за това и писах.
    Да , мерси разбрах за какво става дума. Иначе не съм я прегрял , ударих я отдолу и маслената помпа се беше отпечатила върху картера , вдигнах 160 и явно помпата не е успяла да качи достатъчно масло и ми изтропа двигателя . Не мога да се сетя дали не беше точно на 4-ти цилиндр превъртял лагера. Щото и биелата смених със 2-ра употреба ( беше много надрана ).
    Мерси много за отговорите.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  15. #15
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by nhg
    и при мен има нещо подобно, но само като е студена...
    и аз много се чудя какво може да е... ако разбереш - пиши, колега!
    Значи на мен ми обясниха така : При редовия двигател ако има и малко разлика в компресията то не се забелязва , а при боксера съвсем леко да спадне някъде компресията и веднага почва да тресе и за това било по добре да не отварям двигателя. Не че няма да го направя , ама не сега . Дано са клапаните.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •