Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Смяна на странично огледало.

  1. #16
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Сменявах само огледалото(скъклото) на моята(шофьорското), че беше с 2 вертикални пукнатини. ...Ми свалих го на сол, ама тогава нямах пистолет за горещ въздух (ако е от модерните - на по ниски градуси и въздушна струя, за да не си стопиш някоя пластмаса на корпуса). Предполагам, може да пробваш и със сушоар. Във всички случаи -
    (отлепя се внимателно)
    , ако го искаш свалено в цялостно състояние.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    pousse
    Posts
    2

    Default

    благодариа на колегата за обясненииата за огледалото самоче явно не всички огледала се разглобяват така.
    на моята кола дясното е като това за което колегата е писал,но лявото не се сваля така няма видия отдолу ,и не мога да сваля капака му,понеже ми се счупи планката която го държи за колата сега сам го облепил с изолир банд защото не може да се кара без ляво докато намеря да си купя от моргата .
    благодаря предварително ако някой даде съвет как да го разглобя за да си направя нова планка.
    огледалото е електрическо с подгрев поне толкова видях през пласмасите нещо го държи от страната на самото огледало но ме е страх да не потроша пласмасите.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by pando View Post
    благодариа на колегата за обясненииата за огледалото самоче явно не всички огледала се разглобяват така.
    на моята кола дясното е като това за което колегата е писал,но лявото не се сваля така няма видия отдолу ,и не мога да сваля капака му,понеже ми се счупи планката която го държи за колата сега сам го облепил с изолир банд защото не може да се кара без ляво докато намеря да си купя от моргата .
    благодаря предварително ако някой даде съвет как да го разглобя за да си направя нова планка.
    огледалото е електрическо с подгрев поне толкова видях през пласмасите нещо го държи от страната на самото огледало но ме е страх да не потроша пласмасите.
    Има няколко видийки под самото стъкло, които държат капака. Виждат се чрез разместване на огледалото на различни страни и се развиват с тънка отверка. Освен това капака има една щипка от външната страна.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  4. #19
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Малко уточнение по тази тема за Ел.Огледало с подгряване. Днес сменях моето и разбрах ,че са 2 чешита.

    1 Показва кабелите ,който се свалят от самото стъкло на огледалото ,2 от тях са закачени на самото стъкло от задната му страна и служат за подгряване.Белия куплунг е закачен отзад на машинката и управлява движението на оглевалото.

    2 Новото ми огледало се оказа с някаква букса с 5 куплунга вътре, която за съжаление липсваше при предишното огледало. Като цяло цветовете на кабелите съвпадаха и след преправяне и изрязване на въпросната букса и снаждане на старите с новите кабели нещата станаха и всичко заработи нормално.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01401.jpg   DSC01402.jpg   DSC01403.jpg  
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  5. #20
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Да знае някой "алуминиевата" основа дали е алуминий и дали подлежи на заварка?
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #21
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Не е алуминий,някаква гадна сплав е и едва ли се заваря.Аз съм я лепил с поксипол и си държи без проблем.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  7. #22
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Да знае някой "алуминиевата" основа дали е алуминий и дали подлежи на заварка?
    При мен беше заварена доста сполучливо, смея да кажа. Дори не знаех до преди една автомивка. Счупи се около заварката, но беше карала така откак имах колата-значи 2-3 години. Впоследствие я "шинирах" с една ламаринка и няколко болтчета

  8. #23
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    ОК, благодаря ви. Приготвил съм я за заваряване, утре майстора ще я гледа дали ще стане.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #24
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    ... Впоследствие я "шинирах" с една ламаринка и няколко болтчета
    При мен и 2-те са оправени по този начин . Според мен не става за читава заварка.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #25
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    При мен и 2-те са оправени по този начин . Според мен не става за читава заварка.
    Ае той материалът е малко като айрошоколад...дрелката минава като през въздух

  11. #26
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    ми да е леко е правено


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #27
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Едва си намерих механично дясното огледало и беше счучено и го залепих с лепило, но вече огледалото не трябва да се сгъва, че го счупих един път.
    No one 'needs' an Alfa, like no one needs a car with more than 60 hp!
    Алфа Ромео 155 1.7 8v (много реве )
    e46 328Ci (чорбаджийска кола)

  13. #28
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Аз да кажа,че огледало от 146 може и да става за нашите баби,но за да го докажа ми трябва някое счупено да експериментирам с него.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  14. #29
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Аз да кажа,че огледало от 146 може и да става за нашите баби,но за да го докажа ми трябва някое счупено да експериментирам с него.
    Виждал съм 155 с огледала от Типо, но става УЖАСНО на външен вид...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #30
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    ми да е леко е правено

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •