Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Q2?

  1. #16

    Default

    Q2 е торсен диференциал доколкото си спомням тип В

    но при пълна загуба на сцепление на едното от колелата
    всичкият въртящ момент отива към него
    демек за лед не е най-доброто решение

    иначе може да се сложи на всяка скоростна кутия на която диференциала е с отделен капак
    може да се сложи дори и на 145/6 ЖТД-та

  2. #17
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    ...иначе може да се сложи на всяка скоростна кутия на която диференциала е с отделен капак
    може да се сложи дори и на 145/6 ЖТД-та
    Най-после някой да отговори на въпроса ми Мерси
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    На 147 заводско ли се слагат или се доплаща като екстра? демек имам ли или не Ку2
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    На бензина заводско няма и няма място ако искаш такава екстра ти трябва кутия от Ланчия която мисля става на бензиновите и си има щпер а ако няма има място да се сложи.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #20
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аха ясно. А тогава ВДЦ-то какво и по какъв начин коригира....?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #21
    156 2.4jtd SW toshi...9's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    92

    Default ........

    колеги за156 2.4 жтд колко пари струва и каде може да се направи монтажа на това 4удо

  7. #22
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Порчети в раздела за 156 има цени разни мнения монтажа е 150лв във Ванто а "прасенцето" вече е 1140 лв.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #23
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    1.
    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Не знам точните технически данни, но според немските форуми съотношението на прехвърляне е ~30:70 до 25:75. Все пак това е Торсен (Torque Sensitive) диференциал, а не самоблокиращ, както често бива наричан съвършено неправилно. Тоест диференциалът не е LSD (Limited Slip или с повишено вътрешно триене) и не блокира (в една или друга степен, като при БМВ напр., когато при 100% блокиране връзката между двете колела става твърда), а даже напротив - към колелото с по-добро сцепление се пренасочват до 70-75% от мощността, а за превъртащото колело остават максимум 25-30%. При нормален самоблокиращ на 100% диференциал вдяка гума може да получи максимум 50% от мощността (логично).

    Абе перфектно е, а пък за чипосан 2,4 жтд си е направо задължително. И на мокро, и на сухо, и на сняг съм го пробвал - струва си всеки лев.

    Иначе най-големите предимства са при бързо каране по завои и на писта - ускоряването на излизането от виража е невероятно - с обикновен диференциал разтовареното вътрешно на завоя колело се врътка, колата недозавива зверски, пък и не може да ускори хубаво. Колата остава невероятно стабилна и даже и при рязко подаване на газ в завой не се опитва да ти изскубне волана от ръцете.

    С Q2 такива работи няма - е, не става баш като кола със задно, но в 99% от случаите забравяш за проблемите.

    П. П. Конкретно на твоя въпрос за една гума на лед и другата на асфалт - точно в тоя случай Q2 ще пренасочи до 75% от цялата мощност към гумата, която е на асфалт и 25% ще останат за тази, която е на леда. При нормален шпер-диференциал имаш 50:50, и то ако диференциала блокира твърдо (100% шпер).
    2.
    Quote Originally Posted by рали View Post
    пинкоооооооооо мижава ти е онаааааа работа
    3.
    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    На 147 заводско ли се слагат или се доплаща като екстра? демек имам ли или не Ку2
    4.
    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Порчети в раздела за 156 има цени разни мнения монтажа е 150лв във Ванто а "прасенцето" вече е 1140 лв.

    1.Поздравления за Пинко!!!!

    Отново технически грамотно и отлично подвотвен пост с точни данни и конкретна полезна информация от къде, как и за колко пари, браво Пинко супер си братленце кефиш на макс

    2.Тоя пък от кое дърво слезна бе майййна хахах бати селския пост

    3.Ако беше прочел внимателно постоветe преди теб сега нямаше да задаваш този въпрос

    4.Бреййй тва прасенце мноу скочило беее, ем нормално коледа идвааа... ха-ха
    Last edited by ЗМЕЯ!; 23-11-2008 at 01:48.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  9. #24
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Забравих да спомена, че благодарение на Пинко за инфото и на KGB за демонстрацията която ми спретна, то аз ще съм следващия с Q2 диференциал
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  10. #25
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    ...
    2.Тоя пък от кое дърво слезна бе майййна хахах бати селския пост
    ...
    А ако беше помислил малко преди пишеш, можеше да те осени идеята, че може и да се познават хората и като по-близки познати, просто така да си говорят
    Предлагам ти да се въздържаш от подобни оценки за в бъдеще!

    П.С. Ще те помоля да не пишеш последователни постове, а просто да си редактираш последния
    Last edited by trustworthy; 22-11-2008 at 19:44.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #26
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    А ако беше помислил малко преди пишеш, можеше да те осени идеята, че може и да се познават хората и като по-близки познати, просто така да си говорят
    Предлагам ти да се въздържаш от подобни оценки за в бъдеще!

    П.С. Ще те помоля да не пишеш последователни постове, а просто да си редактираш последния
    Еми да ама да ти кажа нито съм правнук на баба Ванга, нито имам нещо общо с нейното родословно дърво, така че повервай ми немам абсолютно никаква причина за да правя подобен род размишления, да хвърлям боп, камоли да си вадя кристалната топка от торбата и да почна...абе този колега дали познава онзи ааааа?!?.... ...неее, не чакайййй,....а онзи дали познава този хъммм....ааааа???...ти как мислиш тцтцт еййй немога да реша майна баси...тцтцтц ко ше правиме сега???!!! ...мноу интересна тема за размисъл колега нема що....
    Епа хайде по-сериозничко, малкооо по-сериозничко колега, нали все пак си от високопоставените лица във форумчето ни...
    Last edited by ЗМЕЯ!; 23-11-2008 at 10:09.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  12. #27
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Едно не ми стана ясно как май месец е 650лв тая джаджа,Владу май продаваше за 800лв преди месец и ОООоо ужас как дигнали цената тия италиянци на 1150лв
    Или просто много хора почнаха да питат и хоп цената на метала се дигнала...да,да.Да си ги държат тия Ку2 тия спекуланти у складовете.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  13. #28
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Едно не ми стана ясно как май месец е 650лв тая джаджа,Владу май продаваше за 800лв преди месец и ОООоо ужас как дигнали цената тия италиянци на 1150лв
    Или просто много хора почнаха да питат и хоп цената на метала се дигнала...да,да.Да си ги държат тия Ку2 тия спекуланти у складовете.
    Браточки вижо ме интересува Q2 диференциала!!!

    Накой знае ли му парт номера и от къде освен от Аутоиталиа може да се поръча таквоз чудо на нормална цена!

    Благодаря
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  14. #29
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Браточки вижо ме интересува Q2 диференциала!!!

    Накой знае ли му парт номера и от къде освен от Аутоиталиа може да се поръча таквоз чудо на нормална цена!

    Благодаря
    Понеже никой смелчага, не се усмели да ми даде малко инфо по-въпроса или поне да направи опит да ме просветли за нещичко, отново се наложи да извикам неволята и да си се оправям сам...благодаря колеги

    п.с.бати Венци ми продаде Q2 диференциал на супер цена, в случай че някой въобще го е еня де...
    Last edited by ЗМЕЯ!; 27-11-2008 at 19:29.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •