Results 1 to 10 of 10

Thread: Съединител!

  1. #1
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    48
    Posts
    622

    Default Съединител!

    Здравейте колеги! Бях дал на дядото GTV-то за два дена и тази сутрин ми каза че му направило следния проблем. Натиснал съединителя и педала останал долу. Пренапомпил няколко пъти но не помръднал. Навел се и го вдигнал с ръка. Повече проблеми не му е правил но нещо не е наред за да остане така. Там долу са 2 хидравлични помпи и си мисля че едната от двете ако беше заминала въобще после нямаше да се оправи пък и чак толкова хидравлика да изтече Вие няакви идеи имате ли?
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  2. #2
    Загаснал алфист BAS_SEEKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    86

    Default

    на мен ми се случи същото. педала на съединителя е захванат с една много слаба тел и едно като капачка за буталото което натиска съединителя. провери как е захванато. на мен ми се откачи и педала беше абсолютно свободен.
    MG ZR160 03' - настоящата
    145 2.0 TD 97' - бившата
    GTV 2.0 16V 97' - по-бившата
    SPL Fan

  3. #3
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    48
    Posts
    622

    Default

    Ами тойй както го обяснява не е бил свободен. И интересното е че после не е има проблеми при движение. Вечерта пак му направил същия проблем. Аз си взех колата преди час и нито на тръгване нито после ми е направила проблем. Чудя се да не е да има няква защита срещу душманско каране тая ск. кутия щото той малко такъв си пада Възможно ли е? Някой да е чувал подобно нещо? Щото каза че претракали зъбите, та си мисля че ако е натиснал лоста преди да настъпи съединителя.....................знам ли, фантазията ми май почна да работи повече.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  4. #4

    Default

    Брат, до ден два ще се наложи да смениш "долна" помпа (струва около 45лв) и се сменя лесно.
    Миналата година по същото време даже беше пак 13-ти (и да...петък) ми се скапа помпата сутринта......предишните 2 дни правеше както описваш ти брат.... Проблема е, че не ми капеше спирачна течност и 2 дена се чудех защо така прави педала и после си е ок, но накрая....... издаде помпата и изтече и течноста през нея....

    Аз бях писал в една тема, че знам поне 4-5 ГТВ-та, на които точно пролетно време им се скапва тази помпа....магия

    Когато замине помпата и педала си остане само долу за постоянно....при запалена кола ти не можеш да сменяш скорости.....или почти 99% е невъзможно... затова ти е и "прихърквало" заедно с хлътването на педала предполагам...
    Трика за каране е на загасена кола си превключваш спокойно на 1-ва или 2-ра и така до сервиза.....при загасена кола скоростите си влизат идеално

    Успех. Иска ми се да ти кажа, че нищо и няма на красавицата ти, но симптомите са ми познати доста и......
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #5
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    48
    Posts
    622

    Default

    Евала Владо, олекна ми! Благодаря!!!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  6. #6

    Default

    от има-няма 10 дена много мистериозно започна да губи спирачна течност моята кошница. много много малко - около 5-10 мг. на ден и то само до толкова че да примига лампата....дали и аз няма да улетя скоро?!?

  7. #7

    Default

    Кофти работа, но освен неудобството лечението е лесно и относително ефтино за щастие.

    Питаш ли ме мене.
    Петък 13-ти ставам рано и бързам, защото закъснявам вече.....на първия светофар леко ме подпира един заблеян водач на МПС, а на третия светофар в най-якото задръстване преди бул. Цар Борис 3-ти ми хлътва педала и дотам........бутане...мислене...доливане на течност....1-ва скорост.....и до сервиза... но после от ТиН помпа и смяна за 15минути.... остана само загубеното време и нервите.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  8. #8
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    48
    Posts
    622

    Default

    Ох оттървах се от проблема. Да заминало буталце на помпата на педала. 58 лв помпата, 46 лв работа и спирачна течност.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad
    Ох оттървах се от проблема. Да заминало буталце на помпата на педала. 58 лв помпата, 46 лв работа и спирачна течност.
    радвам се, че проблема е преборен.....жалко за разхода, но няма как....любов
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  10. #10

    Default

    аз също е сменях тази помпа но и другата коята е на кутията беше изтървала семерингата.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •