Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Нововнесена 156

  1. #31

    Default

    Искам да благодаря на колегите за пожеланията.
    На колегата от Шумен ще му кажа ,че на други географски ширини съществува понятие "морал",особено в престижни професии.Колата е прегледана във фирмен сервиз.
    На уважаемия колега от Лозенец сити -това което написах е препоръка от сервиза с оглед на надежността на скоростната кутия.Аз съм инженер, така че горе долу имам понятие и не съм "гладна кокошка".Не ми е първата Алфа.

  2. #32
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Савов
    Искам да благодаря на колегите за пожеланията.
    На колегата от Шумен ще му кажа ,че на други географски ширини съществува понятие "морал",особено в престижни професии.Колата е прегледана във фирмен сервиз.
    На уважаемия колега от Лозенец сити -това което написах е препоръка от сервиза с оглед на надежността на скоростната кутия.Аз съм инженер, така че горе долу имам понятие и не съм "гладна кокошка".Не ми е първата Алфа.
    ...
    Колега, не се впрягай на всякакви приказки...карай си колата и си пей...завистливи хора има винаги.
    наистина някой като се прекара, после почва да го е яд и си мисли как да прекара и друг.
    Това може би е една от причините, че доста от компетентните колеги спряха да пишат в този форум, защото всички започнаха да разбират УЖАСНО МНОГО ОТ АЛФИ.
    със здраве да си я караш, а ако имаш конкретен въпрос, по добре на лично съобщение към някой колега, за да не те подкарат пак
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #33
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Савов
    Искам да благодаря на колегите за пожеланията.
    На колегата от Шумен ще му кажа ,че на други географски ширини съществува понятие "морал",особено в престижни професии.Колата е прегледана във фирмен сервиз.
    Аха ако беше германски шлосер нямаше да е чак толкоз морален разбрах. Приятелю, искрено ти честитя придобивката и ти желая само суперски мигове с нея.
    Исках да кажа 3 неща.
    1) Километрите нямат Псулютно никво значение.
    2) Няма как да си сигурен за тях
    3) Тея легенди, че докторите карат спокойно, отговорни и са и т.н. са измисленни именно от автоджамбази, обаче някои хора това го превръщат буквално в мечта. Видиш ли да си вземеш колата от доктор, жена или бабичка си е мега далавера... Човек с книжка би следвало да има 18 лазарника => да може да мисли реално, а не да работи със стереотипи.
    Повече нямам какво да кажа по тая тема.
    А да още веднъж Честито.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  4. #34
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Морала е присъщ на моралния човек, не зависи от географската ширина или професията въобще, по скоро на някои географски ширини е замаскиран от лицемерие и поведение, ноложено от закона /или обществото /.Точно от тия ширини са например основните секстуристи-педофили в Азия, а съм икономист , но смея да твърдя че автоматичните кутии са много надеждни.
    Но всеки има право на избор-със здраве.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #35

    Default

    Това за скоростната кутия е препоръка от официален фирмен сервиз в Германия.Там има доста повече такива скоростни кутии и предполагам, че имат доста повече опит от тук.Цените на авто услугиге са доста солени.
    На колегите с такива кутии им пожелавам лека и безаварийна,че ако се повреди ще разберат за какви пари става дума.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Савов
    Това за скоростната кутия е препоръка от официален фирмен сервиз в Германия.Там има доста повече такива скоростни кутии и предполагам, че имат доста повече опит от тук.Цените на авто услугиге са доста солени.
    На колегите с такива кутии им пожелавам лека и безаварийна,че ако се повреди ще разберат за какви пари става дума.
    Само да ти споделя колега инженер ,до колкото прочетох ,че тази от теб наречена автоматична скоростна кутия ,не е ,ама никак автоматична... скоростна кутия ,като скоростна най-обикновенна кутия.... тоест , на моята алфа - селеспиид (това съвсем не значи АВТОМАТИК) мога за около три часа да сложа друга скоростна кутия - от алфа ,на която ти би казвал механична. Разлика има само в това ,че тази обикновенна скоростна кутия бива управлявана от един робот ,както и ,че има(този робот)свойството да се УЧИ на начина ти на каране..Автоматик ... ама на практика не е никакъв автоматик ... стига писах ,че се засягам на тема селеспиид.... автоматик са ЖАудита ,дето раждат през 100к. и да добавя ,че някога качиш ли се да караш селеспиид , няма да искаш да слезеш от него !!!

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  7. #37

    Default

    Колега Каморов,извинявай за моята неточност в изразяването!Подредена по-добре ли звучи?Дано не ти се развали, за да не разбереш какво значи изваждане!!!!

  8. #38
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Савов
    Колега Каморов,извинявай за моята неточност в изразяването!Подредена по-добре ли звучи?Дано не ти се развали, за да не разбереш какво значи изваждане!!!!
    най-добре е да заключите темата
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  9. #39
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    [quote=krasy k]
    Quote Originally Posted by "50 cent":2lix71g2
    Quote Originally Posted by nblagoev
    Като толкова много се заговори за километрите на колите, да кажа и аз за мойта.
    Като я взех километража показваше 136000. Тук не мисля че има начин да е пипана, тъй като аз я свалих от автовоза.
    Сега е на 153000. Наскоро я закарах във Вантотрейд и като я закачиха на екзаминера показа 89000. Не 890 000, а 89 000!!! Какво може да значи това
    Предполагам, че дебитомера е сменен преди 89 000 км.
    Майтапи ли си правиш или е сериозно това с показанията и смяната на дебитомера? Каква е логиката? Може би и при смяна на крушката на габарита след това ще даде подобни резултати на екзаминера?????????????????????[/quote:2lix71g2]
    Е нали колегите от Александер ауто ако не се лъжа се бяха изказали Дебитомера бил на еди колко си ама двигателя не се знаело.
    Колега слушай ме сега мене. Тази кола е скъпа за подръжка и е много гадно да караш без съединител по задръстванията. Ето защо аз ти предлагам като един добър приятел да ти помогна Аз ти давам мойта със съединителя пък ти ми даваш твойта и решаваме проблема Аз ше се мъча ама ще се жертвам
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Савов
    Колега Каморов,извинявай за моята неточност в изразяването!Подредена по-добре ли звучи?Дано не ти се развали, за да не разбереш какво значи изваждане!!!!
    И отново ще кажа , изваждането ще ми е : Робот - чисто нов от Александър ауто -1400 лева -30%= 980 лева . Това ще ми е изваждането..а я си намери ЧИСТО нова система за друга кола - такава ,или в обикновенния случай ,автоматик на тия пари ??!?!?!? мерцедес А класа също изполрзва системата селеспиид , до сега развален не съм видял , но ,ако се разваляха така лесно дали от Мерцедес биха рискували името си с некачествен робот

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •