Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: За колко време ви загряват колите?

  1. #31
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Колеги и при мен извън градско ми държи на 70 гр,градско се покачва.днес направих един опит,защото имах съмнение че термостата ми седи постояно отворен .Запалих колата и маркуча след термостата ми започна да загрява при 70 градуса,дотогава беше студен,от което съдя че термостата не ми е постояно отворен,и вече се съмнявам в датчика,не знам има ли вероятност термостата да си промени температурата при която да отваря,засега поръчаш датчик и като го сменя ще видя дали има някаква разлика
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  2. #32
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Колеги и при мен извън градско ми държи на 70 гр,градско се покачва.днес направих един опит,защото имах съмнение че термостата ми седи постояно отворен .Запалих колата и маркуча след термостата ми започна да загрява при 70 градуса,дотогава беше студен,от което съдя че термостата не ми е постояно отворен,и вече се съмнявам в датчика,не знам има ли вероятност термостата да си промени температурата при която да отваря,засега поръчаш датчик и като го сменя ще видя дали има някаква разлика
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Той термостата влияе ли се от датчика? Не отваря ли по механичен път?

    Аз мисля, че не е с електроклапан. Датчика влияе на работата на мотора, и на вентилатора по скоро. Даже май за вентилатора има друг датчик.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Да и аз мисля че датчика не влияе на термостата , по скоро термостата може да си работи но датчика да не отчита правилно температурата
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  5. #35
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Пичове, при дизела нормално ли е преко сили да стига 70 градуса и само след брутално висене в задръстване наближава 90? На дълго си стои малко под 70 и тва е...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #36
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Не е нормално. Или датчика или термостата или и двете.

  7. #37
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Когато термостата на междуградско държи 70 градуса или по ниска температура (или различна от работа на място . естествено че не безкрайна работа на място) трябва да се смени термостата. след като стрелката на термометъра показва различи температури значи датчика работи. така че ако искате да си решите проблема си сменете термостата и не си давайте парите за датчици.
    на междуградско държи по ниска температура защото водата циркулира през радиатора и се охлажда от насрещния въздух. При работа на място го няма този насрещен въздух и затова температурата се вдига (просто охладителната течност в радиатора се нагрява) ако тръгнете без да спирате на място ще видите че отново ще се охлади.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  8. #38
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Versace
    Quote Originally Posted by oem
    Кой датчик? Те са 2.
    На някой е един датчика който върши двете функции!Незнам за ремонт, но термостата върви с цялото тяло аз го сменях преди 2-3месеца на Бер и струвасхе 69,50лв от axm-auto.com, понеже магазина си е в Ямбол!
    А някой да знае на кои мотори е един и на кои са два? И защо пък трябва да са два, след като би трябвало една и съща температура да замерят?
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •