Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Q2 диференциал

  1. #16

    Default

    Колега благодаря много, но не разбрах за 1.9 заслужава ли си, все пак 2.4 е доста по-мощен от 1.9. И още нещо - колата ми е все още е в гаранция ако ида в Ванто няма ли да ми се сърдят от Ауто Италия?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  2. #17
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky
    Колега благодаря много, но не разбрах за 1.9 заслужава ли си, все пак 2.4 е доста по-мощен от 1.9. И още нещо - колата ми е все още е в гаранция ако ида в Ванто няма ли да ми се сърдят от Ауто Италия?
    Кой бил по-мощен?

    2,4 жтд като моя фабрично е 136 к.с. и 304 Нм, твоя 1,9 фабрично е 150 к.с. и 320 Нм.

    С чип подобрението е около 30%

    За гаранцията - ако се монтира в оторизиран сервиз, мисля че няма да има проблеми. Все пак първо говори с Косьо Грънчаров.

    Иначе ако те гепят с чип, гарантирано си губиш гаранцията. Но пък има суперлесен начин да не те гепят.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Quote Originally Posted by Garvansky
    Колега благодаря много, но не разбрах за 1.9 заслужава ли си, все пак 2.4 е доста по-мощен от 1.9. И още нещо - колата ми е все още е в гаранция ако ида в Ванто няма ли да ми се сърдят от Ауто Италия?
    Кой бил по-мощен?

    2,4 жтд като моя фабрично е 136 к.с. и 304 Нм, твоя 1,9 фабрично е 150 к.с. и 320 Нм.

    С чип подобрението е около 30%

    За гаранцията - ако се монтира в оторизиран сервиз, мисля че няма да има проблеми. Все пак първо говори с Косьо Грънчаров.

    Иначе ако те гепят с чип, гарантирано си губиш гаранцията. Но пък има суперлесен начин да не те гепят.
    През цялото време си мислех че говорим за 159 2.4, а не за 166, моя е вината... И все пак разкажи малко за чипът и гаранцията. Аз утре трябва да се чуя с Косьо и ще се допитам и до него, Вантотрейд оторизирани ли са и всъщност какъв статут имат, щото си спомням че преди те вкарваха фиат и т.н.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  4. #19
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Много е просто - ако имаш път към гаранционния сервиз по някакъв повод и има вероятност да вържат колата на екзаминера, преди това се обаждаш на Петко (ако се чипнеш при него де) и той ти качва оригиналния софтуер. После, като свършиш работа в сервиза, пак ти качва модифицирания софтуер (а.к.а. чип)

    Работа за 2 минути.

    Иначе за Ванто - не знам дали са оторизиран сервиз или не, но са най-добрия сервиз за италианки в България. Тва съм го установил на собствения си гръб и ми струваше доста пари и нерви, но вече колите ми не стъпват никъде другаде.

    Масово се учат да бръснат на моята брада
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Много е просто - ако имаш път към гаранционния сервиз по някакъв повод и има вероятност да вържат колата на екзаминера, преди това се обаждаш на Петко (ако се чипнеш при него де) и той ти качва оригиналния софтуер. После, като свършиш работа в сервиза, пак ти качва модифицирания софтуер (а.к.а. чип)

    Работа за 2 минути.

    Иначе за Ванто - не знам дали са оторизиран сервиз или не, но са най-добрия сервиз за италианки в България. Тва съм го установил на собствения си гръб и ми струваше доста пари и нерви, но вече колите ми не стъпват никъде другаде.

    Масово се учат да бръснат на моята брада
    Разбирам те напълно аз имам около 3 годишен опит с София Франс Ауто, който продължава и до ден днешен. Имам 7 товарни пежа и нз дали знаеш там ква е простотия. Ауто Италия ряпа да ядат

    А инак честото сменяне на софтуера (чипа) не води ли до промяна в нещо, демек няма ли страничен ефект?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  6. #21
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Не, няма никакви проблеми. Все едно да записваш и изтриваш някакъв си файл от флаш-памет. Къв проблем може да има?
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #22

    Default

    Благодаря за инфото колега
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •