Results 1 to 14 of 14

Thread: Как да сваля кората на вратата?

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default Как да сваля кората на вратата?

    Ако някои знае как да я сваля става въпрос за задната дясна кора на вратата, на какво се даржи как се сваля?Аз мисля 4е е на клипси,коп4ета?АКо е така от къде да си купя такива клипси,че има луфт като затварят и като напана пове4е кората почва да щрака имам някоя счупена клипса!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    Здрасти,
    Има няколко винта - 2 във дръжката на врата, която е като джобче, след който има още два там, ще ги видиш и 1 малък скрит от пластмасова кръгла капачка при дръжката от която отваряш врата. За другото дръпание му е майката. Има и две винтчета зад решетката на говорителите на задните врати, като капаците им се махат с дърпане.

    Иначе най-вероятно е счупена някоя от щипките, които държат врата. Можеш да си купиш от Александър Ауто, по 2лв. бройката.

    Успех!
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

  3. #3
    ЛУД С АЛФА dudeslav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Плевен / Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_R
    Здрасти,
    Има няколко винта - 2 във дръжката на врата, която е като джобче, след който има още два там, ще ги видиш и 1 малък скрит от пластмасова кръгла капачка при дръжката от която отваряш врата. За другото дръпание му е майката.

    Иначе най-вероятно е счупена някоя от щипките, които държат врата. Можеш да си купиш от Александър Ауто, по 2лв. бройката.

    Успех!
    На мойта има и болтче под(зад) пепелника на задната врата.
    ALFA 156 1.8 TS '99 (polyurethaned by ФЕРАРИСТ & crew,rebuild engine by to6ko,vegatta & crew) & Alfa 145 1.6 TS `97

  4. #4

    Default

    А как се сваля кората на шофьорската врата?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  5. #5
    ЛУД С АЛФА dudeslav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Плевен / Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas
    А как се сваля кората на шофьорската врата?
    По същия начин като задната.Има болтче под капачето на дръжката за отваряне на вратата.Махаш болтчето и после плъзваш пластмасата назад и дърпаш откъм задната част.Откачаш буксата на пищялката.На дръжката за затваряне на вратата има гумена подложка.Махаш я и отдолу има 2шестограма.5 мисля бяха.Развиваш ги и пластмасата излиза с дърпане нагоре.Откачаш и буксите за ел.стъклата.отдолу има и две гайки 10.Развиваш ги.След това махаш и говорителя.Там има 2 видии.Махаш и тях.И после всичко е дърпане.Имаш 5-6 щипки..две отляво две отдясно и една отгоре.И развиваш пластмасовата джаджа дето си заключваш вратата отвътре.(избяга ми думичката).И дърпаш цялата кора леко нагоре преди да я извадиш.Късмет.
    P.S. Търся оригинална пищялка за шофьорската врата
    ALFA 156 1.8 TS '99 (polyurethaned by ФЕРАРИСТ & crew,rebuild engine by to6ko,vegatta & crew) & Alfa 145 1.6 TS `97

  6. #6
    започва да се пристрастява homejoker's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    43

    Default

    Колега ето тука с картинки! http://alfa156.net/tech/fhandle.html
    ALFA 147 1,6 TS 120hp 2002г.

  7. #7
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    това е ужасно добър саит за 156 и 147.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by homejoker
    Колега ето тука с картинки! http://alfa156.net/tech/fhandle.html
    Мерси колега !

    Сега обаче съм изправен пред нов проблем! Свалянето на задната кора между задните седалки и стъклото!
    Поиграх си днеска малко но успях само да сваля кичето под кората и подглавниците на седалките.Основно ме интересува ,как се свалят облегалките на задните седалки?Като сваля тях нататъка мисля че ще се оправя. И има ли начин(без опасен) за сваляне на кората без да се свалят облегалките на седалките?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dudeslav
    Quote Originally Posted by cassillas
    А как се сваля кората на шофьорската врата?
    По същия начин като задната.Има болтче под капачето на дръжката за отваряне на вратата.Махаш болтчето и после плъзваш пластмасата назад и дърпаш откъм задната част.Откачаш буксата на пищялката.На дръжката за затваряне на вратата има гумена подложка.Махаш я и отдолу има 2шестограма.5 мисля бяха.Развиваш ги и пластмасата излиза с дърпане нагоре.Откачаш и буксите за ел.стъклата.отдолу има и две гайки 10.Развиваш ги.След това махаш и говорителя.Там има 2 видии.Махаш и тях.И после всичко е дърпане.Имаш 5-6 щипки..две отляво две отдясно и една отгоре.И развиваш пластмасовата джаджа дето си заключваш вратата отвътре.(избяга ми думичката).И дърпаш цялата кора леко нагоре преди да я извадиш.Късмет.
    P.S. Търся оригинална пищялка за шофьорската врата
    А да не забравя да благодаря на колегата dudeslav

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  10. #10
    Запален алфист mi6onski's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    34
    Posts
    263

    Default

    леко да не скъсаш уплътнението, че много лесно се къса
    ( за товя бялото говоря)

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by mi6onski
    леко да не скъсаш уплътнението, че много лесно се къса
    ( за товя бялото говоря)
    Къде седи това бяло уплатнение?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  12. #12
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    мисля че говори за бялото покритие под кората което е лепено с нещо като смола, силикон или по скоро от тея старите лепила за пласмаса, гума и гьон.

    Не се притеснявай за него само разрежи с нещо тънко (джобно ножче) лепилото като леко придръпваш въпросното бяло покритие, после може да не ти се наложи да слагаш ново лепило защото старото си стои, стига на не го напрашиш де.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  13. #13
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Къде е тва лепило?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  14. #14
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Versace
    Къде е тва лепило?
    като свалиш кората отдолу еи тук се вижда http://alfa156.net/tech/fhandle_files/05panel5.jpg

    п.с.: вече е сменено
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •