Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: ниво на маслото

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    значи в сервиза ми казаха че маслото да си го държа на мах.поради евентуално изръчкване на колат и ако е по малко маслото от макса.нямало толкова бързо да омасли хибаво и равномерно навсякъде и можело да се преебат повдига4ите и разпределителния вал.а за колата пише 4е събира 4,600литра алфа 146 1.6

  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by mariio
    значи в сервиза ми казаха че маслото да си го държа на мах.поради евентуално изръчкване на колат и ако е по малко маслото от макса.нямало толкова бързо да омасли хибаво и равномерно навсякъде и можело да се преебат повдига4ите и разпределителния вал.а за колата пише 4е събира 4,600литра алфа 146 1.6
    Тава е глупост нали има помпа която засмуква маслото и го праща маслената система под налягане тоя в сервиза део ти го е обяснил това нещо не е наясно изопщо с принципа на действие на двигателите.Под налягане се мажат всички лагери в двигателя разпределителните валове също се мажат под налягане повдигачите също с разплискване се мажат от части цилиндрите.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by mariio
    значи в сервиза ми казаха че маслото да си го държа на мах.поради евентуално изръчкване на колат и ако е по малко маслото от макса.нямало толкова бързо да омасли хибаво и равномерно навсякъде и можело да се преебат повдига4ите и разпределителния вал.а за колата пише 4е събира 4,600литра алфа 146 1.6
    4.6 може да е за боксера, за 1.6 TS събира 4.2 литра масло.
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    Quote Originally Posted by blabla
    Quote Originally Posted by mariio
    значи в сервиза ми казаха че маслото да си го държа на мах.поради евентуално изръчкване на колат и ако е по малко маслото от макса.нямало толкова бързо да омасли хибаво и равномерно навсякъде и можело да се преебат повдига4ите и разпределителния вал.а за колата пише 4е събира 4,600литра алфа 146 1.6
    4.6 може да е за боксера, за 1.6 TS събира 4.2 литра масло.
    зна4и като е 4.2 толкова му се сипва а не по-малко

  5. #20
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Хората са написали min и max което ще рече че на двигателя му дреме на биелата точно на кой милимитър е маслото в тия граници

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    А а ви е идвало на ум че, колкото повече масло има толкова по добре се охлажда мотора...... когато маслото е малко се загрява повече и става бързо на чорба.. когато е повече му трябва много време а картера си е оребрен и го охлажда в то я ред на мисли по студено масло по голям вискозитет по обро смазване и коляновият вал си плува в масло... ако някой е чувал за теорията на масленият клин. аз слагам винаги маслото на максимума и досега съм нямал проблеми.. проблеми има когато има малко масло
    Alfa Romeo 146 1,6 TS 97g 120 hps climatronik ,НЯМАМ ГАЗ НЯМА И ДА ИМА

  7. #22
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ако беше прочел внимателно а не между редовете щеше да видиш че ни е идвало .......
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Ако си забелязал съм започнал изречението със А ви е идвало на ум..... а да не спамиме темата
    Alfa Romeo 146 1,6 TS 97g 120 hps climatronik ,НЯМАМ ГАЗ НЯМА И ДА ИМА

  9. #24
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    всъщност, не си започнал така
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  10. #25
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 21:19.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #26
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Абе и на мене ми се стори невероятно коляновия вал да е в маслото ама викам айде да не се обаждам че може и да не съм компетентен да става въпрос за някакви нови модификации

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •