Results 1 to 13 of 13

Thread: Стъпково моторче- къде се намира.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Default Стъпково моторче- къде се намира.

    Здравейте колеги.
    Имам малък проблем с Алфичката 146 1.4 ТС. почти всяка сутрин(и след като истине) като запаля и тръгна нямам мощонст (колкото и да подам газ колата забива муцуната ако мога така да се изкажа. )
    четох много за подобни проблеми и писах в чата много от вас казаха че е стъпково моторче (Трябва да се почисти)
    Някой от вас знае ли точно каде се намира този мотор
    ако има снимка още по добре

    Моля за помощ

    Предварително Ви благодаря
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

  2. #2

    Default

    Имаше скоро такава тема в тоя раздел. Ако не, чукни МПХ на търсачката и ще има да четеш поне стотина теми с тва моторче.Има и снимки доста.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Имам малък проблем с Алфичката 146 1.4 ТС. почти всяка сутрин(и след като истине) като запаля и тръгна нямам мощонст (колкото и да подам газ колата забива муцуната ако мога така да се изкажа. )
    Прегледай първо как са ти кабелите за свещите и късите лули - дали всички нкрайници са им здрави, без окисление и дали щракват добре. Както и свещите дали са наред. Прегледа става най-точен и с мултицет. Тези лули и кабели са много голям проблем при TS-овете.

    Проблема който описваш не е свързан с регулатора за празен ход.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Колега, я кажи как с мултицет се проверява изправността на кабелите и лулите? Не съм чувал досега
    P.S. не се заяждам, просто ми е интересно
    166, 2.4 JTD'00

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev
    Колега, я кажи как с мултицет се проверява изправността на кабелите и лулите? Не съм чувал досега
    P.S. не се заяждам, просто ми е интересно
    аз предполагам че проверката става по следния начин.
    откачаш кабела и мериш трябва да дава до 10 ома ако дава от порядака на 1ком или нещо такова значи е за смяна


    не знам дали е така
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Колега, я кажи как с мултицет се проверява изправността на кабелите и лулите? Не съм чувал досега
    - Ела и направо
    ще го видиш - лулите имат вградет резистор 2Кома, кабелите с лула пак са по 2к заради лулата; вторичната намоткана бобината е 7-8к - така че могат да се проверяват както по отделно така и навързани лула и кабел с лула към една бобина в комплект и общия R трябва да е от типа 2+8+2кома. Самия кабел няма съпротивление - той нее графитна нишка, а е метални нишки.

    Често се получава самите кабели и лули да не са прекъснати, но от окисление да изтънее материала в края на лулата където има щифт, за да щраква и там се чупи - следствието е, че не се получава добър контакт между лулата и извода на бобината. Оттам пък спират да работят някои свещи и се получават ефекти като от описанието на колегата.

    Chimev - бързаш да подлагаш на съмнение неща, които са елементарни при диагностицирането на работата на двигателя. Надявам се, че си си начесал интереса, за да не ми отговаряш подигравателно друг път. Не една или две лули и кабели съм сменил на различни хора и оплаквания не е имало, а напротив.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  7. #7
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    ...ще го видиш - лулите имат вградет резистор 2Кома, кабелите с лула пак са по 2к заради лулата...
    За това сигурен ли си(кОмовете)?
    Към бобина
    Към свещ

    На тези, които са ми на колата (Магнет Марели - Супер Силикон), общото съпротивление по кабела+2-те лули ми е 6,6 кО, т.е. 0,6 кО на кабела.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #8

    Default

    Не знам що си мисля че има доста разлика в кабелите,пък и в лулите на ТС с 16 клапана спрямо 8кл?

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Default

    сминка на това въпросно моторче някой може ли да намери.
    защото аз не откривам
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Изрично посочих, че не се заяждам а искам да знам , но и тая забележка явно не свърши работа
    166, 2.4 JTD'00

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    За това сигурен ли си(кОмовете)?
    - Да сигурен съм!

    На тези, които са ми на колата (Магнет Марели - Супер Силикон), общото съпротивление по кабела+2-те лули ми е 6,6 кО, т.е. 0,6 кО на кабела.
    - А забелязваш ли, че темата е за кола с двигател доста различен от твоя? Не схващам каква е връзката в случая межгду твойте кабели и този случай. Естествено е, че различни модели лули и кабели имат различно съпротивление на резистора и по самия кабел когато има такова. Даже кабели и лули пак за TS 16V, които не са Бош имат различно съпротивление, в разумни граници.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  12. #12

    Default

    Към remz: виж в раздел145/6 темата е Моторче за празен ход някъде от февруари т.г.

  13. #13
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    - А забелязваш ли, че темата е за кола с двигател доста различен от твоя? Не схващам каква е връзката в случая межгду твойте кабели и този случай.
    Естествено, и затова и питам. Просто ми се стори малко съпротивлението в сравнение с моето. Ако знаех, щях да ти напиша - Не е така!
    Виждал съм и други твои мнение и са си компетентни, така че споко. Много лесно и за най-дребното се палиш - спокойствие и добра храна - тайната на дългия живот .


    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •