Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Покупка 145 1,7 Boxer

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko_77
    Quote Originally Posted by infernus
    Quote Originally Posted by Mury
    Според мен е поцинкована,на старата имах една бомбичка на калника,така ч карах 3 години и не ръждяса въобще там,седеше си сребърен цвят
    Благодаря за информацията, и аз предполагам че това си важи за всички модели на алфа. Само да разкарам Вектрата и си я взимам в София и ще дойда на някоя сбирка да се похваля. Отсега обаче усещам че сменям кон за кокошка ама мерак какво да се прави
    Аз наядена от ръжда 145-ца не съм виждал...
    А за тоя мотор... най-вървящия е от боксерите на Алфа.

    Поясни само... кое е коня и кое кокошката, че нещо не се разбра
    Благодаря за информацията Наско

    Коня е сегашната ми Вектра която въпреки че е 91 година по ходовата част не съм пипнал нищо а съм и навъртял хиляди километри защото 2 пъти сменям за 2 години местойителството и работата, и вози доста добре. А кокошката е 145 цата която не гние и има климатик но за сметка на това друса, чупи се (поне по инфо от форум-а което съм прочел) и за ремонт е много тегава с този боксер за ремонт (на вектрата на сред път ми падал ремъка, зацепвам го и заминавам това с боксера няма как да стане). И най вече разхода на гориво ще е различен колко едното харчи газ другото ще харчи толкова бензин, но в крайна сметка с единия крак съм в алфата , както казах мерак
    145 1.7 16V Boxer


  2. #17
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Да... Алфата изобщо не е проста кола. Маскара е. Във всякакъв смисъл на думата.
    Това обаче... никак не я прави кокошка в случая. Ама никак
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  3. #18
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko_77
    Да... Алфата изобщо не е проста кола. Маскара е. Във всякакъв смисъл на думата.
    Това обаче... никак не я прави кокошка в случая. Ама никак
    Освен ако не е като пернатото от твоя аватар
    Как набира самоооо

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  4. #19
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by infernus
    Quote Originally Posted by Nasko_77
    Quote Originally Posted by infernus
    Quote Originally Posted by Mury
    Според мен е поцинкована,на старата имах една бомбичка на калника,така ч карах 3 години и не ръждяса въобще там,седеше си сребърен цвят
    Благодаря за информацията, и аз предполагам че това си важи за всички модели на алфа. Само да разкарам Вектрата и си я взимам в София и ще дойда на някоя сбирка да се похваля. Отсега обаче усещам че сменям кон за кокошка ама мерак какво да се прави
    Аз наядена от ръжда 145-ца не съм виждал...
    А за тоя мотор... най-вървящия е от боксерите на Алфа.

    Поясни само... кое е коня и кое кокошката, че нещо не се разбра
    Благодаря за информацията Наско

    Коня е сегашната ми Вектра която въпреки че е 91 година по ходовата част не съм пипнал нищо а съм и навъртял хиляди километри защото 2 пъти сменям за 2 години местойителството и работата, и вози доста добре. А кокошката е 145 цата която не гние и има климатик но за сметка на това друса, чупи се (поне по инфо от форум-а което съм прочел) и за ремонт е много тегава с този боксер за ремонт (на вектрата на сред път ми падал ремъка, зацепвам го и заминавам това с боксера няма как да стане). И най вече разхода на гориво ще е различен колко едното харчи газ другото ще харчи толкова бензин, но в крайна сметка с единия крак съм в алфата , както казах мерак
    Алфата има дооста педимства, колега. Като управляемост, пътно поведение, ергономичен салон...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #20
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    колега съжалявам че ти позлвам темата, ако решиш можеш да помолиш модераторите да ме изтрият, просто не ми се пуска нова тема...
    Предлагат ми една Алфа Ромео 146 боксер 96та 1.7 без клима за 2700 лв. Заслужава ли си
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  6. #21
    щар по щар gaidata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    сливен
    Age
    24
    Posts
    393

    Default

    за 1500 лв след ремонта я взимай една хубава лада върви 1000 лв дет има една дума.

  7. #22
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Quote Originally Posted by gaidata
    за 1500 лв след ремонта я взимай една хубава лада върви 1000 лв дет има една дума.
    Стига се ебава ....Дайте някво мнение, за тия пари заслужава ли си защото човека е съласен на майстори, на диагностики на всичко за да докаже че колата е читава и я дава за 2700, сигурно и по-малко....Колата не е за мене, дайте да присъединим още един член към клуба
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by trouble
    Quote Originally Posted by gaidata
    за 1500 лв след ремонта я взимай една хубава лада върви 1000 лв дет има една дума.
    Стига се ебава ....Дайте някво мнение, за тия пари заслужава ли си защото човека е съласен на майстори, на диагностики на всичко за да докаже че колата е читава и я дава за 2700, сигурно и по-малко....Колата не е за мене, дайте да присъединим още един член към клуба
    Добра е цената ако всичко и е ОК и колата е в двъжение с всичко платено включително и каско, 1996 година си нова. Тази дето я взимам е 1994г. ама има клима това е нещото което най ме блазни. До тука по двигателя за ремонт ще дам 300 лв. за части и шлаиф на главата, 200 лв каско, 150 лв гражданска, 58 лв винетка еи ги някой от разходите другите още не са ми известни като масло и други консумативи. Така че до тука я прогносизирам на 2300 някаде, но поне знам че каквото е направено е както трябва и ще ме вози.
    145 1.7 16V Boxer


  9. #24
    щар по щар gaidata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    сливен
    Age
    24
    Posts
    393

    Default

    Quote Originally Posted by trouble
    Quote Originally Posted by gaidata
    за 1500 лв след ремонта я взимай една хубава лада върви 1000 лв дет има една дума.
    Стига се ебава ....Дайте някво мнение, за тия пари заслужава ли си защото човека е съласен на майстори, на диагностики на всичко за да докаже че колата е читава и я дава за 2700, сигурно и по-малко....Колата не е за мене, дайте да присъединим още един член към клуба
    ко дати кажа по добре http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu= ... f1=details

    качва се и кара без да сменя дебитомери и путки маини ако е много твои човек може и коментар на цената

    http://vbox7.com/play:aea8db84 ето едно клипче как размазва 2 алфи бмв 320-ка и голф 150 коня и то с доста прилична разлика + 9 градско но си караш 2000 кубика има винетки каско спортно окачване чип тунинг от TST racin varna miro i kelesha по добре му предложи това отколкото главоболия + както каза колегата прави основен ремонт за същото време докато разглоби двигателя на алфата с малко средства

    това ми е мнението на мене

  10. #25
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Не е лоша колата като за него, ще я хареса..само че, със сигурност не му се дават повече от 2500....Те тука е проблема
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  11. #26
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by gaidata
    Quote Originally Posted by trouble
    Quote Originally Posted by gaidata
    за 1500 лв след ремонта я взимай една хубава лада върви 1000 лв дет има една дума.
    Стига се ебава ....Дайте някво мнение, за тия пари заслужава ли си защото човека е съласен на майстори, на диагностики на всичко за да докаже че колата е читава и я дава за 2700, сигурно и по-малко....Колата не е за мене, дайте да присъединим още един член към клуба
    ко дати кажа по добре http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu= ... f1=details

    качва се и кара без да сменя дебитомери и путки маини ако е много твои човек може и коментар на цената

    http://vbox7.com/play:aea8db84 ето едно клипче как размазва 2 алфи бмв 320-ка и голф 150 коня и то с доста прилична разлика + 9 градско но си караш 2000 кубика има винетки каско спортно окачване чип тунинг от TST racin varna miro i kelesha по добре му предложи това отколкото главоболия + както каза колегата прави основен ремонт за същото време докато разглоби двигателя на алфата с малко средства

    това ми е мнението на мене
    След година Вектрата е за цялостно кърпене Имам Вектра и не ми ги хвали,ма как и от 115 кс стана 130 незнам от един чип ли Келеша разбира верно,ама на тоя кораб знаеш ли колко се усещат тия 15кс ще ти кажа-никак. Тия мотори са с моттроник като на 33ката точно си правят проблем с дебитомери пълен кенеф, от чип да се насере не може да вдигне 15кс. Тия Вектри станаха дърти на Библия В обявата пише 250хил. пък на твойта снимка с километража е над 260хил.
    Най-важното 145-146 е много по кола от Вектрата по всички парметри визия,ламарини,дизайн по-новото си е по-ново.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  12. #27
    щар по щар gaidata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    сливен
    Age
    24
    Posts
    393

    Default

    брато несе изказвай неподготвен заводско тая вектра е 129 коня нее 115 с по агресивен вал и тая вектра досега нее правила проблем с дебитомера ако се притеснява момчето ще има бонус още един дебитомер
    собсвеника я кара от 100 000 км и я продава поради причината че си взе същата вектра по дърта 2000 16в турбо ! иначе тая е доста пъркава от ниските оборотти (2500) и мисля че е нормално дае 130 ++++ коня
    момчето нему се дават пари !като е нещо повече тая алфа съм сигурен че ще набута 1000 +++ лв само за обслужване и още куп по застраховки и работи и пак няма дае доволен от така добрия разход 12-15 градско и бензин работещ като трактор опа като WRC... сетих се и за един познат който също много ми хвалеше прословутия 1.7 16в боксер а сега поне до последно нещеше да чува за него както и за цялата кола

    а троубле ще има намаление на цената като за тебе но няма дае 2500 но пък за сметка натова момчето ще си спести тия пари от застраховки алаарми каско винетки дебитомери и така нататъка а и дая види и пробва също нее проблем

  13. #28
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    но пък за сметка натова момчето ще си спести тия пари от застраховки алаарми каско винетки дебитомери и така нататъка Very Happy
    ...и на пролет ще ги прескочи за тенекиджия. Е, естествено, ако брат му/баща му и т.н. не е такъв...
    За забележката с километрите, как ще коментираш??? След като е очевадно, че лъже, как да му повярва човек, за каквото и да било, от нещата, които е написал???

    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  14. #29
    щар по щар gaidata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    сливен
    Age
    24
    Posts
    393

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    но пък за сметка натова момчето ще си спести тия пари от застраховки алаарми каско винетки дебитомери и така нататъка Very Happy
    ...и на пролет ще ги прескочи за тенекиджия. Е, естествено, ако брат му/баща му и т.н. не е такъв...
    За забележката с километрите, как ще коментираш??? След като е очевадно, че лъже, как да му повярва човек, за каквото и да било, от нещата, които е написал???

    значи за километрите нито собственика е пускал обявата нито аз в момента колата е на около 290 000 км но както е написано може и на 150 дасе направят нее проблем колата я кара от 100 000 км до сега нова скоростна кутия нов съединител и колата е от няколко месеца с чип и снимката на километража е преди чипосването също така е с нови дискове нови карета т.н ако момчето е навито ще направи едно завойче и сам ще си каже мнението една кола ако е лошо подържана ще си проличи като мине през първите неравности и като я понастъпи

  15. #30
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    `Айде започнаха се оправданията. Това цял следобед ли го мисли, как да го напишеш, за да изглежда най-правдоподобно? Както и да е, нека който иска, какво си иска да си вземе. Важното е да сме живи и здрави...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •