Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Алфа 147 1,6ТС

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Алфа 147 1,6ТС

    Искам да попитам на Алфа 147 1,6 120 коня има ли принципно "кора" под двигателя?! Днес харесах една такава и ще я купувам, но ми направи впечатление, че няма кора... и някак си много "празно" ми се видя в коша....До сега само 2.0 съм гледал и там игла не можеш да пуснеш, така е запълнен....Друго, което ме притеснява е това, че тази метална пластина точно където излизат колекторите (някакъв термощит ли е какво е) е напукан леко на няколко места Това нормално ли е? Той е май от алуминий!??! Говоря за тази метална пластина, която има гравиран знак да не се пипа, защото е мн горещо (една задраскана ръчичка...). Като цяло колицата ми се видя много читава само с тези "забележки", вие ще ми кажете дали са проблем или са нормални неща...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2

    Default

    Колега, за кора при 147 не знам, но понеже мотора ми е подобен, ще ти кажа че колата съм я купил въобще без предпазен алуминиев щит - стоят му само шпилките - и я карам вече две години. Не съм забелязал нещо да пречи липсата му.

  3. #3
    започва да се пристрастява homejoker's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    43

    Default

    Моя също е адски напукан. Даже е сцепен изцяло в средата, но за сега не виждам проблеми.
    За предпазен щит отдолу - нямам, но съм го виждал като част и при желание и $$ сигурно може да се сложи.
    ALFA 147 1,6 TS 120hp 2002г.

  4. #4
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    кора и аз нямам...металната пластина при мен си е ОК...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Мерси за отговорите колеги Успокоихте ме

    Сега се сетих за още едно нещо...Заден десен калник, като погледнах отдолу подкалника представлява нещо между щперплат и мокет (на такова ми мяза на мен) и не беше уплътнил добре калника...това може ли да е евентуално от удар или просто се е разместил? На какъв принцип се застопорява въпросния подкалник? На сегашната ми кола ( пежо 206 ) е с винтове...

    До сега тази въпросна Алфа е най-запазената, която съм гледал за последния 1 месец като интериор/екстериор...Единственото нещо, което малко ме притеснява е това, че се гласях за 150 коня и някак си сега 120 коня ме е страх да не правя грешка....(да е мудна). Колеги с 1,6 120 коня изкажете малко мнения за вървежа на колите си..., та съвсем да ме вкарате в СЕКТАТА Какъв разход ви дават колите? От София съм и колата ще я карам предимно в градски условия...много рядко ще излизам с нея навън...Това ми е единствения плюс, който се сещам на 120 коня пред 150 ( демек по нисък разход в софийските задръствания.. или греша?!?)

    Лека вечер и благодаря предварително за помощта...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    При 146ца със същия мотор мощността не е кой знае какво защото е във високите обороти. Тоест определено усещането от карането с такъв двигател, не е като от 2л мотор със 120 коня пак примерно. На алфата и трябват по-високи обороти при тръгване спрямо по-голям мотор с подобна мощност. Мощността се усеща субективно едвам след 3000 оборота нагоре и то доста рязко все едно не се изменя плавно кривата на мощносттта, което също не ми се вижда сред плюсовете на двигателя. Другото интересно е обаче, че и при изправен екземпляр пак си е страхотна ламя за бензин. Мога да изброя още доста минуси, но ще се спра, за да не разпалвам дразги във форума. Дано не съм ти развалил кефа, но това е моето мнение за двигателя.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  7. #7

    Default

    Че ще е по-мудна от 2,0 бъди сигурен, ама пък разхода ще си е направо същия, т.е. голям.

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Вие ме отчаяхте от живота
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9

    Default

    За мен нещата стоят така: ако си търсиш кола с малък разход , не я търси сред алфите.Но пък ако си достатъчно откачен,че да ти се обръща нещо под лъжичката като мернеш алфа,никой не може да те отчая от живота, още по-малко бензина. Или си алфист,или не - решаваш сам.

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята харчи 10-10.5 средно в софийските задръствания. Фиат Браво 1.4 със 77 коня харчи 11 бенз. Мисля, че ТС има съвсем умерен разход. Ако не я настъпваш, на извънградско може да даде 6.5-7.0л.

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Не ме разбрахте...Разхода не ме притеснява...Притеснява ме точно "поведението" на автомобила...Толкова съм запален по Алфа 147, че ме е "страх" дане се разочаровам, понеже казвате че 1,6 120 коня е слабичък
    От доста време освен Алфа друга марка не ми хваща окото
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    по принцип има такава кора. На моята също нямаше, но си взех в последсвие, ако те интересува ше ти дам координати на магазина. Кората е пластмасова.
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  13. #13
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Кажи, моля те координати на магазина и ако може цена
    Благодаря
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #14
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    до колкото съм информиран от разни тестове това е най-добрия двигател като динамика в този клас, дори за годините в които се произвежда 147. До колкото си спомням доускорението му е по добро от това на конкурентите, а ускорението до 100км/ч май по-зле на хартия само от сивик, королата и голф 16в. в доускорението обаче си ги бие май.

    говоря за написан материал, не съм ги мерил

    аве гледай да не те набутат с 1.6 105 коня дето е :р
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  15. #15

    Default

    Щом разхода не епроблем, тогава кво толкова дискутираме? Търсиш 2,0 ТС и всичко е ток и жици. А за умерения разход на ТС ще цитирам девиза на колега от форума : никой не си купува алфа,за да я кара бавно...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •