Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 94

Thread: Дебитомерът - размисли и страсти

  1. #16
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Вижте в кои мотори влиза 0 280 218 019. Дано има повече късметлии

  2. #17
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Оттук май по-добре се виждат моторите

  3. #18
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    а ето я и самата гад ...

  4. #19

    Default

    Според мен няма кой знае какво да му се нищи, сервиза който ти го монтира трябва да си носи отговорност за оставянето и т.н всичко да е точно, понякога спестени 50-100 лева могат да те откажат от колите

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #20

    Default

    Абе откъде мога да си намеря такъв карбураторен спрей за да видя дали не ми смуче въздух отнякъде зад колекторите - когато е на обороти и подам газ директно от жилото и съм наведен над колекторите ми се чува че за част от секундата в самото начало се получава нещо като изсвистяване, сякъш влиза въздух отнякъде след дросела....може и да е нормално да изсвисти така, може и да си въобразявам, но искам да съм сигурен.....ако има и други алтернативи на тоя спрей ще е доблре да кажете......четох че и с дездорант можело, изпръсках половин Денимче по колектора, и сега поне като се нагъзя над двигателя поне на хубаво ми мирише.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k
    Колеги,за да няма излишни коментари и т.н. ще кажа следното :
    Тази сутрин уговорих доставка на такъв Бош- дебитомер 0280 218 019 на цената ,която е посочена от spe4elist с минимална печалба за продавача и след около 7-10 дни най-вероятно ще го имам. Имам сериозни обещания от колегата , че е истински Бош. Ще снимам кутията преди да го разопаковам,след това самото тяло преди да го сложа . Периодично ще ви давам инфо за поведението на автомобила с новия дебитомер. Ако всичко е ОК доста бири ще пие колегата. Разликата до цена от 265 лв , а да не говорим и до 518 лв е камион бира. А колко нафта е това..................
    Колега виж дали има холограмен стикер на кутията и изади и снимай самия сензор на дебитонера след като развиеш двете болчета отгоре не е важно тялото да е със същия номер важно е сензора да е качествен снимай самия сензор. Защото на китайските сензора изглежда като правен в час по трудово.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by krasy k
    Колеги,за да няма излишни коментари и т.н. ще кажа следното :
    Тази сутрин уговорих доставка на такъв Бош- дебитомер 0280 218 019 на цената ,която е посочена от spe4elist с минимална печалба за продавача и след около 7-10 дни най-вероятно ще го имам. Имам сериозни обещания от колегата , че е истински Бош. Ще снимам кутията преди да го разопаковам,след това самото тяло преди да го сложа . Периодично ще ви давам инфо за поведението на автомобила с новия дебитомер. Ако всичко е ОК доста бири ще пие колегата. Разликата до цена от 265 лв , а да не говорим и до 518 лв е камион бира. А колко нафта е това..................
    Колега виж дали има холограмен стикер на кутията и изади и снимай самия сензор на дебитонера след като развиеш двете болчета отгоре не е важно тялото да е със същия номер важно е сензора да е качествен снимай самия сензор. Защото на китайските сензора изглежда като правен в час по трудово.
    Имал си стикери и т.н. Има едни болтчета ,които се развиват с особен тип ключ-за тях ли говориш? Виж ,аз едва ли бих могъл да различа истинсия от ментето и затова напълно се доверявам на доставчика.Какво да направя,толкова неща съм загубил през живота си ,ще преглътна и тези пари,ако се окаже менте-дебитомер.Здраве да има!
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  8. #23
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by krasy k
    Колеги,за да няма излишни коментари и т.н. ще кажа следното :
    Тази сутрин уговорих доставка на такъв Бош- дебитомер 0280 218 019 на цената ,която е посочена от spe4elist с минимална печалба за продавача и след около 7-10 дни най-вероятно ще го имам. Имам сериозни обещания от колегата , че е истински Бош. Ще снимам кутията преди да го разопаковам,след това самото тяло преди да го сложа . Периодично ще ви давам инфо за поведението на автомобила с новия дебитомер. Ако всичко е ОК доста бири ще пие колегата. Разликата до цена от 265 лв , а да не говорим и до 518 лв е камион бира. А колко нафта е това..................
    Колега виж дали има холограмен стикер на кутията и изади и снимай самия сензор на дебитонера след като развиеш двете болчета отгоре не е важно тялото да е със същия номер важно е сензора да е качествен снимай самия сензор. Защото на китайските сензора изглежда като правен в час по трудово.
    Колега Novachev,
    да разберам ли твоето изказване, че подлагаш на съмнение автентичността на изделието, за което става въпрос.
    Смятам, че съм достатъчно коректен и не правя скрити реклами на производителя и на фирмата, в която работя.
    Дебитомерът, за който се отвори всичката тази приказка, по-оригинален и по-автентичен, не може и да бъде. Произходът му е доказан със всички видове документи. Има търговска гаранция от една година, като свидетелство за това е фактурата за продажба и монтаж в сервиз.
    А съвета, който даваш за разглобяване на сензора АВТОМАТИЧНО изважда изделието от гаранция. Неслучайно производителя е сложил болтове звезда петица с дупка!, за да не бара там всеки, който си няма работа. А и понятие!
    А цената му да бъде толкова ниска, донякъде вина имам и аз самият. Но това е друга тема - може би за друг раздел.

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Вярно е че години наред ни побъркват с всякакви ментета и вече като видим нещо на по-ниска цена /или подаща цена/ и започваме да се съмняваме.Аз също съм на мнение че умишлено е направен със тези специални болтчета,да не се отваря ей така за проба или от любопитство.Каквото трябва то си се вижда през достатъчно големия отвор. Честно да ви кажа,момчета,съжалявам че се включих в тези коментри.
    Първо:На тази цена си заслужава да се пробва този дебитомер.Китайските ментета са малко по-евтини от тях и съм 100% сигурен че поне китайското ще го позная защото вече съм го виждал и пробвал.
    Второ:"Киров-Бош" е сериозна фирма и едва ли би рискувала с ментета
    Трето:Немога да допусна,че колега от форума би си направил гавра с някой от нас да му пробута менте.Лично говорих с колегата и ми се струва че е сериозен човек
    Така че нека изчакаме няколко дни и ще видим "кой е крив, кой е прав"
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  10. #25
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Като бяха скъпи- аууу, ного скъпо. Кат поевтиняха- били менте. Не може да ни се угоди май. А spe4elist, който където го види трябва да го черпи. Направо взриви пазара с тези оферти. Ако е до мене вече всяка година ще си сменям и дебитомера, и сондата, че те по- евтини станаха от един резервоар бензин.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #26
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    spe4elist

    п.п. А бе хора, не мога да ви разбера, човека ви пуска официалния бюлетин дори с това, колко трябва да бъде цената с намаление и накрая все се намира някой, който много разбира нещата.

    Аз предлагам:

    Продавам оригинален дебитомер с ХОЛОГРАМЕН стикер с намаление от 550лв на 350лв.
    Приемам поръчки на ЛС
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    " spe4elist

    п.п. А бе хора, не мога да ви разбера, човека ви пуска официалния бюлетин дори с това, колко трябва да бъде цената с намаление и накрая все се намира някой, който много разбира нещата.

    Аз предлагам:

    Продавам оригинален дебитомер с ХОЛОГРАМЕН стикер с намаление от 550лв на 350лв.
    Приемам поръчки на ЛС "


    ?????????????????????????????????
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  13. #28
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Като бяха скъпи- аууу, ного скъпо. Кат поевтиняха- били менте. Не може да ни се угоди май. А spe4elist, който където го види трябва да го черпи. Направо взриви пазара с тези оферти. Ако е до мене вече всяка година ще си сменям и дебитомера, и сондата, че те по- евтини станаха от един резервоар бензин.
    Е,някой да каже нещо позитивно по темата. Говорете каквото искате-аз вземам един дебитомер /стига нещо да не се обърка с доставката/ и никой неможе да ме разубеди.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  14. #29
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Поръчвай го, няма да съжаляваш. Колегата spe4elist е мега коректен, познавам го от преди да имам въобще алфа.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  15. #30
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Поръчвай го, няма да съжаляваш. Колегата spe4elist е мега коректен, познавам го от преди да имам въобще алфа.
    Аз останах с добро впечатление само от няколко минути разговор и вече съм го поръчал.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •