Results 1 to 15 of 32

Thread: Смяна на странично огледало.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default Смяна на странично огледало.

    Ами ще се опитам и аз да пусна една полезна тема
    Пък ако е в полза добре, ако не може и да се затрие няма да го приема навътре


    ВАЖИ ЗА ЕЛ. ОГЛЕДАЛО БЕЗ ПОДГРЯВАНЕ!

    Процедура по смяна на странично огледало:
    Това е цялата процедура, ако е цяло и т.н, ако е счупено вече нещата ще започват от друга част на поста ми.

    1. Вдигате огледалото нагоре. Отдолу ще видите малка видийка.
    http://images25.snimka.bg/005800651.jpg
    Вижда се като полумесец и е пластмасата и има една малка видийка на снимката.
    Развивате я и така сте готови да отстраните капака на огледалото. Махането става с леко издърпване в двата края. То е на едни каналчета. Тук някой колега може да допълни ако желае.



    2. Огледалото се състои от две части.: http://images25.snimka.bg/005800547.jpg Разделянето им става с едно ключе 22 и доста голям напън. Тук трябва много да се внимава за да не да се напъне прекалено много да се изкриви ламарината на вратата и счупи евентуално стъклото. Часта е хваната с три болта към ламарината на вратата. Аз лично за моята смяна извадих и двете части, понеже бяха яко клеясали и чак като ги свалих от колата с два сериозни ключа и помоща на приятел успях да развия болта и да ги разделя.









    3. За да извадите едната част или ако не сте ги разделяли двете трябва да поработите от вътре. Капака за огледалата се сваля лесно..>Леко надигате нагоре и издърпвате...Хванато е на 3 "щипки" пластмасови, та лесно се сваля. След това се развиват 3 те видии, които реално държат огледалото. И вече можете да отделите огледалото от вратата.





    4. За да го свалите е нужно да срежете и трите кабела. Съветвам ви да ги срежете, след като свалите първия капак и си оставите достатъчно за да свържите новите кабелчета. Също така за да не си играете да налучваквате връзването на новите кабели, може да си отбележете с маркер примерно кой кабел е бил вързан към кой. Аз си отбелязах средното кабелче на буксата с маркер, т.к. два от кабелите са с един цвят. После нямах трудност да ги вържа правилно.




    5. Допълнителни разяснения. В мои случай имах едно огледало, на което е счупено ВЪНШНАТА част--> http://images25.snimka.bg/005800650.jpg (нали казах, че е от две части) и имах едно което си намерих, на което пък беше счупена вътрешната част. Съответно правих от 2 огледала 1 -->.. Използвах моята стара вътрешна част и новата външна част. Аз лично можех да мина само с рязане на кабелите и подмяна на външна част, но понеже болта който ги съединява беше многооо клеясал се наложи да свалям цялото огледало и да действам по по-груб метод с оглед на това да не повредя нещо по колата.

    6. След разделянето на двете части НЕЗАВИСИМО дали вътрешната сте я сменяли или не смажете механизма с грес за да може в бъдеще по лесно да се движи огледалото ви! В моя случай огледалото не беше смазвано от 92г. и изобщо не се движеще, за това и трудно го развих.

    7. Вътрешната част която е метална върви в комплект с пластматасата за отвън и едно уплътнение. Няма нужда да развивате 2 те болтчета, които държат пластмасовия триъгълник и тази вътрешна метална част, освен ако няма да сменяте тази триъгълна част. В моя случай я подменях, т.к. се наложи да я посчупя предишната и за това развих и тези 2 болтчета. Говоря за триъгълника очертан със синьо....
    http://images25.snimka.bg/005800547.jpg

    8. Завършване. Според разглабянето направете сглабянето...Сложете вътрешната част към вратата. Наместете уплътнението и пласмасата. Не забравяйте да прокарате и кабелчетата. След това от вътре завийте 3 те видии и поставете обратно пласмасовия капак.

    Отвън прокарайте кабелчетата през болата и добавете другата част на огледалото. Естествено след като сте смазали с грес мястото на свързката на двете части. Завийте болта докрай и проверете подвижността на огледалото във ВСИЧКИ посоки. Свържете кабелите и направете проба дали всичко е изправно. Не забравяйте и добре да съедините и изолирате кабелите.

    След това поставяте външния капак докато щракне хубаво и завъртате огледалото нагоре. Завивате и малката видийка, която съединява двата капака ето нейна снимка: http://images25.snimka.bg/005800651.jpg

    И вече всичко е готово. Проверявате дали всичко е закрепено правилно и стабилно. За целта правите един тест драйв до 280км. и ако нищо не излети или отчупи всичко е както трябва






    Тук може да видите всички снимки от темата, само че в по голям формат ако кликнете върху тях.
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=244464&photo=1

    Ами това е всичко. Ако някой желае може да допълни нещо.
    :P :P :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #2
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Малко уточнение по тази тема за Ел.Огледало с подгряване. Днес сменях моето и разбрах ,че са 2 чешита.

    1 Показва кабелите ,който се свалят от самото стъкло на огледалото ,2 от тях са закачени на самото стъкло от задната му страна и служат за подгряване.Белия куплунг е закачен отзад на машинката и управлява движението на оглевалото.

    2 Новото ми огледало се оказа с някаква букса с 5 куплунга вътре, която за съжаление липсваше при предишното огледало. Като цяло цветовете на кабелите съвпадаха и след преправяне и изрязване на въпросната букса и снаждане на старите с новите кабели нещата станаха и всичко заработи нормално.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01401.jpg   DSC01402.jpg   DSC01403.jpg  
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  3. #3
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Да знае някой "алуминиевата" основа дали е алуминий и дали подлежи на заварка?
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #4
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Не е алуминий,някаква гадна сплав е и едва ли се заваря.Аз съм я лепил с поксипол и си държи без проблем.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  5. #5
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Да знае някой "алуминиевата" основа дали е алуминий и дали подлежи на заварка?
    При мен беше заварена доста сполучливо, смея да кажа. Дори не знаех до преди една автомивка. Счупи се около заварката, но беше карала така откак имах колата-значи 2-3 години. Впоследствие я "шинирах" с една ламаринка и няколко болтчета

  6. #6
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    ОК, благодаря ви. Приготвил съм я за заваряване, утре майстора ще я гледа дали ще стане.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #7
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    ... Впоследствие я "шинирах" с една ламаринка и няколко болтчета
    При мен и 2-те са оправени по този начин . Според мен не става за читава заварка.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #8
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    При мен и 2-те са оправени по този начин . Според мен не става за читава заварка.
    Ае той материалът е малко като айрошоколад...дрелката минава като през въздух

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •