Results 1 to 12 of 12

Thread: За свалянето на задните седалки на 156

  1. #1

    Default За свалянето на задните седалки на 156

    Вчера се опитах да сваля задните седалки но не успях напълно.Заради корите отстрани на колоните озад!Незнам как да ги сваля, имам чувството че ще се счупят!

    Ето и снимките:
    Отдолу на седалките има 2 два болта шестограмни "6"



    За да се развият трябва предните седалки да бъдат максимално издърпани напред и да се внимава с тапицерията.После само се издърпва цялата седалка напред.



    След като се издърпа седалкат се показват нови два болта които държат облегалката.



    Тези болтове(много яко завити, поне при мен) са съшо щестограмни "6" и след като се развият седалката би трябвало да може да се измъкне нагоре, но при мен опря в корите на задните колони и не можах да я изкарам.




    Незнам как се свалят въпросните кори.Някои има ли идея как става ,но без да има счупени шипки.
    Като ги сваля безопасно и и от тях ше кача снимки!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    SF
    Posts
    7

    Default

    капаците за колоните отзад на кората се свалят от багажника.Нямат нищо общо със седалките.Отзад от багажника се сваля една кора и от там с отверка изпутваш едни пластинки и капаците се вече са готови.Надявам се да съм помогнал.

  3. #3
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    долната част на седалката се вдига нагоре и напред ли? има ли някви щипки или нещо,защото на мене маниите за коланите са ми някъде под седалката явно и искам да ги извадя

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by stefkooo
    капаците за колоните отзад на кората се свалят от багажника.Нямат нищо общо със седалките.Отзад от багажника се сваля една кора и от там с отверка изпутваш едни пластинки и капаците се вече са готови.Надявам се да съм помогнал.
    Да де обаче аз ще сменям цялата кора не само капаците за колоните.И няма как да стане без да махна седалките или поне не виждам как би могло
    Като имам предвит колони, става дума за колоните от тавана между задното стъкло и вратите а не аудио колоните.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by zimin
    долната част на седалката се вдига нагоре и напред ли? има ли някви щипки или нещо,защото на мене маниите за коланите са ми някъде под седалката явно и искам да ги извадя
    Не няма абсолютно никакви щипки само двата болта отвърташ, подигаш леко нагоре и издърпвш напред към предните седалки!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  6. #6
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    благодаря колега

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas
    Quote Originally Posted by zimin
    долната част на седалката се вдига нагоре и напред ли? има ли някви щипки или нещо,защото на мене маниите за коланите са ми някъде под седалката явно и искам да ги извадя
    Не няма абсолютно никакви щипки само двата болта отвърташ, подигаш леко нагоре и издърпвш напред към предните седалки!
    Няма нищо страшно,няма какво да счупиш.Отзад са закачени на метални куки. Трябва да вдигнеш достатъчно нагоре и тогава напред. Естествено след като си махнал болтовете,за които вече ти бе обяснено от колегите.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  8. #8

    Default

    Колега след като махнеш гърба на седалгата, задната кора е хваната с 4 или 5 кръгли щипки които се чупят в повечето случаи. От същите щипки има и от стараната на колонките и за това трябва да ги махнеш страничните пласмаси. Те са хванати на две места . Трябва да махнеш уплатнението на вратата , пластмасовата кора е натискаш в горния и долния краи и с преплазване в посока към предната врата избутваш. Като цяло е гадничко . Успех.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by 136
    Колега след като махнеш гърба на седалгата, задната кора е хваната с 4 или 5 кръгли щипки които се чупят в повечето случаи. От същите щипки има и от стараната на колонките и за това трябва да ги махнеш страничните пласмаси. Те са хванати на две места . Трябва да махнеш уплатнението на вратата , пластмасовата кора е натискаш в горния и долния краи и с преплазване в посока към предната врата избутваш. Като цяло е гадничко . Успех.
    Значи така се маха? Ще се пробвам ама дано стане!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  10. #10
    Луд климатичар!
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София Младост
    Age
    39
    Posts
    99

    Default


    Днеска правих тая операция.Доста е врътня и псуване ама ако искаш съм свободен в сряда и може да направиме нещо.

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150+++hp
    EX = Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    EX = Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by 155

    Днеска правих тая операция.Доста е врътня и псуване ама ако искаш съм свободен в сряда и може да направиме нещо.
    Колега и аз утре съм свободен и ще е много добре да се видим и да ми дадеш малко акъл!Даи ми телефон и от кои квартал си на ЛС.

    Щото тея кори не мога да ги сваля!!!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  12. #12

    Default

    Някои не може ли да ми даде допълнително инфо по проблема

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •