Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем с климатика?

  1. #1
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default Проблем с климатика?

    Днес умрях в тая жега . Миналата седмица ходих да ми го проверят че от както съм я купил не съм. Оказа се че няма грам фреон, както и да е, изръсих се със 70лв и ми го напълниха, като преди да го напълни ми мери налягането и каза че е перфектно. Но откакто го напълниха така и не съм го пускал, до вчера, но без ефект, духа си както без климатик и се чува едно свистене. Като го спра, спира и свистенето. Филтъра е сменен преди близо 3мес.
    Някакви идеи?
    И още нещо, същият този ми каза че перката ми заработвала на 20 бара на пълни обороти, а би трябвало да има още една скорост по бавна?
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  2. #2
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Като го пълнят би трявало да ти сложат оцветител. Що не отидеш при тоя дето го е пълнил да провери за течове?Моя като го пълниха ми казаха да мина след една седмица да го проверят за течове.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  3. #3
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default

    Каза че е сложил такава течност, другото е че го пълних във Видин. Тук в Сф къде мога да ида?
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  4. #4
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by TheBlueOne
    Тук в Сф къде мога да ида?
    Аз ходих ТУК и останах много доволен.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  5. #5
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default Re: Проблем с климатика?

    Quote Originally Posted by TheBlueOne
    И още нещо, същият този ми каза че перката ми заработвала на 20 бара на пълни обороти, а би трябвало да има още една скорост по бавна?
    Някой ще каже ли дали има истина в това?
    Забелязах че след като се увеличиха малко температурите, започва да ми минава 90 градуса без да съм в много големи задръствания.
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Ако говориш за перката на радиатора на двигателя - да, трябва да има и бавна скорост. При мен също не се включваше и смениха реостат. Сега перката се включва по-рано и двг държи по-ниска температура. Преди-до 107-108 градуса, сега 90-95.
    Освен това перката на двг охлаждала и компресора на климатика, така че е важно да ти работи бавната скорост. Моят двг е ЦФ3, 140 коня, а не 144 но мисля, че това е еднакво.

  7. #7
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default

    Мерси колега, а колко пари е този реостат?
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  8. #8
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    колега то имали разлика от различнте модели коли или не,и дали може дане духа студено нито с климатроника нито само на парно от това че няма фреон,а 70 лв са екстра за палнене и работа но ако няма грам фреон сиг щее повече.поздрави
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  9. #9
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by pioneer
    Аз ходих ТУК и останах много доволен.
    Ами ходих в този сервиз който ми го препоръча колегата и само за диагностика ми взеха 36лв (според мен са бая).
    Оказа се че се е окислила и прогнила тръбата за ниското налягане към компресора на климатика и оттам изпускала.
    Ако някой има нещо такова излишно да свирка, че ми искат някаква ненормална сума за тази тръба , иначе отивам на варианта за преправяне.
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Не е скъп реостата. Към 36 лева е от Вантотрейд.
    Ти си добре с тая тръба. При мен май е изгорял компресора. Духа студено, но издава някакви ненормални шумове, като върнеш газта особено. Сега ше трябва да търся нов, а колата е НА някви смешни километри, 5г.

    П.С. РЕМОНТИРАТ ЛИ СЕ ТИЯ КОМПРЕСОРИ ?!

  11. #11

    Default

    Колега и моя беше напълно празен и го напълних за 50 кинта.Ма ми работи 15 и спира да духа студено.Не видях че си пуснал такава тема та и аз пуснах.там съм описал проблема,ако имаш време погледни че не ми се пишепак
    Alfa 156 2.0T.S selespeed

  12. #12

    Default

    Когато купих моята,отидох да ми донапълнят климатики ако има нужда.Напълниха го с 300 грама газ и малко смазка,срещу 40 лв.Само че...беше студено времето,пробвах го и на топло у студено работеше перфектно.Обаче след като се стопли времето пускам на студено и започва всичко да свисти и да свири.Омекнаха ми колената.Оказа се че заради студеното време системата е поела малко повече газ от необходимото.Изпуснаха малко и сега всичко е наред.Мисълта ми беше,да не би да се е получилпо като при мен?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Аз ходя при СУМИСТА (на 30м от кръстовището за Суходол в посока Люлин) и съм много доволен.Понеже климатика не бачкаше отидох да го тестваме и го напълнихме с фреон и ултравиолет (70+30лв) . Първите два дни работи нормално,след това направих една командировка от пет дни без да карам колата и толкова.Сега пак не духа ,но нямам време да отида на проверка.Не ми се мисли какво може да е. Иначе това е майстора - СУМИСТА!!!
    ex ALFA ROMEO 156 2.4 JTD '98

  14. #14
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    при мен знаетели какво се оказа,дали тука в бг или италянците махнали моторчето дето върти клапата студен-топъл въздух и сложили шиш и то затова духаше само топло.сега намерихме шиша и духа само студено,ако някой има представа за въпросното моторче какво е,колко пари е и др полезни да сподели че недайси боже стане студено няма да духа топло и лошо.поздрави
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •